Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT:

Osocze bogatopłytkowe metodą na wiele dolegliwości 2018/07/13 09:46 #33238

 • Brandmed
 • Brandmed Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Senior Member
 • Senior Member
 • Posty: 42
 • Otrzymane podziękowania: 1
Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego (PRP) to nic innego jak biostymulacja komórek skóry, która opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta. Metodę wykorzystuje się z powodzeniem w chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii czy stomatologii. Przynosi rewelacyjne efekty m.in. w gojeniu ran, odbudowie tkanki kostnej czy regeneracji tkanek przyzębia. Osocze bogatopłytkowe stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, dlatego zaczęto sięgać po preparat w zabiegach medycyny estetycznej, gdzie zabieg stał się hitem.

Regeneracja twarzy

Komórki skóry z czasem spowalniają swoją odnowę oraz samodzielną regenerację. Istnieją różne sposoby do walki z oznakami starzenia. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym zwana także wampirzym liftingiem, to obecnie najbardziej naturalny zabieg medycyny estetycznej, który rewitalizuje skórę i wspomaga jej regenerację, również po innych mocniejszych terapiach. Osocze bogatopłytkowe działa stymulująco na komórki usprawniając ich pracę i nakłaniając do szybszej wymiany. Wszystko za sprawą płytek krwi zawartych w osoczu, które wywołują naturalne reakcje fizjologiczne przyspieszające gojenie się ran i prawidłową regenerację skóry.

Osocze w ortopedii

Terapia choć innowacyjna, stosowana jest z powodzeniem, ponieważ przynosi naprawdę rewelacyjne efekty. PRP jest obecnie jedną z najskuteczniejszych metod regeneracji uszkodzonych tkanek miękkich. Dzieje się tak za sprawą czynników wzrostu, które intensywnie przyspieszają gojenie się ran, stymulują odbudowę mięśni, ścięgien i stawów. PRP sprawdza się w przypadku leczenia takich schorzeń, m. in. jak: skręcenie kolan, przewlekłe urazy ścięgien, zmiany przeciążeniowe, zapalenia ścięgien itp. Dotychczas schorzenia te wymagały długotrwałego przyjmowania leków, fizykoterapii, a nawet operacji, teraz lekarze znaleźli na to małoinwazyjną metodę - terapię osoczem. Osocze może być również wykorzystywane do przyspieszenia gojenia tkanek po zabiegach operacyjnych.

Jak wygląda zabieg?

Nie ma znacznej różnicy między medycyną estetyczną, ortopedią czy stomatologią. Zawsze na początku pobierana jest od pacjenta krew, którą następnie poddaje odwirowaniu, by oddzielić osocze zawierające płytki krwi. Tak przygotowane osocze wstrzykuje się w odpowiednie miejsca.

Bezpieczeństwo stosowania

Dzięki temu, iż osocze uzyskiwane jest z krwi pacjenta, preparat jest całkowicie naturalny i biokompatybilny z naszym ciałem. W ten sposób unika się powikłań typowych dla innych terapii, które wykorzystują preparaty “obce” dla organizmu m. in. reakcji alergicznych czy zakażeń wirusowych.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są niezwykle skuteczne pod warunkiem, że są wykonywane przez osobę doświadczoną i odpowiednio do tego przygotowaną. Istnieje wiele metod pozyskiwana osocza oraz sposobów jego aplikowania, dlatego tak ważna jest wiedza i umiejętności osoby wykonującej zabieg. Osocze jest materiałem biologicznym, dlatego zabieg może wykonywać tylko osoba z wykształceniem medycznym i tylko w gabinecie medycznym, ze względu na konieczne środki ostrożności.

Lekarze Centrum Medycznego Brandmed w Słubicach wykonują zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zarówno w medycynie estetycznej jak i w ortopedii.
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

 • Strona:
 • 1