Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
W ramach programu profilaktycznego pt. „Zaopiekuj się z nami swoimi ząbkami 2017” przebadano ponad 500 dzieci. Akcja objęła przedszkolaki, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Słubice. Dzieci wzięły również udział w konkursie plastycznym.

stomatologia przeglady
Stomatologia Słubice przebadała ponad 500 dzieci (fot. UM Słubice)

Przedsięwzięcie zorganizowane przez Stomatologię Słubice we współpracy z firmami 3M ESPE i Colgate oraz Urzędem Miejskim w Słubicach objęło ponad 500 dzieci z terenu naszej gminy. O co chodzi w całej akcji? Posłuchajmy co mówi Bohdan Starzyński, szef Stomatologii Słubice, jeden z pomysłodawców programu.

{play}mp3/2017/zabki_bogdan.mp3{/play}

Sama akcja była przeprowadzony kilkuetapowo. W pierwszej kolejności dzieci objęte programem zostały poddane przeglądom stomatologicznym. Od 8 marca dentyści sprawdzili stan uzębienia dzieci, prawidłowość zgryzu oraz poziom płytki nazębnej i kamienia. Tam gdzie było to konieczne polakowali zęby. Instruowali także jak dbać o higienę jamy ustnej.

Koszty przeglądów profilaktycznych, ponad 100 tys. złotych, zostały pokryte przez partnerów akcji - Stomatologię Słubice, 3M ESPE oraz Colgate. Po badaniu każde dziecko otrzymało pisemną informację dla rodziców na temat zalecanego dalszego leczenia. Oprócz tego 40 dzieci, u których stomatolodzy stwierdzili największe problemy dentystyczne, zostanie poddana kompleksowemu leczeniu na koszt gminy. W budżecie zabezpieczono na ten cel 30 tys. złotych. O tym, że warto wspierać tego typu akcje, mówi wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński.

{play}mp3/2017/zabki_roman.mp3{/play}

Ważnym elementem akcji był konkurs plastyczny pod hasłem „Zdrowe zęby – piękny uśmiech”. Mogły wziąć w nim udział wszystkie chętne dzieci z terenu gminy Słubice - od przedszkolaków do gimnazjalistów. Na konkurs wpłynęło łącznie 221 prac wykonanych rozmaitymi technikami plastycznymi. W jury, które oceniało prace, znaleźli się Bohdan Starzyński ze Stomatologii Słubice, Sabina Matkowska i Beata Bielecka z Urzędu Miejskiego w Słubicach oraz przedstawiciele partnerów medialnych akcji: Marta Szymańska-Ptak (HTS) i Marcin Kiedrowicz (Słubice24). Wybór nie był łatwy, bo prace stały na bardzo wysokim poziomie.

zabki nagrody
Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody (fot. UM Słubice)

Ostatecznie przyznano 3 nagrody główne (po 1 w każdej  kategorii wiekowej) oraz 20 wyróżnień. Uroczyste podsumowanie wraz z wręczeniem nagród odbyło się 31 marca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Poniżej lista nagrodzonych.

Nagrody główne, elektryczne szczoteczki do zębów, które ufundowała Stomatologia Słubice, otrzymali:
 • Marcel Piskunowicz z przedszkola „Miś Uszatek”,
 • Urszula Tomczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach,
 • Gosia Kwiecińska z Gimnazjum nr 2 w Słubicach.
Wyróżnienia w postaci dyplomów i kosmetyczek z artykułami do pielęgnacji jamy ustnej, które ufundowała firma Colgate - partner akcji, otrzymali:
 • Aleksandra Bejenka i Natasza Makówka z „Misia Uszatka”,
 • Bianka Fornalczyk, Paulina Bielak i Julia Marycka z „Jarzębinki”,
 • Zosia Starczewska z „Krasnala Hałabały”,
 • Filip Wojtysiak z "Super Dziecka",
 • Nadia Dusza z „Pinokia”,
 • Krystian Kutasiewicz i Aleksandra Stań z SP Golice,
 • Natalia Gronek i Zosia Nowicka z SP3 Słubice,
 • Piotr Michalski, Eryk Połeć, Julian Łowiecki, Błażej Maciaszczyk, Zuzanna Kaliska, Paula Jastrzębska z SP2 Słubice,
 • Paulina Łyżwińska i Alicja Parzyjagła z Gimnazjum nr 2 w Słubicach.
Zapraszamy do obejrzenia wyróżnionych prac w naszej fotogalerii.


Przedsięwzięcie zorganizowane przez Stomatologię Słubice we współpracy z firmami 3M ESPE i Colgate oraz Urzędem Miejskim w Słubicach objęło ponad 500 dzieci z terenu naszej gminy. Skąd pomysł na taką akcję? Posłuchajmy co mówi Bohdan Starzyński, szef Stomatologii Słubice, jeden z organizatorów programu.

 

(plik audio)

 

Sama akcja była przeprowadzony kilkuetapowo. W pierwszej kolejności dzieci objęte programem zostały poddane przeglądom stomatologicznym. Dentyści sprawdzili stan uzębienia dzieci, prawidłowość zgryzu oraz poziom płytki nazębnej i kamienia. Tam gdzie było to konieczne polakowali zęby, a tak poinstruowali jak zadbać o higienę jamy ustnej.

 

Koszty przeglądów profilaktycznych, ponad 100 tys. złotych zostały pokryte przez partnerów akcji - Stomatologię Słubice, 3M ESPE oraz Colgate. Po badaniu każde dziecko otrzymało pisemną informację dla rodziców na temat zalecanego dalszego leczenia. Oprócz tego 40 dzieci, u których stomatolodzy stwierdzili największe problemy dentystyczne, zostanie poddana kompleksowemu leczeniu na koszt gminy. W budżecie zabezpieczono na ten cel 30 tys. złotych. Co o całej akcji mówi wiceburmistrz Słubic Roman Siemiński?

 

(plik audio)

 

Jednym z etapów zaplanowanych działań był konkurs plastyczny dla dzieci pod hasłem „Zdrowe zęby – piękny uśmiech”. Mogły wziąć w nim udział wszystkie dzieci od przedszkolaków do gimnazjalistów z terenu gminy Słubice. Prace można było wykonać dowolną techniką. Na konkurs wpłynęło łącznie 221 prac. W jury znaleźli się Bohdan Starzyński ze Stomatologii Słubice, Sabina Matkowska i Beata Bielecka z Urzędu Miejskiego w Słubicach oraz przedstawiciele partnerów medialnych akcji: Marta Szymańska- Ptak z Telewizji HTS i Marcin Kiedrowicz z portalu Słubice24.pl. Wręczenie nagród miało miejsce w trakcie uroczystości 31 marca w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Przyznano 3 nagrody główne i aż 20 wyróżnień. Kto je otrzymał? Poniżej lista nagrodzonych.

 

Nagrody główne, elektryczne szczoteczki do zębów, które ufundowała Stomatologia Słubice, otrzymali:

Marcel Piskunowicz z przedszkola „Miś Uszatek”

Urszula Tomczak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach

Gosia Kwiecińska z Gimnazjum nr 2 w Słubicach

 

Wyróżnienia w postaci dyplomów i kosmetyczek z artykułami do pielęgnacji jamy ustnej, które ufundowała firma Colgate - partner akcji, otrzymali:

Aleksandra Bejenka i Natasza Makówka z „Misia Uszatka”

Bianka Fornalczyk, Paulina Bielak i Julia Marycka z przedszkola „Jarzębinka”

Zosia Starczewska z „Krasnala Hałabały”

Filipa Wojtysiaka Niepublicznego Przedszkola Super Dziecko

Nadia Dusza z „Pinokia”

Krystian Kutasiewicz i Aleksandra Stań ze Szkoły Podstawowej w Golicach

Natalia Gronek i Zosia Nowicka ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Piotr Michalski, Eryk Połeć, Julian Łowiecki, Błażej Maciaszczyk, Zuzanna Kaliska, Paula Jastrzębska ze Szkoły Podstawowej nr 2

Paulina Łyżwińska i Alicja Parzyjagła z Gimnazjum nr 2

 

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac w naszej fotogalerii.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.