Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
 • Strona:
 • 1

TEMAT:

Nietrzymanie moczu - wstydliwy problem, który da się wyleczyć 2017/08/03 11:47 #29545

 • Brandmed
 • Brandmed Avatar Autor
 • Wylogowany
 • Senior Member
 • Senior Member
 • Posty: 42
 • Otrzymane podziękowania: 1
Uważa się, że problem nietrzymania moczu (NTM) dotyka 1 na 4 dorosłe kobiety. Natomiast około 20-25% kobiet z tą przypadłością zgłasza się do lekarza. Chociaż dolegliwość znacznie pogarsza i uprzykrza jakość życia, większość kobiet nadal uważa swój kłopot za zbyt wstydliwy i zamiast podejmować walkę, uczy się z nim funkcjonować.Wstydliwe więc do wytrzymania?

Nietrzymanie moczu czyli inkontynencja jest przypadłością polegającą na niekontrolowanym wycieku moczu. Problemem, który pogorsza jakość życia, utrudniając aktywność zawodową, fizyczną oraz seksualną pacjentek. Chociaż potrafi znacząco uprzykrzyć funkcjonowanie, większość kobiet stara się nauczyć z nim żyć, uważając swój problem za zbyt wstydliwy, by o nim mówić. Jednakże te z nich, które trafiają do gabinetu i decydują się na leczenie, zauważają, że przynosi zaskakująco szybkie i pozytywne efekty.

Przyczyny NTM

Za czynniki ryzyka pojawienia się tej krępującej przypadłości, wymienia się głównie: ciążę i przebyte porody (szczególnie ciężkie i przedłużone, także zabiegowe z użyciem kleszczy czy próżnociągu), wiek, płeć (kobiety chorują nawet 5-krotnie częściej niż mężczyźni), choroby neurologiczne, otyłość, niedobory hormonalne (zwłaszcza w okresie około i pomenopauzalnym), operacje w obrębie dna miednicy, styl życia - niewłaściwą dietę, alkohol, palenie papierosów, złe nawyki higieniczne, przetrzymywanie moczu, niewystarczające nawodnienie, oraz niektóre rodzaje dyscyplin sportowych m.in. podnoszenie ciężarów czy zapasy.

3 rodzaje dolegliwości

- Wysiłkowe NTM, które poprzedza nasilona aktywność fizyczna lub inny rodzaj wysiłku, taki jak kichanie czy kaszel. Jest to przypadłość wynikająca z budowy anatomicznej kobiet - szerokiego wejścia do miednicy, krótkiej cewki oraz zmian hormonalnych, które osłabiają więzadła i mięśnie w miednicy mniejszej.
- Naglące NTM, wynikające z nadreaktywności pęcherza moczowego.
- Mieszane, złożone z obu powyższych typów.

Jak skutecznie leczyć?

Nietrzymanie moczu to choroba, którą można leczyć z satysfakcjonującym skutkiem. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie się do lekarza urologa, który ustali typ nietrzymania moczu oraz zaproponuje rodzaj leczenia. Każdy z typów leczy się w odmienny sposób np. poprzez leczenie farmakologiczne, leczenie chirurgiczne, bądź metodę uważaną za jedną z najskuteczniejszych tj. magnetoterapię - nieinwazyjną i bezbolesną stymulację mięśni dna miednicy.

Taką terapię posiada w swojej ofercie Centrum Medyczne Brandmed. Zapraszamy obecnie wszystkich pacjentów borykających się z problemem nietrzymania moczu do skorzystania z promocji dostępnej do końca sierpnia 2017 r. Pakiet 10 zabiegów magnetoterapii tylko w cenie 120 zł. Stała cena 10 zabiegów wynosi 500 zł.
Polsko-Niemieckie Centrum Medyczne...
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.
 • Strona:
 • 1