Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Już jutro, w niedzielę 21 listopada, odbędą się wybory samorządowe. Pod względem sposobu głosowania są to wybory sprawiająca najwięcej trudności wyborcom, gdyż głosy oddajemy aż na rożnych 4 kartach. Zapraszamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem wyjaśniającym jak głosować.

Wybory na burmistrza Słubic:
Karta do glosowania na burmistrza Słubic jest koloru różowego. Głosujemy stawiając X w kratce obok nazwiska tylko jednego kandydata.

Wybory do Rady Miejskiej:
Karta do głosowania na radnych jest koloru białego. Głosujemy stawiając znak X w kratce obok nazwisk kandydatów. Wybieramy tylu kandydatów, ile jest mandatów w danym okręgu:
  • okręg nr 1 - 2 radnych,
  • okręg nr 2 - 3 radnych,
  • okręg nr 3 - 2 radnych,
  • okręg nr 4 - 3 radnych,
  • okręg nr 5 - 3 radnych,
  • okręg nr 6 - 2 radnych.
Łącznie do Rady Miejskiej wybieranych jest 15 radnych.

Wybory do Radu Powiatu:
Karta do głosowania na radnych jest koloru żółtego. Głosujemy stawiając znak X w kratce obok nazwiska jednego wybranego kandydata. Łącznie do Rady Powiatu wybieranych jest 17 radnych. Z okręgu nr 3 (słubickiego) wybranych będzie 7 osób.

Wybory do Sejmiku Wojewódzkiego:
Karta do głosowania na radnych jest koloru niebieskiego. Głosujemy stawiając znak X w kratce obok nazwiska jednego wybranego kandydata. Łącznie do Sejmiku Wojewódzkiego wybieranych jest 30 radnych. Z okręgu nr 2 (słubickiego) wybranych będzie 6 osób.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.