Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nie będzie trzeba daleko jechać, żeby obejrzeć spektakl teatralny czy performens taneczny. W ramach tegorocznej odsłony festiwalu UNITHEA artyści będą opowiadać o swoich wizjach przyszłości. Motto imprezy brzmi: „Jest już za 5 12! Najwyższa pora!?”

spektakl unithea_bg

Wielkimi krokami zbliża się polsko-niemiecki festiwal UNITHEA. Od 27 do 30 czerwca na gości festiwalu czekać będzie wiele różnych wydarzeń, które łączy wspólny motyw, którym jest… przyszłość. Jej wizje artyści wyjawią m.in. podczas spektakli, koncertów, performensów i innych form kulturalnych.

Festiwal rozpocznie się spektaklem pt. „Technologia jest Istotą”, który zaplanowano 27 czerwca o godz. 18:30 w Foyer Kleist Forum. – Spektakl za pomocą zaawansowanej technologii cyfrowej przeniesie nas do świata techniki i obudzi strach przed sztuczną inteligencją – zapowiadają organizatorzy. Jesteście ciekawi technologicznej wizji przyszłości?

Artyści będą przenosić się z miejsca na miejsce - wydarzenia będą odbywały się w kilku lokalizacjach na pograniczu. 28 czerwca impreza przeniesie się głównie na polską stronę – do SMOK-a. Tam czekają nas m.in. koncerty grupy Opal Ocean (o 19:00) oraz MOA (o 22:30).

Przez dwa ostatnie dni, 29 i 30 czerwca, artyści będą intrygować publikę ponownie po niemieckiej stronie – głównie na Gerstenberger Höfe w centrum Frankfurtu. To właśnie tam, obok oferty kulturalnej, na gości będzie też czekać propozycja kulinarna oraz różnorodne warsztaty. Odbędzie się również festiwalowy jarmark, podczas którego swoje talenty zaprezentują lokalni artyści.

- Zaciekawieni? W takim razie zaplanujcie swoją przyszłość już teraz! – namawiają organizatorzy.

ZOBACZ PROGRAM

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.