Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
22 marca zostały otwarte Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Punkt Pośrednictwa Pracy. Te nowe instytucje, powołane przez Lubuską Komendę OHP oraz Starostwo Powiatowe w Słubicach, mają za zadanie wspierać młodych ludzi w procesie wejścia na rynek pracy.

Ich powstanie to działania w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy", którego adresatem projektu jest młodzież w wieku 15-25 lat - głównie bezrobotna i nieaktywna zawodowo, wymagająca wsparcia na rynku pracy, uczniowie i absolwenci przygotowujący się na rynek pracy oraz osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, zaniedbane wychowawczo, pochodzące ze środowisk niedostosowanych społecznie.

Projekt ma umożliwiać młodzieży z województwa lubuskiego dostęp do kompleksowego, ogólnopolskiego systemu informacji, poradnictwa zawodowego, pośrednictwa pracy i szkoleń dla młodzieży.

Współrealizacja przedsięwzięcia przez Powiat Słubicki jest skutkiem podpisanego w dniu 18 maja 2008 r. z Lubuską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy w Zielonej Górze porozumienia w zakresie wspólnych działań podejmowanych na rzecz poprawy startu zawodowego młodzieży w Powiecie Słubickim. Powstałe w Słubicach instytucje są drugimi tego typu jednostkami w naszym województwie.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Punkt Pośrednictwa Pracy mieszczą się w budynku przychodzi lekarskiej przy ul. Mickiewicza 6.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.