Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Rozpoczynający się właśnie październik to miesiąc walki z rakiem piersi.  W ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej, specjalistyczny mammobus wykonujący badania piersi zawita także Słubic, Rzepina i Cybinki.

Programem objęte są kobiety w wieku 50-69 lat, ponieważ jest to grupa szczególnie narażona na zachorowanie na raka piersi. Na badania nie potrzebne jest skierowanie lekarskie. Badanie jest bezpłatne (dla kobiet, które w ciągu dwóch lat nie miała wykonywanej mammografii), refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Wystarczy się tylko wcześniej zarejestrować (aby nie czekać w kolejce przy mammobusie).

Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – jednego z Narodowych Programów Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Statystyki są niestety alarmujące. Rakiem piersi to najczęściej występujący nowotwór wśród Polek. Dobrą okazją do zgłoszenia się na badanie jest październik - miesiąc walki z rakiem piersi.

Rejestracja
Telefonicznie: 58 666 2444 - od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00 oraz w sobotę i niedziele od 9:00 do 18:00. Online: www.mammo.pl

Harmonogram badań
  • Słubice - 7 października na Placu Bohaterów
  • Rzepin - 8 października przy Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Ośniańska
  • Cybinka - 9 października przy stacji paliw Moya, ul. Kośnieńska 11c
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.