Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

„Tak wygląda moje miasto … NOCĄ” to cykl nocnego zwiedzania miejscowości powiatu słubickiego, który odbył się w 2023 roku. Gmina Cybinka zapowiada, że i w tym roku chce uczestniczyć w projekcie. Spotkanie z Damianem Utrackim, pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia, odbyło się już w Urzędzie Miejskim w Cybince.

Nocne odkrywanie lokalnej historii spotkało się w 2023 roku z pozytywnym odzewem mieszkańców powiatu słubickiego. Projekt poprowadzony przez historyka i regionalistę D. Utrackiego cieszył się sporą popularnością. Wzięły w nim udział grupy osób z Cybinki, Słubic, Rzepina, Ośna Lubuskiego i Górzycy, które w nocnej scenerii poznawały ciekawostki dotyczące ich małej ojczyzny. Więcej o projekcie pisaliśmy TUTAJ.

W tym roku również pojawiło się zainteresowanie tym wydarzeniem. Burmistrz Cybinki Marek Kołodziejczyk, sekretarz gminy Sebastian Łukaszewicz oraz D. Utracki spotkali się 13 lutego w Urzędzie Miejskim w Cybince, żeby porozmawiać o kolejnej edycji projektu. - Z radością możemy przekazać, że udało nam się potwierdzić tegoroczną edycję „Cybinki … NOCĄ” - poinformowała gmina.

Nocne zwiedzanie to nie wszystko. Władze Cybinki zapowiadają także dwie dodatkowe (obok biwaku z burmistrzem) imprezy: wycieczkę rowerową ukazującą walory przyrodniczo-historyczne gminy oraz spływ kajakowy na Pliszce dla dorosłych. - Mamy nadzieję, że nasze plany się ziszczą i wszystko pójdzie zgodnie z zamiarami – zapowiadają włodarze gminy.

O szczegółach będziemy informować.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.