Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wycinka drzew

Spacerkiem zajrzeliśmy dziś na pl. Bohaterów, a tam zastaliśmy zaskakujący i przykry widok - zostały wycięte dwie dorodne wierzby. Urząd Miejski w Słubicach poinformował, że drzewa były chore i zagrażały bezpieczeństwu mieszkańców.

Urzędnicy wyjaśniają, że wcześniej o zdanie w sprawie wycinki zapytali Natalię Duer, jedynego w powiecie Certyfikowanego Inspektora Drzew, która otrzymała za zadanie dokonać inwentaryzacji drzew rosnących na terenie gminy.

- Zalecenie inspektora było takie, że drzewo rosnące bliżej ulicy należało natychmiast wyciąć, ponieważ groziło złamaniem w każdej chwili – informuje Urząd Miejski w Słubicach. – Zgadza się, takie rozwiązanie było konieczne, niestety tego drzewa nie dało się uratować – przekazała naszej redakcji N. Duer.

A co z drugą wierzbą? - Okazało się, że stopień jej rozkładu jest tak znaczny, że też grozi rozłamaniem – czytamy na stronie gminy. I to drzewo również poszło pod wycinkę, chociaż N. Duer sugerowała, że można spróbować je zachować, a dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców przesunąć ławki znajdujące się w sąsiedztwie jej konarów. - Pozostawienie tej drugiej wierzby wiązałoby się z dodatkowym badaniem specjalistycznym, bo na tę chwilę nie można było stwierdzić, jakie ryzyko stwarza - dodaje.

- Zmuszeni jesteśmy to zrobić ze względów bezpieczeństwa, pamiętając choćby zdarzenie sprzed kilku lat, gdy na matkę z dzieckiem w parku w Warszawie spadł masywny konar drzewa. Dla półtorarocznej dziewczynki skończyło się śmiercią – tłumaczą urzędnicy. Zapewniają jednak, że na miejsce wyciętych wierzb, zostaną posadzone nowe i duże drzewa.

Warto jednak zwrócić uwagę, że to nie jedyna wycinka, jaka obecnie odbywa się na terenie Słubic. Niedawno mieszkańcy informowali nas m.in. o pracach prowadzonych w parku przy al. Niepodległości. N. Duer twierdzi, że żadnych innych wycinek nie opiniowała i o nich nie wie. Zapytamy o szczegóły w urzędzie i wrócimy do tematu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Valhalla 2021-03-10 08:12
a w niedzielę na Placu Przyjaźni wycięto kasztany wzdłuż postoju taksówek i parkingu naprzeciw poczty
#2 brek 2021-03-10 09:16
Szkoda, że nikt nie zauważył, iż jeden kasztan był unikalny. Jedna część jego kwitła na czerwono, a druga na biało. Był i fruu. Urzędnik załatwił wszystko.
#3 Redakcja Słubice24.pl 2021-03-10 09:40
Dziękujemy za sygnały o wycinanych drzewach.

PS. Po dzisiejszej rozmowie z panią Natalią uzupełniliśmy jej wypowiedź o jeszcze jedno zdanie dotyczące drugiej wierzby.
#4 Ultres1 2021-03-10 16:24
Szok co wy piszecie z tamtego roku mam zdjęcia i były zdrowe a wycieliscie na dodatek drzewo w zimie bo przypomnę że jest 21 marca jest dzień wiosny. Wystarczyło je przyciąć tam gdzie tak naprawdę niby chorowało a nie wycinać. A wam po prostu przeszkadzało lub mieliście skargi bo się auta brudzą bo ptaki srają z drzewa.
#5 Zenobiusz 2021-03-10 17:00
Panie Mariuszu "Drwalu" Olejniczaku. Tnij pan wszystko. Chore, zdrowe, 7 czy 77 - jeden grzyb. Nie krępuj się pan. Piła w dłoń i do roboty!
#6 clasic1 2021-03-10 18:43
Spokojnie moi drodzy ! Biurka z plastiku i beton są teraz cool !! A to że nasze dzieci i wnuki za lat naście albo kilkadziesiąt będą zamiast maseczek cividiowych bedą nosić maseczki i butle z tlenem to kto bedzie pamiętał o czymś takim jak drzewka ?? Może poznamy nazwisko tego urzędnika który podpisał ( popisał ) się pod taką decyzją ??? W końcu je chleb z naszych podatków !
#7 Kihu 2021-03-10 19:56
Czego się czepiacie , po drugiej stronie mamy automat do plastików :lol: :lol: :lol:
#8 Ultres1 2021-03-10 20:13
Może i postawili skrzynkę na plastiki fajnie to po co płacimy za segregację odpadów niech postawia co ulice i niech każdy wrzuca papier osobna oraz plastik szkło itp. A nam za segragacje oddadzą i niech zaczną myśleć w zarządzie co robią bo głupota za głupota.
Panie burmistrzu ciekawe czy mieszkańcy Słubic będą głosować na Pana? A kadencja się zaraz Panu kończy a obietnic zero dorgi miały być zrobione do końca roku a nie widać efektu.
#9 Rob 2021-03-10 21:39
Drzewa chore i zgniłe od środka trzeba wycinać. Miasto to nie puszcza, gdzie natura sama sobie poradzi. Ciekawe, czy wszyscy obrońcy chorych drzew też będą tacy aktywni jak takie drzewo lub gałąź spadnie na człowieka i go uśmierci.
#10 Ultres1 2021-03-10 22:14
Rób bynajmniej nie widziałem żeby na placu bachaterow były zgniłe 2 drzewa lub zpróchniałe a to że na Moskwie byly suche to popieram ale nie to co zrobili na placu bohaterów
#11 Rob 2021-03-11 08:16
Ultres1 - to, że ty nie widziałeś na placu BoHaterów to bez znaczenia. W tym temacie wypowiedział się specjalista dendrolog

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.