Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:ile za przedszkole? 2011/01/12 15:28 #7595

  • agata_27
  • agata_27 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moje dziecko chodzi od 2008 roku do przedszkola i nie pamietam żadnych podwyzek, a jak nawet jakaś była to napewno nie tak drastyczna.
Ludzie chcieli nowego burmistrza to mają. Ja nie chciałam. Nowy Burmistrz nowe podwyżki. Niech Go ..... trafi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ile za przedszkole? 2011/01/12 15:57 #7597

  • samotnamatka
  • samotnamatka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
I co z tego wywiadu wynika?Nic nowego.O jakim poziomie oni gadaja?A co do tej pory jest zle?Nie po prostu trzeba zdzierac z dzieci bo inaczej sie nie da zalatac dziury.Co z tych smiesznych znizek?WSTYD po prostu.Brawo panie burmistrzu!!!!Jak tak pan zaczyna to ciekawe co bedzie za 3 miesiace???????PO PROSTU WSTYD MI ZE MUSZE TU MIESZKAC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Takie oszustwa jak jest teraz nie bylo tu jeszcze nigdy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ile za przedszkole? 2011/01/12 16:59 #7598

  • Julitaa
  • Julitaa Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 18
  • Otrzymane podziękowania: 0
Samotnamatka nie przesadzaj, co ma obecny burmistrz do tego, że przez całe lata nie było podwyżek i teraz trzeba było podnieść je znacznie? Nie podoba Ci się, to zapisz dziecko prywatnie, zapłacisz 2-3 razy tyle. ZObacz też, ile jest w innych miastach w Polsce.

BEZPRAWIE to brak twojego logicznego myślenia. Kto inny powołuje się na rok 2008, to zobaczcie sobie ile od 2008 roku podwyższyły się koszta prąd, energii, paliwa, gazu, żywności, internetu, wszystkiego co potrzebne jest do funkcjonowania przedszkola. Myśliicie, że waszymi dodatkowymi 75 złotymi gmina zatka dziurę w budżecie? Śmieszne, chyba nie znacie skali tych kosztów. Przecież to idzie na pokrycie takich podwyżek i bieżących kosztów.

Wiem, że jest trudno, sama mam synka, który za niedługo pójdzie do przedszkola, ale niestety na te podwyżki nie ma wpływu ani burmistrz, ani rada, ani premier, ani Unia.
Mam znajomą w Poznaniu, zarabia niecałe 2 tys zł, mniej niż wiele osób w Słubicach, a płaci za przedszkole 400zł + wyżywianie, razem prawie 500. I co ona ma powiedzieć?

Chcesz mieć przedszkole za darmo lub nadal za 100zł? To zabraknie na co innego w budżecie, np. na zdrowie, drogi, chodniki, remonty, pomoc socjalną itd...

Po za tym zobacz co mówi p.Łuczyński - utrzymanie jednego dziecka kosztuje niecałe 700 zł, to i tak te 175 zł to pikuś i nawet połowy nie pokryje, niestety... A w wielu gminach stosuje się podział 50/50 wiec teoretycznie mogłabyś płacić 335zł, wiec nie rozpaczaj.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ile za przedszkole? 2011/01/12 19:19 #7601

  • samotnamatka
  • samotnamatka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Julitaa nie badz taka madra!Tak dla twojej informacji to wlasnie rada miasta uchwalila ta podwyzke.Poza tym ciekawe co to za 700 zl utrzymania skoro za wszystko do tej pory i tak placili rodzice?Nie masz dziecka w przedszkolu to nie pisz takich glupot.Zobaczymy co powiesz jak twoje dziecko dostanie na obiad sledzie i bedzie pozniej pol dnia zygalo.Takie wlasnie obiady daja dzieciom.I nie wyjezdzaj mi tu z prywatnym przedszkolem bo sama zapisz do niego swoje dziecko.A brak LOGICZNEGO MYSLENIA to jest u ciebie bo porownujesz Slubice do Poznania!Zastanow sie zanim cokolwiek napiszesz!!!!A poza tym nigdzie nie ma podwyzki o 75% tak jak jest tutaj.Pomysl nad tym!!!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ile za przedszkole? 2011/01/12 19:20 #7602

  • kaska
  • kaska Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Julitaa nie porownoj Poznania do Słubic bo nam jeszcze daleko do tego miasta tam nie zarabiaja najnizszej krajowej wiec po co to .A swoja droga jak Cie stac to prosze daj dziecko do prywatnego przedszkola a nie wyjezdzasz tu z tymi farmazonami.A moze by tak gmina zaczela szukac oszczednosci na swoim podworku np.niech radni zrezygnuja ze swoich diet.Mi ten pomysl sie nie usmiecha wiec zanim cokolwiek podpisze to najpierw wykorzystam wszystkie sposobnosci aby nie doszlo do tej podwyzki:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ile za przedszkole? 2011/01/12 21:35 #7605

  • agata_27
  • agata_27 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 54
  • Otrzymane podziękowania: 0
Julitaa

Nie broń Naszego nowego burmistrza do bani (mam nadzieje,że to przeczyta, cały ten post) Bo ledwo przyszedł, a juz sieje podwyżki. I to właśnie oni je ustalają. Słyszałam jaki to prosty i OSZCZĘDNY człowiek. Tak więc zaczyna od tych co są niżej. Zaczyna od dzieci, żeby pozyskać więcej kasy. Co za człowiek!!!!

Jak pójdzie Twoje dziecko do przedszkola i będziesz musiała zapłacić ok 300 zł miesięcznie, to ciekawe czy będzie Ci lekko wydać te pieniądze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:ile za przedszkole? 2011/01/12 21:53 #7608

  • samotnamatka
  • samotnamatka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja tez nie zamierzam tak latwo odpuscic!Mam dwojke dzieci w przedszkolu i nie zamierzam wywalac co miesiac po 500 zl zeby zalatac dziure ktora zrobili nasi radni i cala reszta.Na pewno nie odejme dzieciom zeby komus nabijac kase za darmo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ile za przedszkole?? 2020/08/07 13:16 #35793

  • NolanColton
  • NolanColton Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
właśnie dowiedziałam się że za dwójkę dzieci w przedszkolu od marca będę płacić ok. 650zł!
(w tej chwili płacę ok 400zł) czy ktoś wie o co tu chodzi?, rozumiem że mamy dziurę w budżecie i trzeba ją zalatać ale dlaczego takim kosztem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl. Powód: ukryte linki reklmowe w treści posta

ile za przedszkole?? 2020/08/07 21:08 #35795

  • lbaczynska
  • lbaczynska Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 158
  • Otrzymane podziękowania: 3
325 zł na dziecko, to jakieś 15 zł za dzień razem z wyżywieniem. Chyba tanio a nie drogo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2