Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Autobiografia w naszych czasach to nie tylko książka czy pamiętnik, ale także np. blog internetowy, a nawet… profil na Facebooku. Collegium Polonicum zaprasza na dwa spotkania literackie, które łączy jedno nazwisko: Inga Iwasiów.

inga iwasiow

Pierwsze z nich to wieczorek autorski. Jego organizatorami są Katedra Polsko-Niemieckich Związków Kulturowych i Literackich oraz Gender Studies Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we współpracy z Biblioteką Collegium Polonicum. Inga Iwasiów, literaturoznawczyni, ale także poetka i prozaiczka, zaprezentuje na nim swoją najnowszą powieść „Kroniki oporu i miłości”.

„Napisane pełnym smutku i ironii językiem Kroniki oporu i miłości są bardzo osobistą książką w dorobku Ingi Iwasiów. Impulsem do stworzenia tej „rozsypanej kroniki” stało się uczestnictwo w demonstracjach, które angażowały dziesiątki tysięcy Polek i Polaków. Efektem jest przejmująca diagnoza stanu naszego społeczeństwa i kobiecego ducha w obliczu dramatycznie nabrzmiewających konfliktów politycznych" – tak przedstawia tę pozycję wydawnictwo.

A co powie o niej sama autorka? Wieczorek odbędzie się 28 listopada o godz. 17 w Bibliotece Collegium Polonicum. Wstęp na spotkanie jest wolny.

inga kroniki

Po raz drugi z Ingą Iwasiów będzie można porozmawiać 29 listopada o godz. 10 w sali nr 19 w Collegium Polonicum. To spotkanie jest adresowane do tych, którzy są zainteresowani autobiografią jako gatunkiem literackim oraz fenomenem kulturowym, a także do tych, którzy sami piszą pamiętniki lub zbierają wspomnienia w innej formie. Będą mogli poznać tajniki pisania autobiografii.

Spotkanie to poprowadzi zespół redakcyjny czasopisma naukowego Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego „Autobiografia. Literatura. Kultura. Media” pod kierunkiem wspomnianej wcześniej prof. Ingi Iwasiów. Również na to wydarzenie wstęp jest wolny.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.