Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT:

Byle do wiosny ...! 2018/02/23 11:54 #32190

 • Brandmed
 • Brandmed Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Senior Member
 • Senior Member
 • Posty: 42
 • Otrzymane podziękowania: 1
Byle do wiosny… Znasz to ? Chyba każdemu podczas mroźnych, zimowych dni zdarzyło się wypowiedzieć owe krzepiące zdanie. Palimy się do przywitania nadchodzącej pory roku a wraz z nią radosnego zrzucenia czapek, poluzowania ciasno opasanych szalików czy też zmiany garderoby na znacznie lżejszą. Taka już ludzka natura. Tęsknota za zieloną porą roku nikogo nie dziwi, ponieważ wiosna jest czasem odradzania. Początkiem nowego, innego, świeższego. Wraz z budzeniem się świata, my także budzimy się z zimowego letargu. Mamy ochotę na NOWE, na zmiany. Może być tym np. nowa dieta, więcej ruchu, zmiana pracy itd.

Grasz w zielone?
 
To się dobrze składa, ponieważ wiosną należy zaopatrzyć spiżarnię w zielone produkty np. zielony orkisz, pszenicę, sałaty liściowe, warzywa, świeże zioła i kiełki, szpinak, szczaw, botwinkę, natkę pietruszki, koperek itp. Naszą odporność pomogą wspierać kiszonki. Warto wzbogacić dietę w wiosenne zupy. Żurek na domowym zakwasie, szczawiową (nie za często), botwinkę, kapuśniak czy po prostu zupę warzywną. Gotujmy je krótko i pamiętajmy o zubożeniu dań o ostre, rozgrzewające przyprawy. Pora zrezygnować z obfitych kolacji na rzecz lekkich oraz jarskich potraw. 
 
Gotujmy:
szybko - polecamy genialny w swej prostocie i łatwości w przyrządzaniu dań - szybkowar;
kwaśno - za pomocą fermentacji przygotowujemy zaledwie kilkudniowe kiszonki z warzyw;
krótko - warzywa poddajemy krótkiej obróbce termicznej (pamiętajmy aby na koniec skropić delikatnie olejem byśmy mogli przyswoić witaminy rozpuszczalne w tłuszczach);
 
Słońce zachęci do spacerów

Kiedy pojawiają się pierwsze promienie wiosennego słońca, nasze ciało budzi się do życia. Mamy ochotę na więcej ruchu, co warto wykorzystać spędzając jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Dzięki temu będziemy dotlenieni, zdrowsi i pozbędziemy się niedoborów witaminy D3. To również dobry czas na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów nagromadzonych podczas zimy. Jeśli nie wiemy jak zacząć - co jeść - warto odwiedzić dietetyka, natomiast patrząc pod względem uprawiania sportu - fizyczne ćwiczenia grupowe pod okiem specjalisty będą dodatkową motywacją.

Zadbaj o zdrowie

Wiosna to również doskonały czas do zwrócenia większej uwagi na swoje zdrowie. Warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne, sprawdzić niedobory makro oraz mikroelementów. Jeśli borykamy się z problemami, bólami nieznanego pochodzenia - to właściwy czas aby odwiedzić odpowiednich specjalistów, a jeśli czujemy potrzebę, skorzystać także z pomocy psychologicznej.
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Brandmed.
 • Strona:
 • 1