Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Ocieplenie bloku - dlaczego warto? 2010/03/04 19:22 #5630

  • hania26
  • hania26 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mam niestety to nieszczęście, że jestem mieszkanką bloku 65 na ul. Kopernika, w którym świadomość mieszkańców na temat ocieplenia budynku, związanych z tym korzyści i kosztów jest dość nikła. W związku z tym najprawdopodobniej nasz blok, jako jeden z nielicznych, nie zostanie ocieplony! Obecnie koszt wyniósłby ok. 400.000 zł - ok. 116 zł dopłaty do czynszu największego mieszkania miesięcznie, przez kolejne 10 lat. Mieszkańcy łudzą się, że za kilka lat uzbierają na ocieplenie z funduszu remontowego, wszystko potanieje i wtedy będą ocieplać. Bardzo proszę osoby, które mają na ten temat jakąś wiedzę, zdanie, mieszkają w budynkach już ocieplonych o wyrażenie opinii, przybliżenie ile wyniósł koszt ocieplenia w Waszych blokach, przedstawienie sensownych argumentów. Jest to jedyna deska ratunku, która być może przekona mieszkańców do wyrażenia zgody na ocieplenie, zobrazuje że z roku na rok ocieplenie nie tanieje, a drożeje i że jest wiele zalet tego rozwiązania.

Z góry dziękuję za pomoc!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ocieplenie bloku - dlaczego warto? 2010/03/08 20:24 #5634

  • Aston
  • Aston Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 14
  • Otrzymane podziękowania: 0
A ja mam to nieszczęście że zarządca wspólnoty w której ja mam mieszkanie nie kwapi się do uruchomienia remontu dachu budynku wraz z dociepleniem ścian, mimo że wszyscy członkowie zgodzili się na postawione warunki. P.S Materiały na ocieplenie na pewno nie będą tanieć. Siedzę w tej branży 10 lat i ceny wciąż rosną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ocieplenie bloku - dlaczego warto? 2010/03/10 08:34 #5638

  • Kalina
  • Kalina Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 60
  • Otrzymane podziękowania: 1
Co to znaczy,ze wszyscy czlonkowie zgodzili sie na postawione warunki?Warunki to wy ustalacie,jako wlasciciele.Macie zarzad w tej wspolnocie?On powinien formulowac uchwaly na dany rok.W uchwale musza byc wasze podpisy,jako zgoda na realizacje zadania.Jesli w danym roku jest uchwala o naprawie dachu,a co za tym idzie jakies pieniadze z Funduszu Remontowego sa na to przeznaczone,to musi byc to zrealizowane.Teraz powinniscie miec zebranie roczne wspolnoty(obowiazkowo do konca marca,chyba,ze ustaliliscie w formie uchwaly inny termin).Na tym zebraniu dajecie absolutorium,badz nie dajecie za poprzedni rok.Jesli remontu nie bylo,do widzenia zarzadowi i zarzadcy.Zarzadcy trzeba dac umowe wypowiedzenia.Pieniadze musza byc przeksiegowane na na rok nastepny.I znowu w formie uchwaly ta wasza zgoda musi byc,na to przeksiegowanie.Moja rada taka:chodzic na zebrania wspolnot.Nic o was bez was.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ocieplenie bloku - dlaczego warto? 2010/03/10 10:59 #5639

  • joaśka
  • joaśka Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 30
  • Otrzymane podziękowania: 0
od niedawna sama zajmuje sie rachunkami wiec przyznam, ze nie wiem o ile wzrosl nam czynsz w zwiazku z ociepleniejm budynku (na 3 os, 54 m2 place ok 400zl). natomiast co sie tyczy oszczednosci... ludzie, ja na palcach jedenej reki moge policzyc ile razy kaloryfer wlaczylam - fakt faktem do zmarzluchow nie naleze. pamietam natomiast jak to bylo przed ociepleniem - moj pokoj byl zawsze najzimniejszy i prawie zawsze ten smieszny miernik byl zuzyty do polowy. ocieplenie budynku to najlepsze co mogli zrobic. oszczednosci mam teraz takie, ze zawsze jak rozliczaja nam ogrzewanie, to srednio przez 2 miesiace czynszu placic nie musze! zeby nie bylo - jak wspomnialam zimna sie nie boje i dodam, ze mam wymienione okna - bo przez te drewniane tez czesto cieplo uciekalo...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ocieplenie bloku - dlaczego warto? 2010/03/12 21:55 #5666

  • pawel_t
  • pawel_t Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
cena surowca wzrosla w ostatnim czasie o okolo 20 %, dwie wielkie polskie firmy sa wystawione na sprzedaz wiec nie nalezy sie spodziewac obnizek cen styropianu. Jest bardzo trudna sytuacja na rynku, wszyscy sprzedaja na granicy oplacalnosci. Moim zdaniem mozna sie spodziewac dosc znacznego wzrostu cen. Nie musze chyba wspominac ze w takiej sytuacji kazdy bedzie oszczedzal na wadze i tak juz kiepskiego polskiego materialu.
Zawsze jest lepiej zainwestowac w dobre ocieplenie niz wydawac to na ogrzewanie budynku. Oczywiscie w granicach rozsadku, kiedys ta inwestycja musi zaczac na siebie zarabiac.
przyklad:
24 cm betonu =
U = 3.45 W/m2K
zakladamy ze okres grzewczy jest od pazdziernik do konca kwietnia.
straty na metr 2 i okres grzewczy to 274kWh, odpowiada to okolo 27 litrow oleju opalowego.

24 cm betonu + styropian 16 cm
U = 0.23 W/m2K
straty na metr 2 i okres grzewczy to 18kWh, odpowiada to okolo 1,8 litrow oleju opalowego.

24 cm betonu + styropian 25 cm
U = 0.15 W/m2K
straty na metr 2 i okres grzewczy to 12kWh, odpowiada to okolo 1,2 litrow oleju opalowego.

Wyliczenia sa oczywiscie uproszczone, maja tylko zobrazowac ze trzeba isc na jakis kompromis, nie ma sensu dawac 30 cm styropianu i czekac 300 lat aby to sie nam zwrocilo.
Mam nadzieje ze troche pomoglem
pozdrawiam pawel

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ocieplenie bloku - dlaczego warto? 2010/03/14 22:51 #5676

  • kass
  • kass Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 0
pawel_t napisał:

Witam,
cena surowca wzrosla w ostatnim czasie o okolo 20 %, dwie wielkie polskie firmy sa wystawione na sprzedaz wiec nie nalezy sie spodziewac obnizek cen styropianu. Jest bardzo trudna sytuacja na rynku, wszyscy sprzedaja na granicy oplacalnosci. Moim zdaniem mozna sie spodziewac dosc znacznego wzrostu cen. Nie musze chyba wspominac ze w takiej sytuacji kazdy bedzie oszczedzal na wadze i tak juz kiepskiego polskiego materialu.
Zawsze jest lepiej zainwestowac w dobre ocieplenie niz wydawac to na ogrzewanie budynku. Oczywiscie w granicach rozsadku, kiedys ta inwestycja musi zaczac na siebie zarabiac.
przyklad:
24 cm betonu =
U = 3.45 W/m2K
zakladamy ze okres grzewczy jest od pazdziernik do konca kwietnia.
straty na metr 2 i okres grzewczy to 274kWh, odpowiada to okolo 27 litrow oleju opalowego.

24 cm betonu + styropian 16 cm
U = 0.23 W/m2K
straty na metr 2 i okres grzewczy to 18kWh, odpowiada to okolo 1,8 litrow oleju opalowego.

24 cm betonu + styropian 25 cm
U = 0.15 W/m2K
straty na metr 2 i okres grzewczy to 12kWh, odpowiada to okolo 1,2 litrow oleju opalowego.

Wyliczenia sa oczywiscie uproszczone, maja tylko zobrazowac ze trzeba isc na jakis kompromis, nie ma sensu dawac 30 cm styropianu i czekac 300 lat aby to sie nam zwrocilo.
Mam nadzieje ze troche pomoglem
pozdrawiam pawel



Ja mam dwa pytania? Skąd wziąłeś takie informacje - chodzi mi o te, pogrubioną czcionką. Z tego co mi wiadomo - na rynku budowlanym od dłuższego czasu jest stagnacja cenowa. O jakie 2 wielkie firmy chodzi? Dla mnie treść postu jest niezbyt jasna.

Do autorki wątku:
To, że ocieplenie bloku jest potrzebne, można sprawdzić na własnych rachunkach. Dla mnie to nie podlega dyskusji, poza tym chyba świadomość naszego społeczeństwa jest w tym temacie odpowiednio duża. Jeszcze jedno - spotkanie mieszkańców oraz głosowanie wyjaśni kwestię ocieplenia Waszego bloku. Niestety, na decyzję innych mieszkańców wpływu nie masz. Życzę powodzenia, ponieważ ocieplenie budynku poprawia estetykę wizualną oraz baaardzo obniża (rosnące wciąż) koszty ogrzewania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ocieplenie bloku - dlaczego warto? 2010/03/15 20:31 #5683

  • pawel_t
  • pawel_t Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
hej,
surowiec mozna kupic w kilku miejscach i kazdy kupuje to samo a wzrost cen jego to fakt. To nie oznacza wzrostu cen styropianu, oszczedza sie gdzie indziej. Polski rynek jest dosc specyficzny, zawsze mozna obnizyc wage o 20 % :DDD Jakie to polskie firmy zachowam dla siebie :D
pozdrawiam pawel
ps. informacje mam bo sie tym zajmuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ocieplenie bloku - dlaczego warto? 2010/03/20 21:08 #5718

  • kass
  • kass Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 89
  • Otrzymane podziękowania: 0
pawel_t napisał:

hej,
surowiec mozna kupic w kilku miejscach i kazdy kupuje to samo a wzrost cen jego to fakt. To nie oznacza wzrostu cen styropianu, oszczedza sie gdzie indziej. Polski rynek jest dosc specyficzny, zawsze mozna obnizyc wage o 20 % :DDD Jakie to polskie firmy zachowam dla siebie :D
pozdrawiam pawel
ps. informacje mam bo sie tym zajmuje

Takiej odpowiedzi się spodziewałam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ocieplenie bloku - dlaczego warto? 2010/03/21 17:20 #5722

  • pawel_t
  • pawel_t Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
hi,
niedlugo bedzie to pewnie powszechnie znane, ja bylem w szoku jak sie dowiedzialem.
w niemczech szykuje sie podwyzka od przyszlego miesiaca i jest to juz przesadzone.
pozdrawiam pawel

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1