Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ratusz Rzepin

Harcerze z Rzepina biorą udział w corocznej inicjatywie “Czuwam! Dla ziemi”. W minioną sobotę zachęcali do gaszenia światła w ramach “Godziny dla Ziemi”. Przed nimi jeszcze akcja sprzątania. Do przyłączenia się namawiają również innych.

Warto dbać o środowisko naturalne - przypominają harcerze z 6 drużyny „Dziki” z Rzepina. I dali dobry przykład angażując się w akcję “Czuwaj! dla ziemi”.

- Jest to coroczna inicjatywa, podczas której harcerze z całej Polski pochylają się nad danym tematem i pełnią służbę w określonym obszarze. W tym roku nasze działania kierujemy w stronę środowiska naturalnego, starając się zwrócić uwagę na wszechobecny problem zanieczyszczeń - wyjaśnia Lesław Józefowicz, drużynowy “Dzików”.

Pierwsza akcja, czyli „Godzina dla Ziemi” organizowana przez WWF Polska, już za nimi. Przedsięwzięcie ma na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także duże korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Ma to skłonić do refleksji nad zmianami klimatu.

- Na naszym lokalnym gruncie inicjatywę objął swoim patronatem burmistrz Sławomira Dudzisa, dzięki czemu zgaszone zostało oświetlenie na placu Ratuszowym - mówi L. Józefowicz. Ale światła zgasły nie tylko przy budynku urzędu, ale również w wielu domach i mieszkaniach na terenie Rzepina. - Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, by pokazać, jak dużym problemem jest zanieczyszczenie środowiska - cieszą się harcerze.

To jednak nie wszystko, bo "Dziki" już mają w planach kolejną akcję - chcą zorganizować „sprzątania świata” na terenie Rzepina. Co i gdzie będą porządkować? Szczegóły poznamy niebawem. Na razie ustalono tylko termin - 24 kwietnia.

O przygotowaniach do wydarzenia będziemy informować.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.