Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Znamy kolejny ruch kadrowy Mariusza Olejniczaka. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, że u jego boku stanie kobieta, nowy burmistrz podjął decyzję co do stanowiska zastępcy burmistrza. Funkcję tę obejmie Adriana Dydyna-Marycka. Kim jest i czym będzie się zajmować?

wiceburmistrz 007

Mieszkańcy Słubic szerzej dowiedzieli się o niej kilka miesięcy temu, gdy stanęła na czele komitetu wyborczego przyszłego burmistrza. Ma ledwie 34 lata, ale już spore doświadczenie na swoim koncie, szczególnie w zakresie inwestycji i nieruchomości. Kilka dni temu spotkaliśmy się z Adrianą Dydyną-Marycką w jej obecnym biurze i dziś możemy przedstawić jej sylwetkę naszym czytelnikom.

Wykształcenie zdobywała na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, gdzie ukończyła ekonomię o specjalizacji gospodarka nieruchomościami. W tym samym mieście, ale już na uniwersytecie, kończyła europeistykę (biznes i finanse międzynarodowe). Zwieńczeniem jej edukacji były studia inżynieryjne z budownictwa na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Szczególnie te ostatnie były dla niej dużym wyzwaniem. – To kierunek wybitnie męski, dlatego tym bardziej jestem dumna, że ukończyłam je jako jedyna kobieta na roku. A lekko nie było… – opowiada. To tu pierwszy raz dały się poznać cechy jej charakteru, które przekonały do niej przyszłego szefa: cierpliwość, konsekwencja i pracowitość.

Doświadczenie w samorządzie zdobywała pracując przez 7 lat w Zakładzie Administracji Mieniem Komunalnym. To tu uzyskała tytuł licencjonowanego zarządcy nieruchomości. W 2016 roku postanowiła nieco zmienić branżę i zatrudniła się w prywatnej firmie, gdzie została inżynierem budowy. Nadzorowała duże przetargi współpracując w tym zakresie przede wszystkim z jednostkami samorządu terytorialnego.

Ten rodzaj pracy uwydatnił kolejne cechy, które - jak sama zapewnia - przydadzą się jej w pracy na rzecz gminy. - Jak ryba w wodzie czuję się w procedurach administracyjnych i urzędowych dokumentach – mówi przyszła pani wiceburmistrz. Co jeszcze może wykorzystać w swojej działalności? – Inwestycje i nieruchomości to mój konik – podkreśla A. Dydyna-Marycka.

A co jest dla niej ważne poza pracą? Uwielbia spędzać czas z rodziną. Jest szczęśliwą mężatką i ma dwójkę dzieci. A gdy jest sama, to lubi otaczać się dźwiękami. – Uwielbiam muzykę, kiedyś nawet uczyłam się grać na pianinie – opowiada. Sporo również czyta, głównie literaturę… branżową, czyli związaną z budownictwem.

- Praca na tym stanowisku to zaszczyt, ale i ogromne wyzwanie. Uważam, że jestem gotowa je podjąć i dobrze przysłużyć się naszej gminie. Praca w branży budowlanej duże mnie nauczyła. Zawsze staram się z uśmiechem rozpoczynać nowy dzień w obecnej pracy. Mam nadzieję, że w nowej też tak będzie – podsumowuje.

Adriana Dydyna-Marycka rozpocznie pracę 1 lutego 2019 roku. Zastąpi obecnego wiceburmistrza Romana Siemińskiego, który został powołany na to stanowisko w 2014 roku przez ówczesnego burmistrza Tomasza Ciszewicza.

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.