Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Z jogą po zdrowie 2017/08/16 11:38 #29693

  • Brandmed
  • Brandmed Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 42
  • Otrzymane podziękowania: 1
Coraz częściej joga włączana jest do zajęć fitness. Nic dziwnego, ponieważ przynosi zbawienne efekty dla całego organizmu. Posiada także inne zalety znacznie wykraczające poza wpływ na ciało. Nie tylko wzmacnia mięśnie, ale także koi nerwy, poprawia krążenie i wnosi równowagę wewnętrzną do życia osób ją praktykujących.





Czym jest joga

Wywodzi się z Indii i jest jedną z najstarszych tradycji praktykowanych przez ludzi. Filozofią, która kładzie nacisk na samodoskonalenie oraz wewnętrzny rozwój każdego człowieka. Samo słowo joga ma wiele znaczeń. Najważniejsze z nich, to ujarzmienie, opanowanie własnego ciała i umysłu. Innym znaczeniem jogi jest droga, rozumiana jako forma konkretnych działań, kierujących nas do celu. Trzecim znaczeniem jest zjednoczenie. Od zarania dziejów myśli i działania człowieka ukierunkowane były w stronę osiągnięcia doskonałości i wewnętrznej spójności. Tego właśnie uczy joga. Jest praktycznym systemem osobistego rozwoju, który poprzez pracę z ciałem poprawia jakość życia i pomaga w utrzymaniu ciała w zdrowiu. Pogłębia koncentrację i wycisza napięty umysł, co w dzisiejszych czasach jest pewnego rodzaju zbawieniem i lekarstwem dla ciała oraz ducha.

Dla zdrowia fizycznego i psychicznego

Na zachodzie, najbardziej popularną metodą uprawiania jogi jest hatha-joga, która skupia się na pokonywaniu własnych słabości i walce z ograniczeniami. Praktykowanie hatha-jogi przynosi wiele pozytywnych efektów, a głównym z nich jest poprawa zdrowia fizycznego oraz kondycji psychicznej. Większość ludzi traktuje jogę jako swoistego rodzaju system gimnastyki, ćwiczeń dających poczucie relaksu i odprężenia. Joga skupia się na pracy z ciałem, i angażuje wszystkie jego partie. Ciało staje się sprawniejsze, bardziej elastyczne, silniejsze. Znikają dokuczliwe bóle kręgosłupa czy bóle głowy spowodowane napięciami i stresem. Poprawiona zostaje kondycja układu oddechowego i krwionośnego. Osoby uprawiające jogę posiadają lepsze samopoczucie, więcej energii, są bardziej zrelaksowane i odprężone.

Styl życia

Joga zmienia styl życia. Osoby praktykujące jogę kładą większy nacisk na zdrową dietę, rezygnują z używek, celebrują czas wolny, zdrowo i aktywnie spędzają wypoczynek. Są spokojniejsze i szczęśliwsze, co dodatkowo wpływa pozytywnie na relacje z innymi ludźmi, często je pogłębiając.

Wszystkie osoby chętne poznać jogę, a także osoby już praktykujące, Centrum Medyczne Brandmed zaprasza na zajęcia w każdy poniedziałek, środę i piątek o godzinie 18.30
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Brandmed.

Odp: Z jogą po zdrowie 2017/08/21 07:26 #29726

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
Jogi z chrześcijaństwem nie da się pogodzić. Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne.

Wielu badaczy kultur wschodnich wyraźnie zaznacza, że joga z założenia zanurzona jest w świecie bogów i duchów i polega na przywołaniu ich obecności (co może doprowadzić do opętania), a poszczególne pozycje jogiczne poświęcone są różnym bożkom. Gesty i ćwiczenia w jodze nie mogą być więc neutralne duchowo.ćwicząc ją (choć nie zawsze świadomie), otwieramy się na działanie złych duchów i zostajemy wciągnięci w swoisty rodzaj bałwochwalstwa

co muwi egzorcysta Napotkałem przypadki, w których duch j o g i rozbijał małżeństwa, wywoływał kłótnie, zachęcał do aborcji i zabójstw oraz odciągał ludzi od wiary w Chrystusa i od Kościoła. Podczas modlitw o uwolnienie widziałem ludzi, u których praktykowanie j o g i uosobiło jej ducha i którzy mówi o sobie ‚I am Mr Yoga’ (Jestem Panem Joga)”.

a tutaj inne swiadectwo o. Joseph Marie Verlinde, duchowny katolicki, specjalista w dziedzinie chemii nuklearnej, doktor fizyki.
Czy mogę zatem, jako praktykujący katolik, gimnastykować się z pomocą jogi jedynie dla poprawy zdrowia? Odpowiem cytatem z mojego mistrza, który kiedyś uczył mnie jogi: “Nawet jeśli uprawiacie jogę tylko dla zdrowia, nie przeszkodzi to jodze dokonać swojego dzieła". Miał na myśli to, że nie można przeszkodzić, żeby kundalini wzrastała, otwierała czakry i prowadziła do zmian stanów świadomości. Owe "zmienione stany świadomości" są w rzeczywistości stanami transu, podczas których jesteśmy podatni na działanie duchów.
wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/201...acznie-sluzyl-zlemu/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Z jogą po zdrowie 2017/08/23 08:35 #29746

  • samira
  • samira Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Joga to ćwiczenia po co łączyć to z wiarą i innymi. Nazwa Was przeraża? albo to , że pochodzi od Hindusów? Ćwiczę jogę i jest mi z tym dobrze bo jestem sprawniejsza - nie wiem co mi się tam otwiera czy nie otwiera - jakieś czakry??? Po co tu badacze kultur? Gesty nie mogą być neutralne duchowo??? :) puknijcie sie w głowy - no chyba, że was doprowadza do opętania - myślę, że opętanie macie wpisane w mózgi. Wiara to wiara - Joga to Joga - ćwicz a będziesz sprawniejszy. ....i tyle w temacie. :) Myślę, że to co jest napisane na dole pisał ktoś niezrównoważony - Przepraszam : napisane wyżej :)

Jogi z chrześcijaństwem nie da się pogodzić. Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne. - HIHIHIHHIHIHIHIHIHI :evil: :evil: :evil: :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez samira. Powód: dopisek

Odp: Z jogą po zdrowie 2017/08/24 11:47 #29765

  • merkaba
  • merkaba Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 263
  • Otrzymane podziękowania: 6
powiedz to tym która joga zaszkodziła To, że joga może być groźna, jest niestety prawdą znaną każdemu, kto studiuje nauki tajemne.

Jeśli nie mamy przepracowanych i ustabilizowanych poziomów pierwszego i drugiego, to wejście na poziom trzeci (duchowy, np aktywacja Kundalini poprzez jogę) może skończyć się źle. Mogą się pojawić te objawy które z taką lubością są opisywane na katolickich portalach. Są to objawy nieautoryzowanego dostępu do Kundalini. Należą do nich: lęk, przeszywający ciało, fizyczny ból, napięcie fizyczne i psychiczne nie do wytrzymania, spontaniczne orgazmy, uczucia zimna i gorąca, uczucia pełzania węża pod skórą pleców, i wiele innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Z jogą po zdrowie 2017/08/24 19:36 #29769

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17

samira napisał: Joga to ćwiczenia po co łączyć to z wiarą i innymi. Nazwa Was przeraża? albo to , że pochodzi od Hindusów? Ćwiczę jogę i jest mi z tym dobrze bo jestem sprawniejsza - nie wiem co mi się tam otwiera czy nie otwiera - jakieś czakry??? Po co tu badacze kultur? Gesty nie mogą być neutralne duchowo??? :) puknijcie sie w głowy - no chyba, że was doprowadza do opętania - myślę, że opętanie macie wpisane w mózgi. Wiara to wiara - Joga to Joga - ćwicz a będziesz sprawniejszy. ....i tyle w temacie. :) Myślę, że to co jest napisane na dole pisał ktoś niezrównoważony - Przepraszam : napisane wyżej :)

Jogi z chrześcijaństwem nie da się pogodzić. Joga to nie tylko ćwiczenia fizyczne. - HIHIHIHHIHIHIHIHIHI :evil: :evil: :evil: :evil:


Popieram w 100 %. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Z jogą po zdrowie 2017/08/24 19:42 #29770

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17

merkaba napisał: powiedz to tym która joga zaszkodziła To, że joga może być groźna, jest niestety prawdą znaną każdemu, kto studiuje nauki tajemne.

Jeśli nie mamy przepracowanych i ustabilizowanych poziomów pierwszego i drugiego, to wejście na poziom trzeci (duchowy, np aktywacja Kundalini poprzez jogę) może skończyć się źle. Mogą się pojawić te objawy które z taką lubością są opisywane na katolickich portalach. Są to objawy nieautoryzowanego dostępu do Kundalini. Należą do nich: lęk, przeszywający ciało, fizyczny ból, napięcie fizyczne i psychiczne nie do wytrzymania, spontaniczne orgazmy, uczucia zimna i gorąca, uczucia pełzania węża pod skórą pleców, i wiele innych.


Merkaba, piszesz coś na temat jogi a nie masz o niej zielonego pojęcia. Poćwicz najpierw kilka miesięcy i dopiero wtedy pisz, czy łażą tobie po plecach węże a może żmije. Ja jogę ćwiczę już siedem lat i wszystko ze mną jest OK a nawet więcej, nie boli mnie kręgosłup i nie mam żadnych problemów ze zdrowiem. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1