Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Z ogniem walczyło 6 zastępów straży pożarnej

Dzisiaj nad ranem doszło do pożaru domu jednorodzinnego przy ul. Wojska Polskiego 90. Zapaliło się poddasze. Całe szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są znaczne.

Strażacy dostali zgłoszenie o pożarze około godz. 3:30. – Byliśmy na miejscu kilka minut od przyjęcia zgłoszenia. Pożar był już rozwinięty, a płomienie widoczne nad dachem. Niezwłocznie przystąpiliśmy do działania. Całe szczęście pięć osób mieszkających w tym domu ewakuowało się samodzielnie jeszcze przed naszym przyjazdem  – opowiada Michał Borowy, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Słubicach.

Z ogniem walczyło łącznie 6 zastępów strażaków. Oprócz tych ze słubickiej komendy PSP do pożaru przyjechali także druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słubic, Kowalowa i Golic.

Akcja strażaków trwała około 3 godziny, ale w ciągu dnia pojawili się na miejscu zdarzenia ponownie, aby zamontować plandekę ochronną na dachu i sprawdzić czy nigdzie nie tli się jeszcze ogień.

Zniszczenia po pożarze są znaczne. Uszkodzeniu uległa znaczna część konstrukcji dachowej, samego dachu i poddasza.

Czy budynek będzie nadawać się do dalszej eksploatacji, tego jeszcze nie wiadomo. Czekamy na informacje od policji odnośnie powołania biegłego, który dokona odpowiedniej oceny. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że pożar mógł zająć się od komina, do którego podłączony był wolnostojący piecyk.

Poniżej zdjęcia ze zdarzenia.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.