Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W Słubicach rozpoczęła się akcja pomocy dla powodzian ze Słubic w woj. mazowieckim. To jedna z gmin, która najbardziej ucierpiała w tegorocznej powodzi w dorzeczu Wisły.  Akcją "Słubice dla Słubic", mieszkańcy naszej gminy chcą odwdzięczyć się słubiczanom z powiatu płockiego za pomoc jaką ofiarowali nam podczas powodzi w 1997 roku.

Akcja trwać będzie od 3 do 7 czerwca. Szczegóły w poniżej opublikowanym apelu burmistrza Słubic do mieszkańców naszej gminy, który otrzymała nasza redakcja.

APEL BURMISTRZA SŁUBIC  O POMOC DLA POWODZIAN W GMINIE SŁUBICE W POWIECIE PŁOCKIM

Drodzy Mieszkańcy Gminy Słubice!

W 1997 roku dotknęła nas klęska powodzi. Oczy całej Polski zwrócone były na nasze ludzkie dramaty. Doskonale pamiętamy, że 13 lat temu z pomocą przybyli nam między innymi mieszkańcy gminy Słubice, leżącej w powiecie płockim, w województwie mazowieckim.

W tym roku, 23 maja, niszcząca siła powodzi dotknęła tysiące mieszkańców tej gminy. Zalaniu uległo około 7000 hektarów ziemi. Żywioł wyrządził potworne i nieodwracalne straty w gospodarstwach domowych, infrastrukturze technicznej, uprawach i płodach rolnych. Na skutek wielkiej wody mieszkańcy gminy Słubice stracili dorobek całego swojego życia. W dramatycznej sytuacji są dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze. Pod wodą wciąż znajdują się ich domy, szkoły, instytucje publiczne, zakłady pracy. Kiedy woda opadnie, ukaże się wszystkim rozpaczliwe żniwo jakie przyniosła z sobą. Ludzka pomoc i wsparcie są i będą mieszkańcom gminy Słubice niezwykle potrzebne.

Prosząc wszystkich ludzi dobrego serca, których w naszej gminie jest tak wielu, apelując do Państwa wrażliwości na ludzkie cierpienie, zainicjowałem akcję pomocy powodzianom „Słubice dla Słubic”. Wierzę, że wspólnie pomożemy naszym przyjaciołom ze Słubic na nowo odzyskać wiarę i nadzieję w lepsze jutro.

Po konsultacjach z poszkodowanymi wiadomo, że najbardziej potrzebne dla nich rzeczy to: środki czystości, czyszczące środki chemiczne, gumowe rękawice, rękawice robocze, metalowe wiadra, łopaty, nowe ubrania i nową bieliznę, ręczniki, koce, pościel, materace do spania oraz sprzęt AGD i RTV. Dzieciom można podarować podręczniki, przybory szkolne, plecaki, zabawki czy słodycze (z długim terminem ważności). Dary przyjmowane będą w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach od czwartku (3 czerwca) do poniedziałku (7 czerwca), również w sobotę i niedzielę, w godzinach od 7.00 do 15.00.

Poszkodowanych z terenu gminy Słubice można wspierać również dokonując wpłat na konto bankowe:
BS Mazowsze Filia Słubice 74 9042 1026 0840 0101 2000 0050 z dopiskiem "Pomoc dla powodzian Gmina Słubice"

Patrząc na oblicze tej ogromnej tragedii, jestem głęboko przekonany, że nasza słubicka społeczność odpowie solidarnie i życzliwie na podjętą inicjatywę, byśmy w najbliższej przyszłości mogli przekazać nasze dary powodzianom z gminy Słubice. Za co będę Państwu z całego serca zobowiązany.

Burmistrz Słubic
Ryszard Bodziacki
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.