Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
„Uwielbienie” jest sztandarowym projektem kunowickiej scholi Jerzyki. Młodzi artyści swoim śpiewem wprowadzają w nastrój bliskości z Bogiem. Kolejną odsłonę tego wyjątkowego koncertu mieliśmy okazję wysłuchać w kościele NMP Królowej Polski w ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

Uwielbienie

Ze swoim projektem Jerzyki koncertowały nie tylko w kościołach w najbliższej okolicy, ale również np. w Żmigrodzie. Jest to miasto, w którym obecnie pełni posługę ks. Jerzy Tyrak, założyciel Jerzyków i niedawny opiekun kościoła w Kunowicach (ZOBACZ).

24 listopada była ku temu kolejna okazja. Data nieprzypadkowa, bo tego dnia przypadała ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jerzyki zaprosiły mieszkańców Słubic do wspólnej modlitwy z muzycznymi akcentami.

Przed koncertem zebranych przywitał ks. Maciej Golas. - Każdego dnia o coś Boga prosimy, dziękujemy za intencje, które się spełniły, a tak rzadko uwielbiamy. Ten sposób modlitwy rzadko towarzyszy nam w życiu, a jestem przekonany, że modlitwa uwielbienia najbardziej umiłowaną modlitwą – mówił do zgromadzonych.

Kapłan podkreślał, że Bóg doskonale wie, jakie wszyscy mamy zmartwienia i wie, kiedy nasze modlitwy mają być wysłuchane, ale prosi nas o jedno. O co? - Prosi mnie i ciebie „ukochaj mnie”, a oto właśnie dzieje się podczas modlitwy uwielbienia – wyjaśniał wiernym. I zachęcał, żeby otworzyć swoje serca i uszy…

A potem przyszedł czas na koncert. Jerzyki swoim śpiewem wprowadziły zebranych w nastrój uwielbienia. Najważniejszym momentem było oczywiście spotkanie z Jezusem, ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Ten szczególny nastrój można było zabrać ze sobą nie tylko w sercu - przy wyjściu każdy z obecnych mógł otrzymać płytę Jerzyków, która niedawno została nagrana w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury.

Jest jeszcze jednak dobra wiadomość dla fanów Jerzyków, szczególnie dla tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć i wysłuchać ich koncertu na żywo. Organizatorzy zapowiedzieli, że niedługo ukażą się klipy z wybranymi piosenkami, zarejestrowane podczas koncertu (damy znać kiedy).

Portal Słubice24 objął to wydarzenie swoim patronatem medialnym. Nie zabrakło na nim naszego redakcyjnego obiektywu. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.