Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pilarka łańcuchowa akumulatorowa – ważne narzędzie ogrodnika

Pilarka łańcuchowa akumulatorowa to praktyczne i nowoczesne narzędzie, które umożliwia wygodne przycinanie drzew, krzewów i gałęzi bez konieczności użycia kabli czy paliwa. Dzięki swojej mobilności zyskuje coraz to większą popularność wśród ogrodników. Co zatem stoi za jej sukcesem?

Dlaczego warto wybrać pilarkę łańcuchową akumulatorową?

Pilarka łańcuchowaPilarka łańcuchowa akumulatorowaa stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych pilarek spalinowych czy elektrycznych z wielu względów:

  • mobilność – dzięki zastosowaniu akumulatora jako źródła zasilania, pilarki akumulatorowe zapewniają pełną swobodę ruchu bez konieczności używania przewodów zasilających czy przewodów przedłużających. Ogranicza to ryzyko przecięcia kabla podczas pracy, a także pozwala na prace w miejscach, gdzie dostęp do zasilania elektrycznego jest utrudniony;
  • brak emisji spalinw odróżnieniu od pilarek spalinowych, pilarki akumulatorowe nie emitują szkodliwych spalin, co sprawia, że są przyjazne dla środowiska;
  • cicha praca – dzięki wykorzystaniu silnika elektrycznego, pilarki łańcuchowe akumulatorowe są znacznie cichsze w porównaniu do ich spalinowych odpowiedników, co zwiększa komfort pracy oraz nie przeszkadza w spokojnym korzystaniu z ogrodu przez sąsiadów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pilarki łańcuchowej akumulatorowej?

Moc akumulatora

Wybierając pilarkę akumulatorową, warto zwrócić uwagę na moc akumulatora, który powinien zapewniać wystarczający czas pracy. Czas pracy na jednym ładowaniu może wahać się od 30 do 90 minut, w zależności od modelu. Warto zainwestować w dodatkowe baterie, aby móc pracować dłużej bez konieczności ładowania.

Długość prowadnicy

Długość prowadnicy ma wpływ na zakres pracy i grubość ciętych gałęzi. Zwykle pilarki akumulatorowe mają prowadnice o długości maksymalnie 30 cm, co wystarcza dla większości zastosowań ogrodowych.

Waga

Sprzęt o mniejszej wadze ułatwia długotrwale pracę i zmniejsza obciążenie mięśni ramion i pleców. Dlatego warto wybierać pilarki akumulatorowe o jak najniższej wadze, co przekłada się na większy komfort pracy.

System naciągania łańcucha

Ważne jest, aby pilarka łańcuchowa akumulatorowa była wyposażona w łatwy w obsłudze system naciągania łańcucha, który pozwala na jego regulację bez użycia narzędzi.

Bezpieczeństwo

Upewnij się, że wybrane narzędzie jest wyposażone w niezbędne funkcje bezpieczeństwa, takie jak hamulec łańcucha czy zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem maszyny, które chroni przed niechcianym wypadkiem.

Pielęgnacja i konserwacja pilarki łańcuchowej akumulatorowej

Aby pilarka łańcuchowa akumulatorowa służyła przez długi czas, należy odpowiednio dbać o jej eksploatację i konserwację:

  • regularne sprawdzanie i wymiana łańcucha2 zależności od intensywności użytkowania pilarki, łańcuch może się zużywać i wymagać wymiany. Regularne sprawdzanie i ostrzenie zębów łańcucha przedłuży jego żywotność.
  • czyszczenie i smarowaniepo każdym użyciu pilarki, warto oczyścić ją z trocin i zanieczyszczeń, a także naoliwić prowadnicę i łańcuch, aby zapewnić ich prawidłowe działanie.
  • przechowywanie akumulatorów – aby zachować sprawność akumulatorów, przechowuj je w suchym i chłodnym miejscu, unikaj wysokich temperatur oraz ładowania ich natychmiast po zużyciu.

Dzięki swojej mobilności i cichej pracy pilarki akumulatorowe umożliwiają wykonywanie prac ogrodowych w bardzo komfortowych warunkach. Jeśli tylko będziemy pamiętać o jej regularnej konserwacji, ta posłuży nam z pewnością przez wiele długich lat.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.