Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Dzikie wysypiska - mapa 2016/08/09 13:07 #26538

  • Ekosłubiczanin
  • Ekosłubiczanin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ten moment, gdy widzisz piękny krajobraz, albo chociaż kawałek zwykłej łąki czy lasu a po środku „ozdoba” w postaci sterty śmieci. A to kartony po sokach, butelki i puszki, a to stara lodówka czy pół telewizora… A to ktoś wysypał gruz na polną drogę, żeby się przyjemniej jeździło… Jeśli też masz tego dość przyłącz się do akcji tropienia takich miejsc. Następnie my, we współpracy z Urzędem Miejskim, zrobimy wszystko, aby pozbyć się zgłoszonego problemu.

Jak się przyłączyć? Specjalnie dla Was uruchomimy mapę Google, na której będziemy nanosić zgłoszone dzikie wysypiska. Wystarczy, że zgłosisz zauważone przez siebie miejsce, a my umieścimy je na mapie, a następnie zaktualizujemy status miejsca, jeśli już zostanie uprzątnięte.

Zasady zgłaszania

Prosimy o zamieszczanie swoich obserwacji w postach w tym wątku. Bardzo prosimy o wpisanie miejsca (jak najdokładniejsze określenie) – mogą być nazwy ulic albo koordynaty GPS. Ważne, aby było to na tyle dokładne określenie, żebyśmy mogli przypiąć je w odpowiednim miejscu na mapie. Pomocne mogą okazać się również zdjęcia. Jeśli wykonanie zdjęć nie było możliwe prosimy o krótki opis jak dużo śmieci znajduje się w danym miejscu i czy są pochodzenia budowlanego czy domowego (tak aby móc oszacować jakich sprzętów trzeba użyć aby zlikwidować dane wysypisko).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ekosłubiczanin.

Dzikie wysypisko 2016/08/19 20:01 #26610

  • roman romek
  • roman romek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Chce zwrócić uwagę na wyrzucanie smieci na cmentarz w Kunowicach. Wywoza tam smieci taczkami.. Sasiedzi z naprzeciwka. Cale ogrodzenie cmentarza jest obsypene smieciami przez bydle z PGR kunowice. Bydle nie ma wstydu.... Na grób też powinno dostać taczkę gnoju... Wstyd !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/08/22 05:08 #26622

  • JacekN
  • JacekN Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja proszę, aby Państwo przyjrzeli się pięknej okolicy stawku przy dużym bazarze, zwłaszcza tym wszystkim brudom, śmieciom i odpadkom, jakie zostawiają po sobie wędkarze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/08/22 13:53 #26627

  • Ekosłubiczanin
  • Ekosłubiczanin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Jeśli mają Państwo możliwość prosimy o zamieszczanie też fotografii tych miejsc. Łatwiej będzie nanosić je na mapę. Ta na ten moment składa się z 3 punktów:

www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1fE...sk8Xey6rWWaq7btrq3so

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ekosłubiczanin.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/09/02 20:56 #26729

  • Ekosłubiczanin
  • Ekosłubiczanin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Mapa została zaktualizowana o podjęte przez Straż Miejską interwencje w zakresie zgłoszonych do tej pory miejsc. Kolorem zielonym oznaczono sprawy zakończone, kolorem pomarańczowym będące w trakcie wyjaśniania/załatwiania a kolorem czerwonym te zgłoszenia, które jeszcze czekają na interwencję. Na dzień dzisiejszy, zgodnie z informacją z UM, spośród nadesłanych 5 zgłoszeń 1 jest już zakończone, 2 w trakcie, a 2 zostaną podjęte po niedzieli. Szczegóły dostępne są po kliknięciu w pinezkę na mapie: www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1fE...sk8Xey6rWWaq7btrq3so

zapraszamy do dalszych zgłoszeń :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/09/27 08:29 #26885

  • Ekosłubiczanin
  • Ekosłubiczanin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Na maila (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) dostaliśmy kolejne zgłoszenie - tym razem z centrum miasta. "wprawdzie nie jest to może dzikie wysypisko, ale i tak nie powinno mieć tu miejsca a nikt tego nie sprząta, co chwilę ktoś się dorzuca i wygląda jak wygląda..."

Nanosimy więc na mapę i zgłaszamy gdzie trzeba :)

www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1fE...sk8Xey6rWWaq7btrq3so
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ekosłubiczanin.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/09/29 11:45 #26893

  • sabot
  • sabot Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 7
To mówi samo za siebie. W samym środku miasta, w centrum znajduje się zupełnie zaniedbane przez właścicieli miejsce - wejście do kina Piast. Kiedyś gmina sprzątała to na ich koszt. Czy teraz gmina również weźmie odpowiedzialność za budynek? Na pewno wdzieczni będą właściciele okolicznych restauracji.

Współrzędne: 52°21'1.5'' N; 14°33'34'' E
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/09/29 19:55 #26896

  • Ekosłubiczanin
  • Ekosłubiczanin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dziękujemy za kolejne zgłoszenie - nanosimy na mapę i przekazujemy bezpośrednio gdzie trzeba. Tymczasem Straż Miejska interweniowała już w sprawie skrzynki gazowej koło netto - efekt w załączniku ;)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/09/30 09:19 #26898

  • Ekosłubiczanin
  • Ekosłubiczanin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nabieramy tempa - pod kinem piast już czysto (mamy nadzieję, że stan ten się utrzyma)
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/10/12 10:51 #27031

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
To ja też zostanę eko...
Na skrzyżowaniu ulic Krótkiej i Królowej Jadwigi od przeszło dwóch tygodni zalega hałda drewna.
Może Straż Miejska zajmie się tą sprawą?
Oto przybliżone koordynaty:
52.357406, 14.572003
i fotka.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/10/13 19:17 #27065

  • Ekosłubiczanin
  • Ekosłubiczanin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzięki, sprawa naniesiona na mapę i zgłoszona, będziemy informować co dalej...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/10/21 15:11 #27178

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Minął tydzień od mojego donosu a drewno nadal leży.
Lipne te Wasze mapki i zgłoszenia. Gdy trzeba owinąć bzdurną szafkę taśmą, to SM zalicza pełny sukces, ale hałda drewna jest ponad ich siły.
Panowie, ja nie wymagam żebyście sami to drewno przerzucili w odpowiednie miejsce, wystarczy zdyscyplinować właściciela tej hałdy.
A jak nie potraficie go ustalić, to trzeba uderzyć do samej Góry. :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/10/22 15:11 #27183

  • BlogerWolnaEuropa
  • BlogerWolnaEuropa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dzikie wysypisko?
Akademicka 1
Za tę wiadomość podziękował(a): Ekosłubiczanin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/10/23 21:16 #27190

  • Ekosłubiczanin
  • Ekosłubiczanin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 28
  • Otrzymane podziękowania: 1
Marks, cierpliwość to nie jest chyba Twoja mocna strona.. Natomiast nawaliłem, zapomniałem przekleić odpowiedź SM na forum. Otrzymałem ją 14.10.2016 - "Jeżeli chodzi o drewno przed posesją jest ono przeznaczone na opał w okresie zimowym i nikomu nie przeszkadza. Właściciel zobowiązał się, że w ciągu 10 dni sukcesywnie przeniesie je na swoją posesję."

Ja pomijam tutaj zupełnie kwestię tego czy zgromadzenie drewna to dzikie wysypisko śmieci.. ale nie mnie to oceniać. Jutro mija 10 dni, zobaczymy jak wygląda sytuacja.

"donos"... nikt by tego lepiej nie ujął...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dzikie wysypiska - mapa 2016/10/24 22:30 #27198

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

Ekosłubiczanin napisał: Marks, cierpliwość to nie jest chyba Twoja mocna strona.. Natomiast nawaliłem, zapomniałem przekleić odpowiedź SM na forum. Otrzymałem ją 14.10.2016 - "Jeżeli chodzi o drewno przed posesją jest ono przeznaczone na opał w okresie zimowym i nikomu nie przeszkadza. Właściciel zobowiązał się, że w ciągu 10 dni sukcesywnie przeniesie je na swoją posesję."

Ja pomijam tutaj zupełnie kwestię tego czy zgromadzenie drewna to dzikie wysypisko śmieci.. ale nie mnie to oceniać. Jutro mija 10 dni, zobaczymy jak wygląda sytuacja.

A to ja przepraszam, ale od kiedy to można ot tak sobie zwalić hałdę drewna na terenie Gminy?
To obecny burmistrz wprowadził zasadę bardzo rygorystycznego "łupienia" ludzi za zajęcie pasa drogowego lub gruntów, czy to pod śmietniki, czy to pod komórki.

"donos"... nikt by tego lepiej nie ujął...

Przecież ten cały temat, z mapką, zdjęciami i koordynatami do tego właśnie służą. Nazywajmy więc rzeczy po imieniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.
  • Strona:
  • 1
  • 2