Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/10 13:07 #13922

  • eM
  • eM Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 2
Srednio 2-3 razy w miesiącu sądy administracyjne orzekaja iz gminy nie mają prawa pobierać opłat za "zadeklarowane" przez rodzica godziny. Rodzice powinni płacic tylko i wyłącznie za czas kiedy dziecko rzeczywiście przebywa w przedszkolu. To oznacza na przykład że za dni w których dziecka nie ma w ogóle w przedszkolu nie powinno sie płacić WCALE!!!

prawo.rp.pl/artykul/757916,823909-Sady-k...-za-przedszkola.html

Proponuję i u nas przestać pozwalać gminie na wyciąganie od rodziców pieniędzy które mogliby oni zainwestować w swe dziecko w inny sposób...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/12 08:25 #13934

  • Pigwa
  • Pigwa Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 72
  • Otrzymane podziękowania: 5
Zgadzam się.Powinno się placić za faktyczny pobyt dziecka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/12 18:29 #13946

  • ilona2486
  • ilona2486 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 5
Moja corka chodzi do zlobka w Slubicach na Wojska Polskiego i jak nie ma jej w zlobku to nie place za te dni,nie wiem o jakich przedszkolach mowicie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/13 10:33 #13956

  • eM
  • eM Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 2
W Pinokiu i w Jarzebince (o tych wiem na 100% więc się wypowiadam) jak dziecka nie ma w przedszkolu to zwracana jest tylko odpłatnośc za wyżywienie. A powinna byc zwracana całość. Nikt też nie liczy godzin faktycznie spędzonych przez dziecko w przedszkolu. A powinien. I płacic powinni wszyscy za godziny które dziecko w przedszkolu faktycznie było. Bezprawnym jest równiez zaokraglanie do pełnych złotych opłat za przedszkole. Wszytsko mozna znaleźć w wyrokach sądu administracyjnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/13 17:24 #13963

  • ilona2486
  • ilona2486 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 5
To fakt ze placi sie za zadeklarowana ilosc godzin a nie powinno tak byc.Ja w lobku Bajka za nieobecnosc dziecka nie place ale mam zadeklarowane 8 godzin dziennie a jak odbieram 2 godziny wczesniej to nie jest odliczane,Trzeba cos z tym zrobic!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/13 17:41 #13966

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
to zrób i nam opowiedz.

ilona2486 napisał: To fakt ze placi sie za zadeklarowana ilosc godzin a nie powinno tak byc.Ja w lobku Bajka za nieobecnosc dziecka nie place ale mam zadeklarowane 8 godzin dziennie a jak odbieram 2 godziny wczesniej to nie jest odliczane,Trzeba cos z tym zrobic!

Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/13 18:24 #13967

  • ilona2486
  • ilona2486 Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 93
  • Otrzymane podziękowania: 5
Niebadz taki glupio madry

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/14 04:48 #13974

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
to ty nie bądź głupio mądra. anonimowo na forum smarować , że coś się powinno zrobić to każdy potrafi i do tego służy forum, ale jeśli masz szansę coś zmienić, a w tym przypadku masz , bo sprawa dotyczy ciebie bezpośrednio to działaj, opisz swój sukces na forum żeby inni, mniej mądrzy czy społecznie bierni, rodzice mogli ruszyć twoim śladem.
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/14 12:08 #13977

  • eM
  • eM Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 2
Po pierwszej nieobecności dzieci w przedszkolu, poprosze o odliczenie tego z opłat. A żeby mieć argument zamierzam iść z orzeczeniem sądu administracyjnego w ręce. Na pewno dam znać co i jak.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/17 07:35 #14015

  • eM
  • eM Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 2
Namawiam też reszte rodziców by przyłączyli sie do walki o swoje prawa. Im nas więcej tym łatwiej będzie osiągnąć cel :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/18 09:47 #14030

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość

eM napisał: Po pierwszej nieobecności dzieci w przedszkolu, poprosze o odliczenie tego z opłat. A żeby mieć argument zamierzam iść z orzeczeniem sądu administracyjnego w ręce. Na pewno dam znać co i jak.

Te orzeczenia w naszym przypadku nie mają żadnego znaczenia.
Trzeba zaskarżyć konkretną uchwałę Rady Miejskiej, wtedy sąd albo ją unieważni albo nie, ale do tego czasy orzeczenia w podobnych czy nawet takich samych sprawach nie są tu wiążące.

Namawiam też reszte rodziców by przyłączyli sie do walki o swoje prawa. Im nas więcej tym łatwiej będzie osiągnąć cel

Zapomnij, przerabiałem sprawę od samego początku jak weszły te umowy. Każdy ma to w ...głębokim poważaniu.
Pierwsza uchwała w tej sprawie była bodajże z 2009 roku, za nią szły umowy przygotowane przez ZAO, umowy miały kilka błędów. Gdy rozmawiałem z rodzicami z mojego i innych przedszkoli to wszyscy byli zaskoczeni, oburzeni, niezadowoleni z tych umów. Ale gdy rzuciłem propozycję żeby coś z tym zrobić, a sam byłem gotów pilotować tą sprawę, to się okazało, że jednego żona pracuje w Urzędzie Miejskim i mu niezręcznie, dyrektor przedszkola to sąsiadka i też nie wypada, rodzice innego dziecka byli zadowoleni, że ich pociecha dostała się w ogóle do przedszkola i w ogóle im to nie przeszkadza. Sam więc też odpuściłem sprawę, a powody były trzy:
1. W między czasie powstały w Słubicach prywatne przedszkola i z rozmów ze znajomymi, którzy mają tam dzieci wyszło, ze warunków wcale nie ma tam lepszych niż w przedszkolach samorządowych a opłaty są przy tym 2-3 razy wyższe, wiec może tak ma być.
2. Nie zaskarżyłem samej uchwały, ale zakwestionowałem niektóre zapisy w umowie i zgłosiłem je jako niezgodne z kilkoma różnymi przepisami i ustawami do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów, formalnie to pan rzecznik miał opory żeby cokolwiek przyjąć do zgłoszenia, ale w końcu coś tam pozapisywał i miałem się dowiedzieć za jakiś czas. No do za jakiś czas się zgłosiłem i się okazało, że ta sprawa nie podlega pod rzecznika, bo on zajmuje się sprawami z Kodeksu Cywilnego i w obrocie konsument-sprzedawca, a ta sprawa to prawo lokalne i samorządowe i on nic w tej sprawie nie zrobi.
Od kogoś innego dowiedziałem się, że umowy dla ZAO opiniowali prawnicy z UM, a małżonek jednego z nich jest/był radcą prawnym w Starostwie i między innym dlatego niezręcznie im się było tą sprawą zająć.
Byłem też u pani dyrektor ZAO, ona to w ogóle żadnych problemów nie widziała, a najbardziej rozwaliła mnie tym, że skoro umowa mi się nie podoba to powinienem posłać dziecko do jednego z "wielu" prywatnych przedszkoli w mieście.
Żeby było ciekawiej, to zakwestionowane przeze mnie wady w umowach zostały zmienione i w kolejnych już się nie pojawiały, chodziło głównie o klauzule niedozwolone. Tyle mojego.
3. Generalnie to wszyscy są mądrzy tu na forum, a w życiu realnym to wszyscy są zadowoleni i problemów nie widzą, dałem więc sobie spokój i stwierdziłem że za lokalnego Wallenroda robić nie będę.
Tak skończyła się moja przygoda.

Dla "pocieszenia" podam, że od pierwszego stycznia opłaty za przedszkola znowu podskoczą w górę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez marks.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/18 12:57 #14031

  • Całyczas Miłomi
  • Całyczas Miłomi Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Posty: 368
  • Otrzymane podziękowania: 15
Marks, przywracasz mi wiarę w ludzi!!
Głupota nie zwalnia od myślenia.

-Stanisław...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/18 16:46 #14036

  • vivaldi
  • vivaldi Avatar
  • Wylogowany
  • Junior Member
  • Junior Member
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 1
Z tymi prywatnymi troche przesadziels. Koszta przedszkoli niepublicznych chyba wszystkich to 350 PLN z wyzywieniem, przy 11 godzinach opieki. Liczac godzinowo to wyjdzie chyba nawet taniej niz w publicznych. A po styczniowych powyzkach to raczej juz napewno ! I nikt nie prosi o skladki na srodki czystosci, papier czy zabawki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/19 07:39 #14055

  • eM
  • eM Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 57
  • Otrzymane podziękowania: 2
Znalazłam orzeczenie sądu w sprawie rozporządzenia Rady Miasta skonstruowanego identycznie jak nasze. Orzeczono że zapisy sa niezgodne z prawem. I choć z jednej strony można mówic że ten wyrok nie obowiązuje naszej gminy bo nie jej dotyczył to uważam że z drugiej strony dowodzi iz sposób pobierania opłat u nas w gminie jest bezprawny. W związku z tym w moim mniemaniu jest to jakąś podstawą do upominania sie o swoje prawa. Szczególnie jeżeli opłaty mają wzrosnąć.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Gmina oszukuje rodziców przedszkolaków 2012/09/19 07:54 #14056

  • marks
  • marks Avatar
  • Gość
  • Gość
Nie znam cen prywatnych przedszkoli bo osobiście nie miałem z nimi do czynienia. Ale moi znajomi mieli i 2-3 lata temu płaci coś koło 500-600 zł, niestety nie wiem które przedszkole i jaki zakres usług świadczyło. Ja wtedy płaciłem jakieś 200-250 miesięcznie stąd różnica 2-3 razy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2