Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT: Od zdrowia nie ma wakacji !

Od zdrowia nie ma wakacji ! 2018/08/02 10:27 #33462

 • Brandmed
 • Brandmed Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Stały użytkownik
 • Stały użytkownik
 • Posty: 44
 • Otrzymane podziękowania: 1
Według statystyk na regularne wizyty lekarskie zapisuje ok. 74% Polek i 60% Polaków. Pacjenci, w gabinecie lekarskim zjawiają się wówczas, gdy ich dolegliwości stają się bolesne i uciążliwe. Natomiast na co dzień zachowują się tak, jakby choroby dotyczyły innych ludzi, lecz nie ich samych.

Zapiszę się jutro …

Strach przed kitlem i unikanie lekarzy ma wiele przyczyn. Po pierwsze wiele osób wierzy, że choroba ustąpi sama. I rzeczywiście – jeśli chodzi o sprawy błahe np. infekcje, tak najczęściej bywa. Kolejnym powodem jest brak czasu. Nadmiar obowiązków, niemożność zwolnienia się z pracy, długie terminy oczekiwania na wizytę sprawiają, że przekładamy termin z dnia na dzień. Odwlekanie wizyty u lekarza może mieć także przyczyny psychologiczne, chociażby strach przed diagnozą. Często zakładamy, że jeśli choroby nie widać, to jej nie ma. Albo lepiej nie wiedzieć, co nam dolega. Unikamy wiedzy o ewentualnym schorzeniu, niż się upewnić, że jesteśmy zdrowi. Do wizyty zmusza nas dopiero uporczywy, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie ból, krwawienie i inne podobne dolegliwości.

Im szybciej tym lepiej

Dlaczego nie powinnyśmy unikać wizyty u lekarza? Ponieważ większość chorób można z powodzeniem leczyć, pod warunkiem, że zostaną wykryte odpowiednio wcześnie. Zwlekanie z wizytą może znacznie pogorszyć nasz stan zdrowia. Problem pojawia się w momencie, gdy nieleczona choroba atakuje ze zdwojoną siłą, a na leczenie jest po prostu za późno. Dlatego tak ważne jest robienie badań okresowych zarówno przez lekarza specjalistę jak i w laboratorium. Nie powinniśmy lekceważyć wszelkich nietypowych zmian w organizmie, a każda zmiana, czy to w oku, na skórze czy utrzymujący się ból powinny być powodem do zapisania się na wizytę. Kiedy skupimy uwagę na niepokojących objawach, będziemy je odczuwać znacznie mocniej, a im dłużej będziemy odkładać konsultację u specjalisty, nasz lęk będzie coraz silniejszy.

Nie warto odkładać badań na później, ponieważ w przypadku większości schorzeń wczesna diagnoza i ich regularna kontrola (np. cukrzycy, nadciśnienia) są najważniejsze i to od nich zależy powodzenie leczenia.
Jeśli nie masz czasu na oczekiwanie terminu wizyty u specjalisty, Centrum Medyczne Brandmed w Słubicach oferuje konsultacje lekarskie jak i fizjoterapeutyczne odpowiednio szybko i bez długich kolejek.
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1