Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Budynek socjalny

Mieszkania chronione przeznaczone są dla osób, które się usamodzielniają, np opuszczają pieczę zastępczą. Takie właśnie lokale powstały w budynku przy ul. Krótkiej 12. To efekt współpracy Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach i Zakładu Administracji Mieniem Komunalnym. 

W mieszkaniach treningowych będą mieszkać osoby, które wyszły z rodzin zastępczych lub z placówki opiekuńczo-wychowawczej i zaczynają samodzielne życie. W budynku przy ul. Krótkiej będą 4 takie jednoosobowe lokale, w tym dwa przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Pieczę nad nimi będzie sprawować słubicki OPS. - Osoby, które mieszkają w tych lokalach będą pozostawały w ścisłym kontakcie z pracownikiem społecznym i psychologiem. W naszych działaniach skupiamy się na tym, aby pomóc im w rozpoczęciu nowego etapu życia i usamodzielnieniu się – wyjaśnia Monika Cichecki, kierownik słubickiego OPS. Ośrodek zajął się również umeblowaniem i wyposażeniem lokali.

Wcześniej podobne mieszkania funkcjonowały w budynku przy ul. Szamarzewskiego, jednak nie spełniały wszystkich wymogów. Stąd konieczność znalezienia innej lokalizacji.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.