Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Słubice to brudne miasto... 2019/06/05 06:29 #34627

  • ja28rek
  • ja28rek Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 448
  • Otrzymane podziękowania: 35
Największym brudem w naszym mieście są psie odchody wszędzie na trawnikach. To jest największy problem, który jest bagatelizowany przez straż miejską.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Słubice to brudne miasto... 2020/01/07 19:14 #35251

  • charlotta
  • charlotta Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 132
  • Otrzymane podziękowania: 6
@Mania115 masz racje.W tym miejscu jest od zawsze wysypisko!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Słubice to brudne miasto... 2020/02/28 16:37 #35364

  • Zibowski
  • Zibowski Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 5
Nie trzeba mieć elementarnej wiedzy by stwierdzić że Słubice są dość brudnym miastem. W mojej krytycznej wypowiedzi wymieniłem nie tylko PUK ale i inne podmioty. Szczególnie dużo w tej sprawie mogłaby zrobić Straż Miejska. Ale mam pytanie do Pana PUK - do kogo należy obowiązek uprzątnięcia paska zieleni pomiędzy chodnikiem a ogrodzeniem posesji. Załączam przykładowe zdjęcie z ulicy Żwirki i Wigury. Jeżeli do właściciela posesji to robota dla Straży miejskiej ,jeżeli do PUK-u to również robota dla Straży miejskiej . Podobnych pasków pasków zieleni jest więcej.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Słubice to brudne miasto... 2020/02/28 21:00 #35365

  • PUK
  • PUK Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 3
W poniedziałek się upewnię, ale sądzę, że akurat przy Żwirki i Wigury, pomiędzy chodnikiem a ogrodzeniem, to zgodnie z tegoroczną umową, którą podpisaliśmy z Gminą Słubice to my powinniśmy co jakiś czas tam posprzątać. Upewnię się w poniedziałek i jak jest tak, jak myślę, to we wtorek posprzątamy te miejsce. Co do takich miejsc w Słubicach, które akurat my powinniśmy sprzątać, czyli tzw. terenów zielonych obok chodnika, to proszę wejść na stronę internetową Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Słubice, następnie zakładka Zamówienia Publiczne, następnie Biuro Zamówień Publicznych, i Ogłoszenia archiwalne. Ósma pozycja od góry to "Przetarg nieograniczony na bieżące utrzymanie zieleni miejskiej w obrębie miasta Słubice w 2020 roku. Proszę w to wejść, następnie w "zał. 5 - wzór umowy", pojawi się umowa w pdf i cztery załączniki w tym "Załącznik Nr 1 utrzymanie zieleni..." tzn. Zestawienie terenów zieleni przy chodnikach do utrzymania". To myślę będzie odpowiedź na temat sprzątania tego typu miejsc tj. terenów zielonych przy chodnikach, o które Panu może chodzić. Moim zdaniem, akurat Żwirki i Wigury to chyba jasne będzie (że PUK), ale inne już nie koniecznie, bo podane są w metrach kwadratowych i np. przy jakiejś ulicy nie oznaczać to będzie, że wszystko, tylko np. jakaś część. Akurat te na tym wykazie są w gestii tegorocznego sprzątania przez PUK. Gdyby miał Pan jakieś pytania to proszę, ale może jednak na pozostałe odpowiem w poniedziałek. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PUK.

Odp: Słubice to brudne miasto... 2020/02/29 16:07 #35366

  • Mruk
  • Mruk Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 34
  • Otrzymane podziękowania: 1
W ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wskazane jest, że obowiązkiem właściciela posesji jest sprzątanie chodnika i to tylko wówczas gdy bezpośrednio przylega do granicy posesji. Jeżeli pomiędzy posesją a chodnikiem znajduje się jakiś element np. pas zieleni czy pas utwardzony to już takiego obowiązku nie ma. Ustawa absolutnie nie obliguje właścicieli przyległych posesji do sprzątania pasów zieleni.
Czy PUK się wywiązuje z tego, nie wiem. Ale w moim przekonaniu przetargi ogłaszane przez gminę są okropnie okrojone i w tym doszukuję się braku czystości w mieście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Słubice to brudne miasto... 2020/02/29 16:53 #35367

  • PUK
  • PUK Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 3
Tak. Właściciel powinien sprzątać chodnik bezpośrednio przylegający do jego nieruchomości. Większość niestety tego nie robi, niektórzy też nie sprzątają swoich nieruchomości i to wpływa na ogół.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PUK.
  • Strona:
  • 1
  • 2