Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:podwórka 2009/10/02 22:50 #3984

  • kto to ?
  • kto to ? Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
kkk , za bardzo spłycasz problem. My tu o problemie budowy parkingów zamiast placów zabaw, a ty o nielegalnym parkowaniu byle gdzie !
Do gościa. Twoja wypowiedź zbliża nasze poglądy na ten temat. Nie zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, że prawdopodobieństwo spadnięcia samolotu jest równe zbiciu szyby przez grające dzieci na placu zabaw, a sens Twojej wypowiedzi to zrównuje. Budować można wszystko, można nawet zamknąć dzieci w klatkach 4x4, ale czy to ma sens, czy przy każdym bloku musi być plac zabaw ? Proszę o wskazanie odpowiednio dużych placów między blokami, gdzie takowe można wybudować. Inną sprawą są koszty budowy takiego miejsca. Kto by miał je ponosić ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:podwórka 2009/10/03 00:26 #3985

  • kkk
  • kkk Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
A JA MYSLE ZE ZA BARDZO SIE ROZWADNIACIE NAD PROBLEMEM TO NIE SA AKADEMICKIE WYWODY TYLKO ROZMOWA W KONKRETNYM O PROBLEMIE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:podwórka 2009/10/03 01:08 #3986

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Wiem, że prawdopodobieństwo wybicia szyby i poranienia się nią jest mniejsze niż spadnięcie samolotu na plac zabaw, ale można ryzyko wybicia szyby jeszcze bardziej zminimalizować. Natomiast postęp w komunikacji powoduje, że coraz więcej obiektów będzie latać nad naszymi głowami i co za tym idzie, spadać, więc w niedalekiej przyszłości proporcje te mogą się odwrócić.

Nie chodzi oto, żeby budować plac zabaw przy każdym domu, tym bardziej, że w Słubicach przy większych skupiskach budynków są takie place i jak na razie ich ilość jest raczej wystarczająca, gorzej jednak z jakością, ale nie ma też powodów, żeby parkingi były 'pod nosem'. Place zabaw są raczej dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnej podstawówki, jako rodzic takich dzieci, wolałbym jednak mieć taki plac tuż pod oknem i w zasięgu wzroku, a do samochodu wybrać się 200 lub 300m, niż odwrotnie.

Jednak sytuacja powoli zaczyna się zmieniać, nie tylko zresztą w Słubicach, place zabaw i tereny zielone lub ich pozostałości wypierane są przez parkingi, a to już się staje nie tyle niebezpieczne, co chore z punktu widzenia tego, co jest dla naszego społeczeństwa priorytetem.
Dodatkowo w przypadku Słubic, betonowanie i utwardzanie podwórek lub zamiana ich w parkingi ma ten niszczycielski skutek, że woda z opadów nie ma gdzie wsiąkać ani odpływać, przykład z czerwca tego roku, a raczej będą się powtarzać takie sytuacje z nagłymi i gwałtownymi opadami deszczu i już dodatkowe koszty i straty.

Co do samych kosztów, ponoszą je te same osoby czy instytucje co w przypadku budowy parkingów, w tym wypadku wspólnoty, spółdzielnie czy gmina, w zależności kto jest właścicielem terenu, czyli, my mieszkańcy lub podatnicy. A i tak budowa placu zabaw o powierzchni 40-50m2, czy jakiejkolwiek innej, jest tańsza niż parkingu o tej samej powierzchni, pomijając już sens wciskania wszędzie takich 'maleństw' na 5-6 samochodów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:podwórka 2009/10/03 01:22 #3987

  • gosc
  • gosc Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
kkk napisał:

A JA MYSLE ZE ZA BARDZO SIE ROZWADNIACIE NAD PROBLEMEM TO NIE SA AKADEMICKIE WYWODY TYLKO ROZMOWA W KONKRETNYM O PROBLEMIE

Ale o który problem Ci chodzi?
Jeżeli o to, że place zabaw ustępują miejsca parkingom i betonowym podwórkom, to też nie jestem z tego faktu zadowolony, mimo, że sam posiadam samochód.
A jeżeli chodzi Ci o brak odzewu władz, to tu Cię zmartwię, najbliższe wybory nic nie zmienią. Powodów jest kilka, ale to już akademickie wywody.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:podwórka 2009/10/03 10:06 #3990

  • kto to ?
  • kto to ? Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Masz troche racji w tym co piszesz, ale ja sie nie zgadzam z większością Twoich argumentów. Przykład z zalewaniem utwardzonych terenów, błedny. Prawidłowo utwardzony teren powinien mieć odwodnienie. Co do kosztów budowy parkingów i placów zabaw to powiem, że budowa tych drugich jest min. 4-5 x droższa. Czasy, że stawialo się skrzypiącą huśtawkę już mineły. Konserwacja jest też bardzo kosztowna. Popatrz na niemieckie podwórka. Też same parkingi !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:podwórka 2009/10/03 10:10 #3991

  • kto to ?
  • kto to ? Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Jeszcze jedno dopowiem. Plac zabaw 40-50 m2 ?
Czyli 7m x 7m, piaskownica sie tylko zmieści !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2