Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czy gmina Słubice przejmie działkę przy ul Folwarcznej? 2021/05/11 21:10 #36522

  • Mariusz Dubacki
  • Mariusz Dubacki Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 65
  • Otrzymane podziękowania: 5
Czy burmistrz Olejniczak zdecyduje się na wzbogacenie majątku gminnego, który stałby się naturalnym zapleczem SOSiRu, a w przyszłości może nawet miejscem budowy tak wyczekiwanego w naszym mieście krytego basenu?

O działce przy ul. Folwarcznej powiedziano i napisano już prawie wszystko. Pomysł przeznaczenia tego terenu pod działalność handlową miał bardzo wielu przeciwników wśród mieszkańców Słubic, przedsiębiorców i bazarowiczów. Wydawało się, że nic nie jest w stanie zatrzymać machiny administracyjnej i na łąkach obok bazaru powstanie galeria handlowa.

Okazuje się jednak, że gmina stanęła przed kolejną już szansą przejęcia działki, która obecnie przeznaczona jest na sport i turystykę, a w przypadku tegoż przejęcia ma szansę stać się zapleczem SOSiRu i miejscem budowy basenu. Przypomnijmy, że ta ponad 6 ha nieruchomość, to jedyna tego typu, w rozsądnej odległości od centrum miasta, na której można wybudować nie tylko basen, parkingi, ale również całe zaplecze rekreacyjno-hotelowe.

Jak gmina może przejąć tą nieruchomość? Według posiadanych przeze mnie dokumentów, do burmistrza wpłynął wniosek o zamianę tej nieruchomości na inne, dzierżawione przez wnioskodawcę, które wedle mojej oceny są znacznie mniej warte od budzącej tyle emocji działki przy ul. Folwarcznej. Nie chodzi tutaj tylko o wartość materialną, mierzoną w pieniądzu, ale przede wszystkich o możliwości jakie stworzy dla gminy w przypadku zamiany.

Kilka lat temu gmina zamieniła działkę przy ul. 1 Maja, po byłym przedszkolu Pinokio, na inne w centrum miasta. Jeśli tamta zamiana opłacała się gminie, to obecna propozycja jest w mojej ocenie przynajmniej warta rozważenia.



Słubiczanin z urodzenia, od lat mocno związany...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Mariusz Dubacki.
  • Strona:
  • 1