Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Potrzebuję intensywnej nauki języka niemieckiego 2012/12/28 12:01 #15148

  • Iwona02
  • Iwona02 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 1
Potrzebuję namiary na kogoś, kto mnie szybko i dobrze nauczy niemieckiego? Jak byłam z kuzynka,, co zna bardzo dobrze niemiecki, załatwiać pracę przy pakowaniu, okazało się, że można dostać lepsze stawki i inna umowę, kiedy zna się niemiecki biegle. Możecie kogoś polecić, co ma dużo cierpliwości i czasu? Bo jeszcze jest ten problem, że popołudnia mam zajęte. Nie chcę też żadnej szkoły, bo jak dla mnie nauka w grupie to strata pieniędzy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Potrzebuję intensywnej nauki języka niemieckiego 2012/12/29 12:57 #15151

  • dreamhost
  • dreamhost Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 141
  • Otrzymane podziękowania: 14
Jest taki program - nazywa się SuperMemo. Teoretycznie, przy bardzo dużym zaangażowaniu (2 do 3 godzin dziennie), można samemu opanować język do stopnia komunikatywnego w ciągu 3 miesięcy, a biegle mówić po pół roku. Dodatkowo niezłym wspomagniem dla SuperMemo jest system SITA. Wymaga to jednak jak napisałem - dużego zaangażowania i supersystematyczności, a także umiejętności samodzielnego uczenia. Jednocześnie trzeba uczyć się gramatyki (dla języka niemieckiego nie powinno to zająć dłużej niż 3 - 4 tygodnie) i słówek - z własnego doświadczenia wiem, że z SuperMemo można się wyuczyć ok 200 (!) nowych słówek dziennie, co przy klasycznych, szkolnych metodach nauki jest z różnych względów niemożliwe. Najważniejsze w SuperMemo to genialny algorytm nauki zapamiętywania i powtórzeń materiału. Dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych. SITA (to już większy wydatek) dodatkowo stymuluje fale mózgowe - tańszym zamiennikiem dla SITA jest iDoser oraz inne programowe stymulatory fal mózgowych (np. darmowy brainwave generator) - czasem skutecznegość zapamiętywania (różnie to działa na różne osoby) jest większa niż po zażyciu amfetaminy :laugh:

przydatne linki:
www.supermemo.pl
www.sita.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez dreamhost.
  • Strona:
  • 1