Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Słubice wraz z  UNICEF zapraszają do wsparcia akcji "UNICEF na Gwiazdkę". 7-10 grudnia w godz. od 10.00-14.00 w Collegium Pollonicum odbędzie się akcja „UNICEF na Gwiazdkę”.  Wydarzenie to odbywa się co roku w większości ośrodków akademickich w Polsce.

Akcja polega na sprzedaży produktów oznaczonych logiem UNICEF-u z której dochód będzie przeznaczony na rzecz zaspokojenia podstawowych potrzeb dzieci z najbiedniejszych części świata. Priorytetami UNICEF-u są tak ważne sprawy jak: równy dostęp do edukacji dziewcząt i chłopców, wspomaganie rozwoju małego dziecka, rozszerzony programy szczepień, zapobieganie HIV/AIDS, ochrona dzieci przed przemocą, wykorzystywaniem i dyskryminacją.

W tym roku UNICEF obchodzi 60 rocznicę powstania kartek charytatywnych. Z tej okazji przygotowali kampanię pod hasłem "Kartki pełne życia". W dobie powszechnej komunikacji elektronicznej należy przypomnieć wszystkim, że przesyłanie życzeń na tradycyjnych kartach ma ogromną wartość. Wysyłane przez nas kartki niosą ze sobą nie tylko słowa, ale także emocje. Kartki to miłość bliskich, domowe ciepło, wakacyjna radość czy przyjacielska troska. Już od 60 lat wysyłamy życzenia do naszych najbliższych, mogąc jednocześnie pomóc najbardziej potrzebującym dzieciom. Wybór kartek UNICEF to jeden z najprostszych sposobów pomagania innym.
Jedna kartka to dwa uśmiechy - bliskiej nam osoby oraz uratowanego dziecka. Wysłanie kartki do przyjaciela to prosty gest, ale dla dziecka w Afryce czy w Azji znaczy on bardzo wiele. Kartka UNICEF to zeszyty dla uczniów z Wenezueli, to szczepionka przeciw polio dla dzieci w Pakistanie, to także pełnowartościowy posiłek terapeutyczny dla maluchów w Etiopii i studnia z czystą wodą w Sudanie. Każdego roku na całym świecie sprzedawane jest ok. 100 milionów kartek, dzięki czemu UNICEF może skutecznie walczyć o przestrzeganie praw dzieci na całym świecie. Karki charytatywne UNICEF dają dzieciom przyszłość.

Kartki UNICEF są wyjątkowe, również dlatego, że zachowanie zasad etyki w procesie ich produkcji jest bezwzględnie przestrzegane. Każdy dostawca zobligowany jest do przestrzegania obowiązujących norm, praw pracowników, ze szczególnym naciskiem na wykluczenie dzieci z procesu produkcji. Kartki są przyjazne dla środowiska. W trosce o przyszłość wszystkich dzieci drewno i papier wykorzystywane do produkcji kartek pochodzą z lasów uprawianych w tym właśnie celu. Jakości kartek UNICEF można zaufać.

Zachęcamy Państwa do wsparcia akcji oraz odwiedzenia stoiska w Collegium Polonicum w Słubicach
Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej http://www.sklep.unicef.pl/sklep/ .
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.