7 stycznia w ramach Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora odbędzie się dyskusja na temat transgranicznego rozwoju Frankfurtu nad Odrą i Słubic. Przed dyskusją odbędzie się wykład pt. „Masterplan Frankfurt-Słubice 2025-2035 - Jak możemy w nim aktywnie uczestniczyć?”.
W ramach dyskusji zostaną zaprezentowane aktualne polsko-niemieckie projekty, a tematy będą obejmować:
- model transportu i koncepcja nowoczesnej mobilności w dwumieście,
- planowanie ewentualnego drugiego mostu między Frankfurtem nad Odrą a Słubicami,
- koncepcje wykorzystania promenad nadodrzańskich,
- wspólna transgraniczna koncepcja klimatyczna.
Władze obu miast chciałyby zaoferować wszystkim swoim mieszkańcom możliwość aktywnego uczestnictwa w tym procesie i wniesienia swoich pomysłów i opinii na temat planowanych działań.
Słubicko-Frankurckie Centrum Kooperacji, które zarządza przedsięwzięciem, wyjaśni kolejne etapy projektów i omówi z uczestnikami konkretne pomysły i działania.
Wydarzenie jest częścią formatu „Akademia Dyskutuje”, który został stworzony na prośbę studentów Polsko-Niemieckiej Akademii Seniora. Daje ono uczestnikom możliwość bezpośredniej rozmowy z ekspertami i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
Wydarzenie jest bezpłatne, dwujęzyczne i otwarte dla wszystkich grup wiekowych, nie tylko dla seniorów.
Termin: 7 stycznia 2025, godz. 15:00.
Miejsce: Sala Hanzy w Domu Bolfrasa przy ul. Grosse Oderstr. 29 we Frankfurcie nad Odrą.
Komentarze
2. Planowanie ewentualnego drugiego mostu między Frankfurtem nad Odrą a Słubicami. A co z mostem Küstrin-Kostrzyn który w 1992 roku został prowizorycznie zabezpieczony tylko na co najwyżej 10 lat? MOZ.de napisał o tym dziś.
3. Koncepcje wykorzystania promenad nadodrzańskich. Obecnie w Słubicach zalegają przy nich śmieci i podobnież nie ma sposobu by je usunąć. Temat niedawno był tu poruszany na forum i nawet były pokazane zdjęcia.
4. Wspólna transgraniczna koncepcja klimatyczna. Polega ona na tym, że wiatraki i fotowoltaika zamiast być lokalizowane między koleją i autostradą, to w Polsce są planowane w najpiękniejszych lubuskich krajobrazach, jak na przykład w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Garbicza, Są planowane nawet na terenie obszaru chronionego krajobrazu Puszcza nad Pliszką, co jest niezgodne z obowiązującym prawem.
Ad. 1. www.moz.de/nachrichten/brandenburg/neuer-bahn-fahrplan-2024-geisterzuege-von-frankfurt-oder-nach-polen-77740830.html
Ad. 2. www.moz.de/lokales/seelow/b1-nach-polen-mega-stau-vor-maroder-bruecke-in-kuestrin-kostrzyn-77766164.html
Ad. 3. www.slubice24.pl/forum/9-Miasto-mieszka%C5%84cy-problemy/36015-smieci-nad-brzegiem-odry
Ad. 4. bip.torzym.pl/system/obj/3768_3._TORZYM_mpzp_OZE_zal.1_Rysunek.pdf
można by tam jeszcze bar mleczny otworzyć
a któryż to bóg miałby zatrzymać wiatr i zesłać deszcz?
bo ponoć tych bogów to jest multum
tyle tylko że jeszcze ani jednego na oczy nie widziałem, ani nikt kogo znam osobiście też takiej czy owakiej postaci pod nazwą "bóg" nie widział
no chyba że chodzi o rzekę Bug, ale to przez "u" się pisze, więc sam już nie wiem Panie Andrzeju
chociaż może Garbicz to też nie "miasto aniołów" i z tegoż to powodu żaden bóg się nim nie interesuje ?może tam tylko diabełki mieszkają?
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.