Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Słubicach odbyło się taneczne "Pożegnanie lata"

„Wesoło, rodzinnie i na trzeźwo” – pod tym hasłem odbył się festyn rodzinny „Pożegnanie lata”, organizowany po raz pierwszy przez Stowarzyszenia Nasza Mała Ojczyzna. Podczas imprezy miała miejsce kwesta na rzecz Róży Boruli – zebrano blisko 6 tys. zł.

16 września na placu Bohaterów w Słubicach na wszystkich chętnych czekała zabawa taneczna i dużo dobrego jedzenia.  - Naszym celem było, aby poprzez taniec uwolnić się od codziennych napięć, a szczęściem i radością zarażać wszystkich, którzy przybyli na festyn. Obdarowaliśmy ich za darmo dobrym jadłem. Była grochówka z kiełbaską, ciasto, pierogi, przepyszny smalec z chlebem i ogórkiem, napoje owocowe dla dzieci oraz woda – informuje Krystyna Skubisz, jedna z  organizatorek.

Oprócz darmowego posiłku przygotowano także dodatkowe stoiska gastronomiczne, których celem było zebranie pieniędzy na chorą Różę Borulę ze Słubic. To przedwcześnie urodzona dziewczynka, która potrzebuje kosztownego leczenia, aby móc wrócić do zdrowia. Jej historię opisywaliśmy TUTAJ.

- Stoisko powstało głównie z inicjatywy rodziny i przyjaciół, całego teamu Różyczki. Dziękujemy wszystkim za pomoc i stowarzyszeniu za możliwość zbiórki podczas imprezy. Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 5764,40 zł – opowiada Agnieszka Miklaszewska, jedna z wolontariuszek.

Mała Róża też była obecna na festynie, przyglądała się całemu „zamieszaniu” razem z rodzicami.  Wśród gości był także burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który objął imprezę patronatem, a gmina Słubice zapewniła współfinansowanie.

Największą atrakcją na festynie był konkurs tańca. - Było dużo emocji i śmiechu, pary dzielnie walczyły o pierwsze miejsce. Zwycięzcy, a było ich aż trzech, otrzymali vouchery w wysokości 100 zł na zakupy w sklepie Lewiatan – opowiada K. Skubisz.

- Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i udaną zabawę. W rozmowach z uczestnikami wielokrotnie słyszeliśmy, że jest potrzeba takich spotkań z tańcami. Liczymy, że nasz pomysł przyjmie się na stałe i będziemy go mogli kontynuować co roku – podsumowuje K. Skubisz.

Poniżej galeria zdjęć udostępniona przez organizatorów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.