Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Żałoba narodowa! 2010/04/11 13:18 #5830

  • mieczyslaw
  • mieczyslaw Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 1
W tak tragicznych i smutnych dla nas dniach wszystkie markety zostały zamknięte na znak żałoby narodowej.Ale market 'PIOTR i PAWEŁ' będący wlasnością PP.Mencel jak zwykle jest otwarty.Brak poszanowania z ich strony nie tylko ludzi którzy zginęli ale również wszystkich nas Polaków.Jest to jedyny w Słubicach market za który nam wstyd.Ja osobiscie nie będe robić w nim już ngdy zakupów-zapraszam Słubiczan do omijania tego marketu. Zdegustowany mieszkaniec.
Mietek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 13:25 #5831

  • balcerek
  • balcerek Avatar
  • Gość
  • Gość
Nikt nikomu nie każe robić dziś zakupów. Nie chcesz - nie kupujesz. A żałobę można "obchodzić" na różne sposoby, a nie przez zamykanie sklepów. Ja się cieszę, że PP jest dziś otwarty. Równie dobrze można domagać się, aby wodociągi, policja, straż pożarna, elektrownia i inne nie pracowały z powodu żałoby. A dlaczego stacje benzynowe mają pracować a markety nie? Nie widzę różnicy.

Nie ma związku między otwartym sklepem a brakiem poszanowania ofiar. Twoje święte oburzenie jest absurdalne. I nie pisz "my" i "nam", bo nie jesteś przedstawicielem wszystkich Słubiczan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 13:37 #5832

  • mieczyslaw
  • mieczyslaw Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 1
Na szczęście takich co myslą Twoimi kategoriami jest nie wielu.
Mietek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 13:40 #5833

  • Kalina.Slubice
  • Kalina.Slubice Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Powaznie PP jest dzisiaj otwarty?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 13:42 #5834

  • mieczyslaw
  • mieczyslaw Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 1
To prawda-niestety!!!
Mietek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 13:45 #5835

  • yju
  • yju Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
mieczysław , popieram Cię. Dziś wszystkie markety są zamknięte, więc materialiści Mencle zarobią.!!!Czyżby aż tak doskwierała im bieda? WSTYD. Brak poszanowania dla żałoby narodowej jest oburzający. Popieram bojkot tego miejsca. Ja również nie zrobię tam więcej zakupów. Mam nadzieję, że jest więcej ludzi tak myślących.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez yju.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 14:52 #5836

  • balcerek
  • balcerek Avatar
  • Gość
  • Gość
Moi drodzy, wygląda na to, że Wy tylko wtedy uszanujecie żałobę narodową, gdy wszystko będzie pozamykane. Gdy coś jest otwarte (PP, Prima, sklepy z fajkami, warzywniak przy Kaliskim...) to musicie tam iść i Waszą żałobę szlag trafia. Nie możecie się powstrzymać? Poza tym fakt, że ktoś nie kupi dziś ziemniaków to automatyczne oddanie hołdu zmarłym? A Wy gdzie kupiliście dziś fajki? Sklep z fajkami dobry, a market zły?

A może Wy specjalnie chodzicie po mieście, żeby sprawdzić, które sklepy są otwarte i na forum unosić się świętym oburzeniem? Bo przecież jeśli nie widzicie otwartego sklepu, to nie powinno to obrażać Waszych przeświętych uczuć żałobnych?

Żałoba ogłoszona jest na tydzień. Czyli co, przez tydzień ma być wszystko zamknięte?

Drogi Mieczysławie, cytuję: "Na szczęście takich co myślą Twoimi kategoriami jest nie wielu. " - otóż mylisz się, wystarczy abyś wszedł do tego obrzydliwego, ohydnego, wstrętnego PP czy Primy dziś, to zobaczyłbyś, że wielu jest takich jak ja. I pewnie wielu z klientów jest smutnych, współczuje rodzinom zmarłych, ale kupno chleba czy soku nie przekreśla ich żałoby.

Polecam wszystkim "oburzonym" trochę dystansu i zdrowego rozsądku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez balcerek.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 15:36 #5837

  • Wojtaszek
  • Wojtaszek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moim zdaniem jedyne co powinno być dzisiaj i przez cały tydzień zamknięte to bary i puby.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Wojtaszek.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 15:59 #5838

  • yju
  • yju Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziś się obyłam bez zakupów mimo, że pewnych rzeczy brakło. Wystarczy,że tylko dziś było by pozamykane i szlag mnie trafia widząc jak niektórym zależy na kasie. Nikt się jeszcze nie dorobił na niedzieli i na takich szczególnych dniach. Ta sytuacja jest wyjątkowa. Wyjątkowo więc wypada to przeżywać!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 16:14 #5839

  • Basu
  • Basu Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 0
o 12.00 na ulicach 99% aut zatrzymało się na czas gdy syrena wyła przez 2 minuty. Niemcy również to uszanowali.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 18:43 #5841

  • diunaa
  • diunaa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 74
  • Otrzymane podziękowania: 2
O godz.12 jechałam akurat ulicą Wojska Polskiego.Musieliśmy zjechać,bo za nami auta jechały dalej.Niestety prawie nikt się nie zatrzymywał :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 19:12 #5842

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
mieczyslaw napisał:

W tak tragicznych i smutnych dla nas dniach wszystkie markety zostały zamknięte na znak żałoby narodowej.Ale market 'PIOTR i PAWEŁ' będący wlasnością PP.Mencel jak zwykle jest otwarty.Brak poszanowania z ich strony nie tylko ludzi którzy zginęli ale również wszystkich nas Polaków.Jest to jedyny w Słubicach market za który nam wstyd.Ja osobiscie nie będe robić w nim już ngdy zakupów-zapraszam Słubiczan do omijania tego marketu. Zdegustowany mieszkaniec.

Jakoś nie pamiętam Twojego i innych oburzenia gdy była ogłoszona żałoba narodowa z powodu wypadku w kopalni Wujek.
Od ilu więc zabitych osób zaczynasz uważać żałobę za godną Twojego poszanowania?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez qqłka.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/11 21:14 #5843

  • martunia
  • martunia Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 13
  • Otrzymane podziękowania: 0
w primie jest trawell free, którego właścicielami są niemcy.I gdyby oni zamkneli, pewne calą galerię by zamkneli, ale ich to nie ruszyło.We wszystkich większych miastach pozamykane było, ale tu niemiec sie liczy!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/12 12:28 #5846

  • gwiazdeczka
  • gwiazdeczka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 3
NIE ROZUMIEM WAS,ZGINĘŁO TYLU LUDZI,TAKA TRAGEDIA A WY TYLKO O TYM KTO ZAMKNĄŁ SKLEP A KTO NIE? NIE LUBIŁAM PANA KACZYŃSKIEGO I W OGÓLE ZA POLITYKĄ NIE PRZEPADAŁAM,ALE W OBLICZU TAKIEJ TRAGEDII NA BOK ODCHODZĄ PRZEKONANIA POLITYCZNE A GÓRĘ BIORĄ LUDZKIE UCZUCIA TAKIE JAK WSPÓŁCZUCIE, SMUTEK I PUSTKA W SERCU, BO STRACILIŚMY PREZYDENTA I WIELU LUDZI STRACIŁO MĘŻÓW,MATKI,BABCIE,SIOSTRY I BRACI. MÓDLMY SIĘ ZA ICH DUSZE I ZASTANÓWMY SIĘ NAD SWOIM ŻYCIEM I POSTĘPOWANIEM,TAKIE WYDARZENIA SKŁANIAJĄ DO REFLEKSJI.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Żałoba narodowa! 2010/04/12 13:38 #5847

  • joaśka
  • joaśka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 0
gwiazdeczka - chylę czoła i przyznaję rację. mnie tam osobiście mało obchodzi, kto miał otwarte, a kto nie i kto robił zakupy, a kto nie. każdy przeżywa to wszystko na swój sposób. nie nam oceniać takie rzeczy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2