Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Miasto śmietnik 2010/05/11 10:20 #5927

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam !!!
Chodząc na spacery w różne strony miasta widzę jak bardzo nasze miasto jest zaśmiecane.
Dlatego mam propozycję aby fotografować takie miejsca (każdy posiada jakiś nośnik do tego celu,czy to aparat fotograficzny, kamerę lub zwykły telefon komórkowy ,którym można uwiecznić takie miejsce i pokazać je na portalu Słubice24.pl. Myślę że także można pokazywać miejsca zdewastowane i zniszczone aby odpowiedzialne służby mogły oglądając takie foty natychmiast przystąpić do ewentualnej naprawy uszkodzonego sprzętu,mienia lub zabezpieczenia miejsc stwarzających zagrożenie dla zdrowia lub życia mieszkańców. Na początek chcę okazać brzeg Odry gdzie na jednej z główek pozostały śmieci w postaci ofoliowanych paczek z rurkami kartonowymi po zafundowaniu mieszkańcom pokazu sztucznych ogni zaśmiecając środowisko naturalne i wodę w rzece.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/11 10:31 #5928

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
PYTANIE DO MODERATORA STRONY :
Dlaczego na stronie przy poście nie wyświetlone zostały zdjęcia jakie wczytałem jako załącznik do postu 'Miasto Śmietnik"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/11 16:34 #5929

  • balcerek
  • balcerek Avatar
  • Gość
  • Gość
Bardzo dobry pomysł. Fajnie by było, gdyby ktoś odpowiedzialny za sprzątanie miasta obejrzał zdjęcia i wziął się do roboty. Na bank wrzucę jakieś zdjęcia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/11 17:20 #5930

  • Marcin Kiedrowicz
  • Marcin Kiedrowicz Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
stokrotka126 napisał:

PYTANIE DO MODERATORA STRONY :
Dlaczego na stronie przy poście nie wyświetlone zostały zdjęcia jakie wczytałem jako załącznik do postu 'Miasto Śmietnik"


Sory, ale zapewne podczas wczorajszej modernizacji portalu pouciekały gdzieś przypisania w bazie danych. Zdjęcie fizycznie są na serwerze, nikt ich nie usuwał, ale jest problem z wyświetlaniem. Sprawdzimy co i jak. A w miedzyczasie proszę o ewentualne ponownie wgranie fotek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/12 15:12 #5935

  • eko liko
  • eko liko Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Niech odpowiednie służby zabiorą się za łatanie dziur na drogach a donośnie śmieci no to jeszcze nie widziałem w tym mieście akcji takich jak np."sprzątanie świata" aby młodzież była nauczona czystości !!(codziennie jestem świadkiem jak wypluwają gumy na chodnik, rzucają pod nogi pety a jeśli komuś wypadnie na ziemie chusteczka lub papierek to tylko udają,że nie widzieli bo nawet nie wiem o co chodzi, czy to wstyd podnieść własnego śmiecia czy też nie łaska się schylić?) A jeśli chodzi o sprawy bezpieczeństwa mieszkańców to mogliby w końcu oświetlać ten niby parczek z fontanną bo wieczorami ciemno tam (...) i jak wszyscy już wiemy kamery miejskie nie działają ,już wielokrotnie się tym przekonaliśmy i nawet policja tego nie ukrywa..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/13 22:23 #5939

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Idąc od strony mostu wałem ul.Nadodrzańską w kierunku ul.Szczecińskiej (ulubiona trasa spacerowa nie tylko Słubiczan ale i Niemców) można dostać zawrotu głowy od leżących na wale i za wałem śmieci ,nie mówiąc o połamanych ławkach i poniszczonych koszach na śmieci. Jeśli uda się wgrać zdjęcia to włożę foty do poprzedniego postu.
Zaś moje małe spostrzeżenie odnośnie wypowiedzi wyżej, to myślę że jeśli My sami nie damy dobrego przykładu aby nie zaśmiecać chodników,pokazywać że rzucony za kosz papier jesteśmy w stanie sami podnieść i ponownie wrzucić do kosza to na pewno (tak myślę) nie będziemy zwracać uwagi i wytykać złego zachowania młodzieży,przynajmniej większej jej części.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/13 22:32 #5940

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
cd.foty
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/13 22:35 #5941

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
cd.foty
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/13 22:59 #5943

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Co prawda uzbrojone race posiadające materiał pirotechniczny zostały sprzątnięte po sygnale telefonicznym ale pozostałe ,wystrzelone race (śmieci) leżą sobie dalej na brzegu naszej rzeki Odry i niszczą środowisko naturalne. Intryguje mnie także bezczynność łowiących w tym miejscu ryby wędkarzy,którzy nie reagują na takie znalezisko bo po co sobie brać problem na głowę jak można za przeproszeniem "olać" taką stertę śmieci.
Po wędkarzach także można znależć porzucone puste plastikowe pudełka po przynętach oraz pozostawione śmieci w formie resztek jedzenia ,pustych butelek i to nie tylko po napojach chłodzących ale i też po alkoholu. Pozdrawiam Panów Prezesów wszystkich Kół Wędkarskich ,którym zależy tylko na zebraniu odpowiednich składek za karty wędkarskie ,za wydanie których ich część powinna być przeznaczona na utrzymanie czystości akwenów wodnych. A może zorganizować zamiast zawodów wędkarskich zwykłe sprzątanie łąk, brzegów oraz główek naszej rzeki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/14 11:19 #5944

  • Grzesiek
  • Grzesiek Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 36
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja z kolei trafiłem na takie coś:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Grzesiek.

O:Miasto śmietnik 2010/05/14 19:59 #5945

  • Venus
  • Venus Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czy wiecie,że ja nigdy nawet gumy do żucia nie wyrzucam na ulicy ani nigdzie publicznie?Gdyby tak wszyscy robili to nie byłoby tematu.A to co sami robimy na odludziu czy w lasach ,woła o pomstę.Ale sami przeciw sobie to robimy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/14 20:43 #5946

  • diunaa
  • diunaa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
Dzieci wiedzą gdzie się śmieci wyrzuca.Dorośli to zupełnie inna bajaka:(Jak tylko coś zobaczę (a długo szukać nie trzeba) to też zrobię zdjęcie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/17 15:02 #5977

  • Mesjasz
  • Mesjasz Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 38
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dobry pomysł z tym robieniem zdjęć, ale zamiast na forum, gdzie nie każdy zagląda, może by prezentować je w jakiejś galerii na stronie głównej. Odpowiedni tytuł galerii zachęci do jej oglądania. W przeciwnym razie tylko sobie ponarzekamy i na tym się skończy.
Każdy kto jedzie wolniej od nas to pierdoła, a...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/17 16:07 #5980

  • babojola
  • babojola Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak najbardziej jestem za, takich miejsc jest mnóstwo, na ul. Drzymały, za działkami powstało
już małe wysypisko. z ilości przybywających śmieci to mam wrażenie,że ludzie traktują je jak legalne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Miasto śmietnik 2010/05/19 22:36 #6009

  • stokrotka126
  • stokrotka126 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 20
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak myślicie czy Niemcy zaśmiecają nasze miasto,sama widziałam jak na Szosie Rzepińskiej na parkingu przy wjeżdzie do parku OSiR-u z samochodu wystawiane były śmieci w workach z auta na niemieckich numerach (niestety nie udało mi się spisać numerów rejestracyjnych ) bo miejsce jest tak położone że nie można tam się zatrzymać ,jest to niebezpieczny łuk na drodze. Słyszałam że goście z za mostu podrzucają śmieci przy bazarze na ul.Folwarcznej tam gdzie stoi kontener wystawiony dla działkowców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1