Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
komunikat policji

Od 25 lutego do 20 marca 2024 roku będą utrudnienia w ruchu na autostradzie A2 w obu kierunkach. Wyjazd i wjazd do Niemiec na tej trasie będzie całkowicie zablokowany. Problemów na drogach możemy spodziewać się także w Słubicach. Sytuacja ta ma związek z planowanymi protestami rolników. Słubicka policja wydała w tej sprawie komunikat.

Poniżej jego treść.

---

Od niedzieli 25 lutego do 20 marca 2024 roku na autostradzie A2 w obydwu kierunkach oraz na terenie Słubic wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. Dodatkowo z pozyskanych informacji wiadomo, że autostrada A2, a tym samym wyjazd i wjazd do Niemiec będzie w tym czasie całkowicie zablokowany, na wszystkich pasach ruchu drogowego. Wydarzenia te również mogą wpłynąć na utrudnienia przejazdu mostem miejskim.

Sytuacja odnośnie utrudnień w ruchu drogowym będzie na bieżąco monitorowana – o wszystkich utrudnieniach oraz ewentualnych objazdach będziemy informować na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Słubicach oraz w mediach społecznościowych słubickiej Policji.

APELUJEMY O WCZEŚNIEJSZE ZAPLANOWANIE TRASY ALTERNATYWNEJ:

Z uwagi na utrudnienia na autostradzie A2, kierujący samochodami ciężarowymi na węźle w Jordanowie będą kierowani na drogę ekspresową S3 w stronę Zielonej Góry, aby móc przekroczyć granicę w Gubinku. Warto dodać, że pojazdy ciężarowe nie będą mogły przejechać przez most graniczny w Kostrzynie nad Odrą z uwagi na jego remont. Przejazd tam będzie możliwy wyłącznie dla samochodów osobowych.

Pojazdy osobowe przemieszczające się autostradą A2 w kierunku Niemiec będą mogły skorzystać z węzła w Rzepinie, natomiast droga zamknięta zostanie na węźle w Świecku. Tam samochody będą kierowane na drogę K29 w kierunku Krosna Odrzańskiego oraz K31 w kierunku Słubic i Kostrzyna nad Odrą.

Ponadto zwracamy się do mieszkańców terenu przygranicznego o uwzględnienie tych utrudnień przy planowaniu i realizacji codziennych obowiązków i potrzeb. Doradzamy omijanie przejścia granicznego w Słubicach z uwagi na możliwość powstawania zatorów drogowych.

Jesteśmy do dyspozycji i pomocy wszystkich kierowców, jednocześnie apelując o stosowanie się do poleceń wydawanych przez kierujących ruchem policjantów drogówki. Prosimy o wyrozumiałość i wspólną odpowiedzialność za bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

---

AKTUALIZACJA

Uwaga! Aktualizacja w sprawie protestu rolników w Świecku.

Po spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Słubicach przedstawiciel rolników Dariusz Wróbel poinformował, że protest będzie mieć charakter ostrzegawczy i potrwa jedną dobę - od 25 lutego od godz. 13:00 do 26 lutego do godz. 13:00.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.