Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Jak informują służby hydrologiczne sytuacja na Odrze jest stabilna, ale nadal utrzymuje się wysoki poziom wody w korycie rzeki. Od minionego piątku woda już nie opada, utrzymując się na poziomie około 455cm. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej 13 czerwca do gminy Słubice dotrze kolejna fala kulminacyjna, która będzie jednak mniejsza od poprzedniej.

Wg aktualnych szacunków może osiągnąć poziom około 535 cm. Warto przypomnieć, że stan alarmowy Odry wynosi 370 cm. Pierwsza fala kulminacyjna osiągnęła wysokość 572cm.

odra_01_06
Burmistrz Słubic Ryszard Bodziacki apeluje do mieszkańców, aby pozostawali czujni i ostrożni. W trakcie minionego weekendu nie zanotowano co prawda żadnych niebezpiecznych zjawisk, ale wszystkie służby zaangażowane w ochronę przeciwpowodziową nadal pracują do odwołania. Stale patrolowane są wały, a także sama Odra.

odra_02_06
Niestety ciagle utrzymujący się wysoki stan wód gruntowych uniemożliwia odpompowywanie wody z zalanych piwnic i niżej położnych posesji. Nadal obowiązuje zakaz poruszania się po mieście samochodów ciężarowych powyżej 12 ton.

Bieżacy stan wody w Odrze można śledzić na stronie internetowej IMiGW. Są to najbardziej wiarygodne i rzetelene informacje.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.