23 czerwca odbyła się XXVII sesja Rady Powiatu Słubickiego. Najważniejszym punktem obrad było głosowanie w sprawie wotum zaufania i absolutorium dla starosty słubickiego Leszka Bajona oraz zarządu powiatu.
Podobnie jak rok temu, radni udzielili wotum zaufania i absolutorium staroście oraz zarządowi w tym samym stosunku głosów: 9 było za, 8 przeciw. W obu głosowaniach rozkład mandatów wyglądał identycznie.
Za byli następujący radni (9): Leszek Bajon, Maciej Błoński, Barbara Burzyńska, Ryszard Chustecki, Bogdan Hajkowicz, Wiesław Kołosza, Krystian Pastuszak, Adam Radkiewicz i Patryk Rudziński.
Przeciwko zagłosowali (8): Edyta Danicka, Anna Górska, Jan Hańbicki, Andrzej Karpezo, Sebastian Łukaszewicz, Dawid Magdulski, Damian Utracki i Robert Włodek.
Starosta słubicki Leszek Bajon: Dziękuję za zaufanie radnym, a pani skarbnik, pracownikom starostwa i jednostek organizacyjnych powiatu za zaangażowanie i ciężką pracę.
Lider opozycji Robert Włodek: Niemal połowa radnych powiatowych była przeciwko. A to oznacza, że gdyby starosta sam nie zagłosował za absolutorium dla siebie, to dostałby od rady czerwoną kartkę.