Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Ul. Jagiełły

W listopadzie spacerkiem zajrzeliśmy na małą Moskwę. A tam mieszkańcy postanowili wziąć w sprawę w swoje ręce. Miejsce, gdzie zawsze walały się różnego rodzaju odpady wielkogabarytowe, zostało wysprzątane, a czystości pilnuje kamera monitoringu.

Gdzie dokładnie jest to miejsce? Przy ul. Jagiełły 13-17. Jak powiedział nam jeden z mieszkańców pobliskiego bloku, wcześniej, bez ładu i składu, były tu zrzucane różnego rodzaju graty, opony, odpady budowlane, stare meble, itd.

Mieszkańcy powiedzieli jednak dość. Miejsce zostało posprzątane i objęte nadzorem kamery monitoringu. – Teraz wszelkie akty pozostawiania takich rzeczy będą zgłaszane do straży miejskiej na podstawie nagrań wideo – zapowiada nasz rozmówca (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Przy kontenerach stanęła także tabliczka, która informuje: "Zanim znów będziesz chciał wyrzucić tu swoje graty, to uśmiechnij się do kamery. Do PUK-u masz 100m, oddasz za darmo".

Czy takie rozwiązanie będzie skuteczne i mieszkańcy pozbędą się uciążliwych śmieci? Przekonamy się w ciągu najbliższych tygodni.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.