Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Stowarzyszenie po PROstu zaprasza na zajęcia w ramach projektu "po PROstu rozwijam się!" - bezpłatnej pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Słubice. Projekt obejmuje pomoc psychologiczną i pedagogiczną. Adresatami projektu są dzieci i młodzież do 19 roku życia.

Projekt trwa od początku listopada do końca grudnia tego roku.

- Celem pomocy jest m.in. wspieranie rozwoju emocjonalnego, kształtowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz edukacja rodziców dotycząca prawidłowości rozwoju dzieci oraz sposobów radzenia sobie z trudnościami wychowawczymi - mówi szefowa stowarzyszenia, Joanna Sierżant-Rekret.

- Przygotowujemy także do nauki czytania i pisania młodsze dzieci oraz doskonalimy umiejętności czytania i poprawnego pisania u dzieci starszych - dodaje.

W ramach projektu stowarzyszenie oferuje:
  1. Konsultacje specjalistów: psychologa i pedagogów- w zakresie poradnictwa dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym z deficytami i zaburzeniami rozwoju, dla rodziców dzieci z trudnościami w uczeniu się oraz poradnictwa dydaktycznego i wychowawczego.
  2. Terapię psychologiczną dla dzieci i młodzieży.
  3. Terapię pedagogiczną.
  4. Warsztaty psychoedukacyjne dla dzieci i młodzieży.
Co najważniejsze udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Jest to możliwe dzięku wsparciu projektu przez prywatnych darczyńców oraz słubicki Zakład Energetyki Cieplnej.

Więcej informacji na stronie stowarzyszenia www.stowarzyszeniepoprostu.pl
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.