Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Wielkanoc

To była Wielkanoc inna od tych, które znamy z lat poprzednich. Nie było tradycyjnego święcenia pokarmów, transmisje liturgii odbywały się w internecie, a w kościołach mogła przebywać garstka wiernych.

To już drugi rok z rzędu, gdy pandemia koronawirusa, nie pozwoliła w pełni świętować Wielkanocy. Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami sanitarnymi w kościołach były limity wiernych: w kościele NMP Królowej Polski mogło przebywać maksymalnie 50 osób, natomiast w kościele Ducha Świętego - 67.

Niezależnie od limitów księża apelowali do swoich parafian o pozostanie w domach, przypominając o nadal obowiązującej dyspensie (zwolnieniu) od udziału w mszach św. w niedzielę i święta. W nabożeństwach można było wziąć udział za pośrednictwem internetu – transmisje odbywały się na stronach internetowych obu słubickich parafii.

W kościołach nie było także tradycyjnego święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Zgodnie z decyzją ks. bp Tadeusza Lityńskiego obrzęd ten został odwołany na terenie całej diecezji. Jednak pokarmy można było pobłogosławić samodzielnie w domu, korzystając z przygotowanego przez diecezję rytuału.

Do kościoła NMP Królowej Polski zajrzeliśmy z naszym obiektywem. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.