Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kredyt konsolidacyjny

Z roku na rok obserwujemy stale rosnące zadłużenie Polaków, co zwłaszcza w obecnych czasach nie może dziwić. Co jednak istotne, istnieje rozwiązanie, które pozwala na polepszenie sytuacji finansowej, zamieniając kilka rat w jedną, mniejszą. Jest to kredyt konsolidacyjny, który znacząco odciąży nasz portfel. Sprawdź już teraz, co trzeba o nim wiedzieć w 2021 roku..

  1. Czym jest kredyt konsolidacyjny?
  2. Jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać kredyt?
  3. Ranking kredytów konsolidacyjnym w 2021 roku.
  4. Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak się okazuje, kredyt konsolidujący w 2021 roku może stać się jedną z wartościowszych i popularniejszych usług bankowych. Trudno się temu dziwić, gdyż w prosty sposób możemy zamienić kilka kłopotliwych rat w jedną, kierowaną do jednego banku, jak i zdecydowanie mniejszą. Jednakże, zanim przystąpimy do konkretnego działania, warto dowiedzieć się o tej usłudze wszystko, co najważniejsze. Jedynie ta droga sprawi, że wybierzemy najkorzystniejszą ofertę dostępną na rynku.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Konsolidacja kredytu to, najprościej mówiąc, połączenie wszystkich rat w jedną, mniejszą. W praktyce oznacza to zaciągnięcie nowego zobowiązania finansowego, którym pokrywamy dotychczasowe zadłużenie. Mogą one być wszelkiego rodzaju: od innych kredytów bankowych (gotówkowych, samochodowych czy nawet hipotecznych) po pożyczki czy raty za dokonane zakupy. Spłacanie jednej raty zamiast kilku niejednokrotnie znacząco zmniejsza jej wysokość, co zawdzięczamy mniejszemu oprocentowaniu. Działanie to zwiększy naszą płynność finansową, dając tak potrzebny oddech.

Jakie wymagania należy spełnić, aby otrzymać kredyt?

Starając się uzyskać kredyt konsolidacyjny w dowolnym banku, szybko zauważymy, że procedura niewiele różni się od standardowych usług kredytowych. Bank sprawdzi naszą zdolność kredytową, w tym na podstawie rodzaju zatrudnienia oraz otrzymywanego wynagrodzenia. Ponadto niezbędne jest okazanie wszystkich umów, z których wynika nasze zadłużenie – to właśnie na tej podstawie będzie naliczana wysokość przydzielonego nam kredytu. Może wystąpić sytuacja, gdy zadłużenie jest szczególnie wysokie, że bank zabezpieczy się dodatkową hipotekę. Co istotne, jeśli procedura wykaże, że zalegamy ze spłatą rat, bank odrzuci nasz wniosek. W takich przypadkach możemy się udać do instytucji pozabankowych po pożyczkę konsolidacyjną. Te jednak udzielane są na gorszych warunkach.

Ranking kredytów konsolidacyjnym w 2021 roku

Jak więc znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu konsolidacyjnego w 2021 roku? Otóż niezbędny do tego okaże się ranking tejże usługi. To bezpłatne narzędzie zebrało w jednym miejscu wszystkie aktualne oferty (co jest szczególnie istotne, gdyż część banków w ostatnim czasie zawiesiło niektóre usługi kredytowe), porównując je między sobą. Co więcej, to my podajemy, jaka kwota, a także okres spłat nas interesują, po czym dopiero otrzymujemy wynik. Dzięki rankingowi zaoszczędzimy czas, a także i pieniądze, wybierając to, co najlepsze.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Zanim skierujemy się w stronę kredytu konsolidacyjnego, warto rozważyć wszystkie jego plusy oraz minusy. Pamiętajmy, że jest to zobowiązanie finansowe, które w zamian za mniejszą miesięczną ratę, wydłuży czas finalnej spłaty (poprzez zmniejszone oprocentowanie). Biorąc to pod uwagę, suma wpłat będzie wyższa niż początkowe zadłużenie. Warto więc dogłębnie przeanalizować sytuację, aby zawsze być przygotowanym na każdą ewentualność.

[artykuł partnerski]

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.