Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!!

Więcej
2017/04/25 07:21 #28619 przez matkapolka2
Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!! was created by matkapolka2
To skandal!!! jak można tak robić dlaczego NIEMIECKIE prawo na to pozwala?? ten pan podobno miał auspiracje polityczne.

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slubice-ma...o-do-niemiec/w5lwkz7

DZIEKUJE REDAKCJI FAKTU ZA NAGŁOŚNIENIE SPRAWY
panie Aneto - trzymamy kciuki oby Wercia jak najyszbciej wrociła do domu

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2017/04/25 07:30 #28620 przez dziunia31
Replied by dziunia31 on topic Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!!
Dzieciaki cierpią najbardziej :(

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2017/04/25 09:22 - 2017/04/25 09:36 #28621 przez Office
Warto też aby gazeta lubuska i posrtal slubice24 nagłośniły sprawę. SWOJĄ DROGĄ JEŚLI CZYTASZ TO OJCZULKU OD SIEDMIU BOLEŚCI. KIM TY JESTEŚ ŻE NARAŻASZ WŁASNE DZIECKO.Oddać niemcom dziecko? Ja prdle. to brzmi jak tragikomedia ,tyle tylko że wcale nie jest tu do śmiechu. Gdybym była na miejscu tej kobiety już by było po Tobie
Ostatnia2017/04/25 09:36 edycja: Office od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2017/04/25 21:28 #28627 przez czarna.mamba660
Replied by czarna.mamba660 on topic Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!!
Moze cos rzeczowego bez emocji na ten temat:
Odebranie praw rodzicielskich matce lub ojcu uregulowane jest w Niemczech w kodeksie cywilnym w Art. 1666, 1666a. Tylko sąd może wydać odpowiednią decyzje. Sąd może wydać decyzję tymczasową aż do pełnego rozpatrzenia sprawy i podjęcia ostatecznej decyzji po przesłuchaniu dziecka i rodziców oraz po rozpatrzeniu wniesionych argumentów stron. Jeżeli sprawa dotyczy dzieci od 14 lat, wtedy decydującą rolę przy podjęciu takiej decyzji ma stanowisko i wola dziecka. Sąd w tym przypadku ma obowiązek sprawdzić, czy oświadczona wola dziecka jest zgodna z jego dobrem, czy dziecko jest świadome swojego wyboru, czy nie jest manipulowane i wystarczająco dojrzałe do zajęcia stanowiska w sprawie.
Nie jest więc tak, że Jugendamt ( urząd do spraw nieletnich ) na życzenie jednego z rodziców podejmie taką decyzje.
Dobro dziecka jest jednym z najbardziej cenionych dóbr w sądownictwie niemieckim i spełnione muszą byc rażące przesłanki, aby sąd podjął te ostateczną decyzje o odebraniu praw rodzicielskich matce lub ojcu. Tych kompetencji nie ma urząd Jugendamt. Ten urząd sprawia opieke nad sprawą, prowadzi dochodzenia, może przesłuchac strony i kierowac wnioski do sądu ze swoimi uwagami i stanowiskiem.
W tym kontekscie należy zauważyć komentarz córki na facebook z dzisiejszego dnia skierowany do matki: dziekuje, że mnie wykorzystujesz do swoich kłamstw....

Zanim więc rozpoczniemy nagonkę internetową na ojca bez szczegółowych informacji, może warto przyjąć do wiadomości, że oswiadczona wola 14 letniego dziecka ma decydujący wpływ na decyzję sądu i że może być to decyzja tymczasowa aż do pełnego rozpatrzenia sprawy.

Jeżeli 14 letnie dziecko nie chce być u jednego z rodziców po ich separacji, to nie możemy mówić o porwaniu. Jest to decyzja dziecka, które ma już swoje zdanie i osobowość wartą uwzględnienia.
Jeżeli 14 letnie dziecko oświadcza w sądzie, że nie chce przebywać u jednego z rodziców, to nie można też mówić o bezprawnej decyzji sądu zagranicznego a tym bardziej o bezprawnym zabieraniu Polakom dzieci przez służby zagraniczne. Nie żyjemy w trzecim świecie, lecz w EU, gdzie przy najmniej w europie zachodniej są najwyższe standarty sądownictwa na świecie.

Dziecko 14 letnie gdyby chciało, to na pewno znalazłoby drogę z Frankfurtu do Słubic, lub zadzwoniło do matki, zamiast zarzucać jej wykorzystywanie go do swoich kłamstw, czyż nie?

Patrząc na zdjęcia wstawione przez dziecko na facebook w ostatnich dniach i jego komentarz na stronie matki, nie odnoszę wrażenia, że jest to dziecko uprowadzone i więzione przeciwko swojej woli w Niemczech.

Post ten nie należy ocenić jako zajęcie stanowiska w tej przykrej dla stron sprawie, którą bedą musieli rozwiązać sami kierując się nie własnymi interesami a jedynie dobrem dziecka, lecz jako sugestię zaprzestania nagonki internetowej i wygłaszanie populistycznych haseł o porywających dzieci ojców i niemieckich sądach zabierających Polakom ich pociechy na życzenie jednych ze stron bez uwzględnienia woli dziecka.

Zawodowo w temacie. Pozdrawiam.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • koniczek
  • Świeżak
  • Świeżak
Więcej
2017/04/26 10:09 #28628 przez koniczek
Replied by koniczek on topic Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!!
Komentarz córki na profilu matki... I kto tu kłamie?

Załączniki:

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2017/04/29 22:58 - 2017/11/23 21:05 #28656 przez Matthias
Replied by Matthias on topic Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!!
Komentarz usunięty
Ostatnia2017/11/23 21:05 edycja: Matthias od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2017/05/14 16:19 #28725 przez Daro33
A już chciałem prowadzić córeczke do przedszkola pani anety. Trzymam kciuki Panie Macieju za Pana sprawę. pani aneta rychło zbankrutuje to pewne, a ten chłystek łasy na forsę też się ulotni.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

  • JanMaciej
  • Świeżak
  • Świeżak
Więcej
2017/05/14 16:43 #28726 przez JanMaciej
Replied by JanMaciej on topic Odp: Porwal dzieckoo i zabrał do Niemiec !!!!
Daro33 widze ze jestes tu nowy. kultura wymaga co by Pani Aneto pisac z duzych liter. nie uczyli was pisac w polskiej szkole? Ten wpis dowodzi gdfzie jest prawda. Kochajacy inaczej tata i dziadek.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Więcej
2017/05/14 17:13 - 2017/05/14 17:20 #28727 przez Daro33
Jakoś nie czuje się zobowiązany, zrobiłem to specjalnie. W ogóle nie mogę Pana zrozumieć, proponuje korepetycje. Jestt Pan Polakiem? To proszę pisać po polsku używając polskich liter. Miał Pan przyjemność poznać panią anetę? FAKT nadaje się jedynie do porannej toalety po dobrej kawie i papierosie
Ostatnia2017/05/14 17:20 edycja: Daro33 od.

Please Zaloguj or Zarejestruj się to join the conversation.

Słubice24.pl

Rzetelne, obiektywne i najczęściej odwiedzane źródło informacji o Słubicach. Newsy, komentarze, zdjęcia, relacje, ogłoszenia, forum dyskusyjne. Zapraszamy!

Zajrzyj do nas