Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
27 listopada w Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów "Tygodnia misia" realizowanego w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia – 25 listopada. Organizatorem była Biblioteka Publiczna, a współorganizatorem Przedszkole Samorządowe nr2 ,,Pinokio”.

Tydzień z misiem promował akcję czytania przez pokolenia ph.: ,,Poczytaj mi Babciu, poczytaj mi Dziadku”.
{multithumb popup_type=greybox}
mt_gallery:
Rok 2009 w bibliotece słubickiej realizowany jest pod wyżej wymienionym hasłem.

Uczestnikami misiowych spotkań były 6-ciolatki z przedszkola Pinokio, wraz ze swoimi  opiekunkami, Panią Anną Jekiel i Panią Cecylią Leżańską, oraz prowadzące spotkania bibliotekarki oddziału dziecięcego, Pani Magdalena Kondarewicz i Pani Anna Łysiak.

Podczas pierwszego dnia  dzieci poznały historię pluszowego misia, same opowiadały historyjki swoich misiów. Odbył się plebiscyt na najmniejszego i największego misia, które zostały nagrodzone słodkościami.  Drugiego dnia zaproszona babcia, pani Jadwiga Ryszczuk czytała dzieciom bajkę  pt. ,,Złotowłosa i trzy misie.” Dzieci za pomocą magicznych kul pięknie odpowiadały na pytania babci bajarki. Spotkanie zakończyło się występem artystycznym dzieci, które w strojach bohaterów książki przedstawiły krótkie scenki z bajki.

Dzień trzeci przebiegł  pod hasłem ,,Mój ulubiony Miś”, to temat konkursu rysunkowego. Dzieci wykonały piękne rysunki z misiami w roli głównej. Kolejny dzień odbył się w towarzystwie dziadka, Pana Jerzego Sukiennika, który pięknym , ciepłym głosem czytał dzieciom wierszyki o misiach. Przedszkolaki na podstawie wiersza zaprezentowały pantonimę o misiach psotnikach.

I tak misiowy tydzień dobiegł końca. Na zakończenie  w piątek  wszystkie dzieci otrzymały pluszowe misiaczki, dyplomy pamiątkowe i słodkie małe co nieco. W ramach podziękowania dyrektor biblioteki Pani Agnieszka Mińska wręczyła  na ręce dyrektor przedszkola Pani Małgorzacie Tomala ,Księgę Legend wraz  z życzeniami dalszej owocnej współpracy placówek
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.