Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wojewoda lubuski spotkał się z nowo wybranymi samorządowcami. W tym gronie znaleźli się również przedstawiciele powiatu słubickiego, którym na dobrej współpracy zależy szczególnie. Czy nowe władze powiatu dogadają się z wojewodą lepiej niż poprzednie?

wojewoda starosta

3 grudnia w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste spotkanie, na które wojewoda lubuski Władysław Dajczak zaprosił przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z naszego województwa. Był tam również nowo wybrany starosta słubicki Leszek Bajon.

- Naszym wspólnym celem powinien być rozwój Polski, naszego regionu i zaspokajanie potrzeb Państwa współmieszkańców, którzy państwu zaufali i będą oczekiwali realizacji zadań, które przyczynią się do wzrostu poziomu ich życia – mówił wojewoda do samorządowców. Zadeklarował przy tym wolę współpracy i otwartość.

Liczy na to Leszek Bajon. - Z wielkim zadowoleniem i nadzieją przyjąłem pana deklaracje o współpracy na linii powiat-województwo. W imieniu członków zarządu powiatu oraz radnych mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, by nasze wspólne działania przyniosły dla mieszkańców powiatu słubickiego oraz całego województwa wymierne korzyści – napisał starosta w liście, który wręczył wojewodzie osobiście. Wcześniej, podobny dokument od wojewody trafił w ręce starosty - ZOBACZ.

Czy to oznacza przełamanie lodów i faktycznie będzie początkiem współpracy przy rozwiązywaniu problemów finansowych powiatu? Lokali politycy mają nadzieję, że to coś więcej niż tylko kurtuazja. Jeden z nich (imię i nazwisko do wiadomości redakcji) powiedział w rozmowie z nami, że wcześniej tak naprawdę chodziło o konflikt personalny, a nie partyjny. A języczkiem u wagi miała być osoba Marcina Jabłońskiego.

Na pozytywne zmiany liczy również Robert Włodek, wicestarosta słubicki, szef powiatowych struktur SLD w Słubicach. - Będzie nowe otwarcie? Mam nadzieję. Staramy się – napisał na jednym z forów politycznych.

Współpraca jest konieczna, aby rozwiązać problemy finansowe powiatu słubickiego. Chodzi przede wszystkim o zwrot opłat za terminal w Świecku. Wg danych z Regionalnej Izby Obrachunkowej na początku 2018 roku było to blisko 26 mln zł.

A ile wynosi obecnie? Tak naprawdę do końca nie wiadomo, bo część spraw jest w trakcie procedur sądowych. O szczegóły postanowiliśmy zapytać nowego starostę Leszka Bajona podczas wywiadu, który już niebawem ukaże się na naszej stronie.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.