Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Obostrzenia w szkołach w trakcie pandemii. Refleksje matki pierwszoklasistki 2020/08/31 10:55 #35849

  • Redakcja Słubice24.pl
  • Redakcja Słubice24.pl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 727
  • Otrzymane podziękowania: 70


Przed nami nowy rok szkolny, który po raz pierwszy będzie przebiegał w tak wyjątkowych i wzbudzających kontrowersje okolicznościach, związanych z koronawirusem i dotyczącymi go obostrzeniami.

Jedna z mam pierwszoklasistki, która niedługo rozpocznie naukę w szkole podstawowej, podzieliła się z nami swoimi refleksjami po pierwszym zebraniu, dotyczącym tego, jak ma wyglądać nauka w szkole.

Jesteśmy ciekawi, jakie jest Wasze zdanie? Obawiacie się posłać dziecko do szkoły? A może odwrotnie, uważacie, że te obostrzenia są niepotrzebne i nauka powinna odbywać się normalnie?


Byłam na pierwszym zebraniu w szkole i jestem wściekła:

- w sali oprócz tablicy, ławek, krzeseł i pustych regałów nie ma nic - żadnych pomocy naukowych, książek, puzzli, farb czy kredek - i nic nie będzie, bo elementy te niosą ze sobą koronawirusową śmierć;

- dzieci będą mogły mieć przy sobie tylko niezbędne przybory (ołówki, kredki, gumki), którymi oczywiście nie będą mogły się dzielić (nawet kartek z bloku nie mogą sobie podawać, bo umrą w męczarniach koronawirusowych jak to zrobią);

- nie będzie żadnych zabaw podczas których dzieci mogłyby się dotknąć albo dotknąć wspólnie jakiegoś przedmiotu, np. zabaw z piłką, dyskiem, badania obiektów;

- w świetlicy mają sztywno siedzieć w ławkach, tak jak w klasie -bez zabawek, bez dotykania, najlepiej bez jakiejkolwiek interakcji, pewnie po to wisi 40cm krzyż, żeby nie musiały patrzeć na pustą ścianę;

- tak w ogóle, to nie powinny przebywać w świetlicy, bo takie siedzenie jak w więzieniu o zaostrzonym rygorze źle na nie wpłynie (rada cud-miód od wychowawczyni);

- nie zaleca się wykupowania obiadów, bo dzieci nie będą miały ani czasu, by je zjeść ani miejsca, gdzie będą mogły je zjeść;

- nie będzie żadnych dozowników wody, będą mogły pić tylko to, co ze sobą przyniosą - odwodnione dzieci przecież będą spokojniejsze;

- muszą chodzić w maskach po części wspólnej szkoły, bez masek nie będą wpuszczane, bo roznosić będą wirusa, przy tym nie potrzebują np. butów na zmianę, przecież oczywistym jest, że na podeszwie brud, zarazki i wirusy się nie przenoszą;

- szkoła tak bardzo chce się jak najszybciej pozbyć z jej terenu dzieci, że nie widzi problemu, żeby wypuszczać siedmiolatki (SIC!) ze szkoły bez opieki osoby dorosłej, wystarczy, że rodzic napisze oświadczenie;

- oczywiście preferowane jest wyjście dziecka zaraz po zajęciach, które kończą się o 11:10.

Jeśli moje dziecko nie znienawidzi szkoły po pierwszym tygodniu, to jakiś cud będzie

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Redakcja Słubice24.pl.
  • Strona:
  • 1