Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Prywatne przedszkola - zabrana dotacja!!! 2013/01/04 19:01 #15196

  • magpie36
  • magpie36 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Co sądzicie o zabraniu przez Burmistrza dotacji na dożywianie w prywatnych przedszkolach?Dodam,że opłaty wzrosną prawie o 140 zł
Za tę wiadomość podziękował(a): Emilcia04071@wp.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/04 19:27 #15197

  • Emilcia04071@wp.pl
  • Emilcia04071@wp.pl Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 1
Bardzo mnie cieszy , ze ktoś wkoncu napisał coś na ten temat. ,,Drogi" burmistrzu Słubic pragnę Cię poinformować, ze to twoja pierwsza i zarazem pewnie ostatnia kadencja burmistrza, bo łamiąc przepisy i próbują oszczędzić pieniążki na naszych dzieciach napewbo nie uzyskasz poparcia w nas matkach w następnym glosowaniu. A co do łamania prawa to jeżeli jest ustalony budrzet na dofinansowanie przedszkoli niepublicznych wynosi75 % w Słubicach a to jest zarazem najmniejsze dofinansowanie w regionie jakie można uzyskać to chcecie obciąży z przedszkola a zarazem nas rodziców dodatkowymi kosztami??? Lepiej zwrócić pozostała część dofinansownia nie wykorzystanego państwu czy dofinansować przedszkola by dzieci w pełni mogły korzystać ze wszystkiego a rodzice i przedszkola nie musiały wykładać dodatkowych pieniędzy? Może dla urzędników takie 140zl nie jest dużo, ale dla nas zwykłych ludzi to olbrzymia kwota. Będziemy walczyć WSZYSCY o to abyście dofinansowywali tyle ile bam sie należy a nie pazerujac na naszych dzieciach. Pragnę jeszcze poinformować, ze nasze przedszkole nie jest działalnością gospodarcza a dyrektorki nie zarabiają kroci jak Wan sie wydaje a nawet gdyby to po to właśnie otwierali swoje ,,firmy" aby mieć z tego zyski. Tyle ,ze w naszym państwie zasra..m jest tak, ze jak komuś wiedzie sie lepiej to organy właściwe wiedza jak temu zaradzić, aby uczciwym zabrać a złodzieje nich okradają nasze państwo Polskie. Wiemy juz, ze Szabowny Pan Burmistrz niestety nie zaszczyci nas swoja obecnością na zebraniu we wtorek, nieszkodzi my po zebraniu wybierzemy sie do Pana na rozmowę z Naszymi dziećmi. To tyle co mam do powiedzenia w tej sprawie
Za tę wiadomość podziękował(a): magpie36

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/04 21:01 #15198

  • gwiazdeczka
  • gwiazdeczka Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 59
  • Otrzymane podziękowania: 3
Burmistrz zabrał pieniążki, dyrekcja pozamyka placówki a rodzice pójdą z dziećmi do pana burmistrza. Niech burmistrz zajmie się maluszkami przez 8 lub więcej godzin, zapewni im opiekę....Scenariusz na komedię albo na dramat. Ręce opadają!!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): magpie36

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/04 21:42 #15200

  • digi
  • digi Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 2
lepiej- mamy pójdą na bezrobotne, żeby móc zająć się dziećmi, które nigdzie nie będą miały miejsca (no chyba, że pan burmistrz zapewni dzieciom miejsca w samorządowych ;] ). Tak więc drogie mamy- mój pomysł jest taki: złóżmy 160 podań na ręce burmistrza z prośbą o przyjęcie naszych dzieci do przedszkoli publicznych :D Tylko niech przedłuży czas pracy przedszkoli publicznych, bo niestety większość z nas pracuje dłużej niż do 16... No chyba, że burmistrz otworzy przedszkole polsko-niemieckie już i zapewni miejsce naszym dzieciom :D
Za tę wiadomość podziękował(a): magpie36

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/05 12:55 #15213

  • Emilcia04071@wp.pl
  • Emilcia04071@wp.pl Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ja jeszcze chciałam dodać, ze nie mam zamiaru dawać swojego dziecka do żadnego przedszkola państwowego w Słubicach, bo po pierwsze moje dziecko chodzi od początku istnienia przedszkola do Pani Luizy i taka zmiana otoczenia niekorzystnie wpłynęła by na jego rozwój w nowym otoczeniu , a po drugie najpierw Pan Burmistrz pomógł otworzyć to przedszkole i na lądowaniu deklarował swoja pomoc a teraz nagle wycofuje się? ! Moje dziecko jest bardzo przywiązane do przedszkola Pani Luizy z uśmiechem wstaje rano i pyta o której idziemy do przedszkola, nauczycielki są naprawdę przemiłe a dzieci do nich bardzo przywiązane tak wiec nawet jeśli było by miejsce w państwowym przedszkolu to nie dam tam swojego dziecka za nic na świecie. Z całych sił będziemy walczyć o to aby nasze dzieci chodziły do przedszkoli do których uczęszczają tyle,ze nie za wyższe pieniądze, bo nas zwykłych obywateli Panie Burmistrzu po prostu NIE STAC!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/05 15:48 #15214

  • dnap
  • dnap Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 3
Ale się Pan Burmistrz przejął, mówię Wam :) Przed wyborami i na początku kadencji to nawet zaglądał na to forum, nawet nieraz coś skomentował, a teraz cisza. Pewnie odezwie się przed następnymi wyborami. Oj, coś mi się zdaje, że nic to wtedy nie da :) A tak apropos - czemu w tym roku nie ma "Śpiewającej Polski" ? Pamiętam jak chyba rok temu na koncercie finałowym Burmistrz twierdził, że bardzo mu się to podoba i dołoży wszelki starań, aby program dalej istniał. A jakie wtedy były brawa rodziców i dzieciaków, które występowały! I "Śpiewającej" nie ma! Czyżby to też w ramach oszczędności?
Za tę wiadomość podziękował(a): magpie36

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/05 16:30 #15216

  • qqłka
  • qqłka Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 4
Ale o co tak na prawdę chodzi, bo w przedszkolach publicznych, nieprywatnych rodzice od zawsze płacą za wyżywienie. To dlaczego do tej pory dotowano wyżywienie w przedszkolach prywatnych?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/06 07:59 #15223

  • torpeda
  • torpeda Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 8
No no,panie Burmistrzu od jakiegoś czasu obserwuje forum i zauważyłem że pomału i stopniowo staje się Pan WROGIEM PUBLICZNYM NUMER JEDEN w naszym mieście.
Za tę wiadomość podziękował(a): magpie36

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/06 10:05 #15226

  • marika
  • marika Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 1
Z tego co wiem to przedszkola prywatne kosztują gminę 75% a nie 100% jak w przypadku państwowych więc są tańsze od państwowych o 25%.

Pomysł burmistrza jest więc co najmniej chory skoro już oszczędza na prywatnych przedszkolach to czemu wbija im nóż w plecy i doprowadza do ich likwidacji?

Dodam również że tym co robi burmistrz przyczynia się do zatrzymania dość sporych dotacji z unii, jedno z niepaństwowych przedszkoli ma już przyznaną dotację dla ponad 30 osób (dzieci te miały by darmowe przedszkole z codziennymi zajęciami językowymi, logopedą, tańcami i pełnym wyżywieniem ) coś co nigdy by nie miało miejsca w państwowym przedszkolu bo po co się starać, urzędnicy mają ważniejsze rzeczy do robienia niż walka o dotacje lepiej coś sprzedać coś zamknąć tu obciąć pensję tam dać podwyżkę, żenada.

Panie burmistrzu czy pomyślał Pan jak odciążyło by to budżet domowy 30 rodzin?

Jestem co najmniej zszokowana takim zachowaniem ale za pewno nasze władze nie miały zielonego pojęcia o tym bo po co zasięgać opinii u zainteresowanych lepiej im dać młotkiem po łbie i niech sobie umierają, zostaną tylko państwowe przedszkola i już nikt się nie będzie czepiał codziennych parówek na śniadanie i nie będzie walczył o zbilansowane posiłki i darmowe zajęcia dodatkowe bo za rok się nie dostanie do przedszkola, to jest dopiero rozwiązanie.

To co burmistrz nazywa luksusem czyli pyszne obiady darmowy język oraz logopeda powinno być standardem do którego niestety dążą tylko przedszkola prywatne.

Jeżeli zostaną zamknięte przedszkola to kto zaopiekuje się naszymi dziećmi??
Czy urząd już przygotowuje salę dla naszych pociech o standardzie jaki mamy w przedszkolach prywatnych?
Za tę wiadomość podziękował(a): magpie36

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/06 11:32 #15227

  • pio
  • pio Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 111
  • Otrzymane podziękowania: 3
do kogo pretensja przecież to większość nas wybrała pana burmistrza to mamy jak mamy,lecz niedługo przyjdzie t/z sądny dzień i możemy to zmienić warto o tym pamiętać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/10 07:54 #15288

  • adza1987
  • adza1987 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 2
Skoro my rodzice dajemy do prywatnego to przeciez spimy na kasie wiec panie dyremtorki to nas narazaja na koszta. nie rozumiecie tego? Macie aneksy do umow? Ja mam w umowie podstawowej jak byk. Przedszkole zapewnia wyzywienie obiad w formie kateringowej i tego bede wymagac. Nie bede placic. To ich biznes. Swoje zarobily przez lata. Mnie nikt nie dofinasowywuje a pracowac musze i zuusy oplacic i inne koszta. A one 75% kosztow maja oplacane nawet aparat cyfrowy maja dofinansowany. Matko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/10 11:16 #15289

  • adza1987
  • adza1987 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ah i jeszcze jedno burmistrz zabral 120 zl z dotacji wiec czemu my rodzice mamy placic przeszlo 140??? Otworzcie oczy niezle jeszcze zarobia na nas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/10 13:49 #15292

  • Piterson
  • Piterson Avatar
  • Gość
  • Gość
To jest właśnie brak konkurencji.
Trzy prywatne przedszkola, do których chcąc nie chcąc trzeba oddać dzieci, ponieważ w państwowych nie ma już miejsc.
Są dwa wyjścia, albo zrezygnować z pracy i samemu zaopiekować się dzieckiem, albo przygryźć mocno wargi i dalej płacić coraz więcej prywatnym firmom, wyboru za dużego tutaj nie ma, no jest jeszcze trzecie wyjście ...prywatna niańka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/13 13:14 #15313

  • Rob
  • Rob Avatar
  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Posty: 186
  • Otrzymane podziękowania: 17

Piterson napisał: no jest jeszcze trzecie wyjście ...prywatna niańka.


bardzo dobry pomysł, i po co było tyle krzyku, jakies spotkania z burmistrzem, itp. ? prywatna niania załatwia cały problem

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Prywatne Przedszkola!!! 2013/01/19 20:54 #15351

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14
Niemal wszędzie samorządy zmniejszają dotacje na przedszkola prywatne. Zresztą nie wiem, dlaczego jest ten krzyk. Już samo to, że przedszkola są PRYWATNE, więc siłą rzeczy nie powinno być dla nich dotacji. Jeśli kogoś nie stać, zawsze może zwrócić się do odpowiedniej instytucji o zasiłek / zapomogę. A poza tym faktycznie nawet pełna odpłatność za takie prywatne przedszkole i tak jest niższa, niż wynajęcie opiekunki do dziecka. PRL się niestety skończył.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2