Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Czas na życzliwość 2017/07/20 10:59 #29312

  • Tomasz Stupienko
  • Tomasz Stupienko Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Okres wakacyjny to czas, kiedy większość z nas próbuje się zresetować – naładować akumulatory, spędzić czas z rodziną lub po prostu wyjeżdża odpocząć. W tym czasie przekaz informacji w mediach jest zapewne mniejszy niż zwykle, ale pomimo wakacji ciągle „coś” w polityce się dzieje. Przekazy są różne w zależności od stacji i niestety to powoduje, że widoczne są podziały. Mam nadzieję, że jednak w wakacje większość z nas pod wpływem słońca i resetu będzie częściej się uśmiechać. I z mojego punktu widzenia chciałbym częściej mieć do czynienia z takim obrazem – czyli uśmiechu mieszkańców i życzliwości. Taki obraz zapamiętałem już wcześniej, kiedy dokładnie 20 lat temu słubiczanie przeżywali chwile grozy – tzw. powódź tysiąclecia. Pamiętam jak mieszkańcy solidaryzowali się w tym trudnym momencie i pomagali w zabezpieczaniu wałów. Ludzie wyjeżdżali z miasta pozostawiając zabezpieczone mieszkania, domy i firmy. Część została, aby pilnować dobytku. Czuło się klimat nadchodzącego zagrożenia, ale wtedy też dało się czuć współpracę i życzliwość.

Mieliśmy szczęście, że Odra nie przelała się przez wały, bo dzisiaj nie byłoby pewnie naszego pięknego miasta. Słubice leżą w niecce, woda nie miałaby gdzie ujść i byłoby jak w Nowym Orleanie. Miesiącami stałaby woda więc mogłoby dojść do katastrofy tak budowlanej, jak i epidemiologicznej. Nie mówiąc o stratach powstałych w domach, mieszkaniach czy niefunkcjonujących przez ten okres firm.

Przez ten czas wyrosło już nowe pokolenie i niestety nie udało się porządnie zabezpieczyć naszego miasta. Pamiętam jak po drugiej stronie Odry – we Frankfurcie nad Odrą zabezpieczano miasto, a my się ciągle borykamy z procedurami. Do dzisiaj nie potrafię wytłumaczyć sobie, dlaczego to wszystko tak długo trwa?

W końcu widać światełko w tunelu – procedury zakończone, wariant zabezpieczenia wybrany – no i najważniejsze że są pieniądze na zabezpieczenie Słubic. Teraz przyjdzie nam – mieszkańcom zmierzyć się z zagęszczonym ruchem specjalistycznych maszyn, które z pewnością utrudnią nam życie, ale pamiętajmy, że chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Po wakacjach pewnie wszystko wróci do normy - wrócimy do swoich obowiązków i do naszych codziennych problemów. Znowu niektórzy z nas będą denerwować się sytuacją polityczną w kraju lub lokalną, ale teraz jest czas na uśmiech i życzliwość.
Tomasz Stupienko. Słubiczanin z krwi i kości, od...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czas na życzliwość 2017/07/21 08:24 #29333

  • jurek
  • jurek Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 4
Niestety tej życzliwości brakuje wszystkim, szczególnie politykom. każdy mówi o "dobrze powiatu" ale ciągnie kołdrę w swoją stronę.

Marzy mi się taka sytuacja, panowie Stupienko Łuczyński Tomczak Owsiak Bycka i Jabłoński razem siadają bez kamer i każdy daje od serca co potrafi i razem naprawiają powiat. Ale to sen, tak nie bedzie, każdy ma swoje racje ambicje i nie potrafi odpuścić. A szkoda

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Czas na życzliwość 2017/07/24 08:30 #29417

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
czy na pewno mieliśmy szczęście przecież niemieckie wały były lepiej zabezpieczone niż polskie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1