Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/20 15:35 #21365

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
..............PODSTAWO POBIERANIA SWIADCZEN SPOLECZNYCH W NIEMCZECH JEST KONIECZNE POSIADANIE MELDUNKU ...............................................




Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje tej osobie, która licząc od dnia zgłoszenia faktu byciabezrobotnym płaciła składki socjalne przez 12 miesięcy w ostatnich dwóch latach.Osoba taka musiałaby zatem przez 12 miesięcy pracować, ewentualnie pobierać Krankengeld(chorobowe





Ustawa przewiduje pewne wyjątki od zasady 12 miesięcy w ostatnich dwóch latach. W pewnychsytuacjach osoby o krótszym stażu pracy też mogą otrzymać zasiłek dla bezrobotnych. Częstowyjątek ten dotyczy pracowników pochodzących z Polski. Trzeba jednak przepracowaćminimum 1/2 roku i jednocześnie spełnić trzy zasadnicze warunki.Zasiłek dla bezrobotnych przysługuje osobom zatrudnionym przez minimum pół roku wostatnich dwóch latach, jeśli udokumentują, że:







1. umowy o pracę były w tym okresie podpisane na czas określony do maksimum 6 tygodni,





2. dochód w ostatnim roku nie przekroczył 30.240 Euro, 3. było to pełne pół roku pracy (180 dni).




Przepis o skróconym (półrocznym) stażu pracy obowiązywał tylko do 1. sierpnia 2012 roku.Pobieranie Arbeitslosengeld oznacza bycie ubezpieczonym. Jest to bardzo ważny aspekt, gdyżbezrobotny ma zapewnione wszystkie 4 rodzaje ubezpieczeń – zdrowotne, opiekuńcze,emerytalne oraz od wypadków (Kranken-, Pflege-, Renten-, Unfallversicherung).


WYSOKOSC I OKRES ZASILKU

Zasiłek dla bezrobotnych otrzymuje się :





po 12 miesiącach pracy przez okres 6 miesięcy





po 16 miesiącach pracy przez okres 8 miesięcy





po 20 miesiącach pracy przez okres 10 miesięcy





po 24 miesiącach pracy przez okres 12 miesięcy



www.brutto-netto-rechner.info/arbeitslosengeld-I-rechner.php



W zależności od wieku oraz długości okresu składkowego ustala się prawo do pobieraniazasiłku dla bezrobotnych. Okres składkowy, który bierze się pod uwagę w ustaleniu ramczasowych dotyczy aż 5 ostatnich lat.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Po upływie okresu, w którym przysługuje prawo do pobierania zasiłku dla bezrobotnych, osobie bez pracy przysługuje kolejne świadczenie socjalne o nazwie Arbeitslosengeld II.Do roku 2004 było stosunkowo łatwo otrzymać to świadczenie. W roku 2005 zaostrzyły sięjednak przepisy, gdyż wiele osób nadużywało świadczenia socjalnego. W tej chwili każdy wniosek jest bardzo dokładnie sprawdzany, a osoby pobierające socjalne nieustanniekontrolowane przez urzędników. Socjalne składa się z kwoty pieniężnej, która gwarantuje minimalne utrzymanie się oraz zwyrównania kosztów związanych z mieszkaniem i ogrzewaniem. Decydujące znaczenie matakże stan cywilny osoby ubiegającej się o socjalne. Jeżeli cała rodzina jest bez pracy i środkówdo życia, to wtedy tworzy ona tzw. wspólnotę potrzebującą.Aby pobierać Sozialgeld nie można dysponować dużym majątkiem. Świadczenie zostałowprowadzone z myślą o najbiedniejszych. Nie można mieć zatem oszczędności na koncie,luksusowego samochodu ani własnościowego domu. Stan majątkowy należy zawszezadeklarować we wniosku. Decyduje tutaj nie tylko majątek w Niemczech, ale także majątekznajdujący się zagranicą.Oto lista wartościowych rzeczy, na które zwracają uwagę urzędnicy:





- pieniądze w gotówce

- pieniądze na kontach

- rachunki oszczędnościowe

- ubezpieczenia na życie

- nieruchomości

- samochody (mozna miec ale do pewnej kwoty )

- biżuteria

- prezenty otrzymane w ostatnich 10 latach





W przypadku gdyby ktoś dysponował kontem oszczędnościowym, na którym znajduje sięprzykładowo 10.000 Euro, to taka osoba nie otrzyma socjalnego, tylko zostanie poinformowana,że ma utrzymywać się z nagromadzonych oszczędności.Osoby pobierające zasiłek socjalny nie mają prawa do urlopu. Miejsce zamieszkania wNiemczech mogą opuścić jedynie na 3 tygodnie.W trakcie pobierania zasiłku socjalnego bezrobotny ma opłacane ubezpieczenie zdrowotne ipielęgnacyjne.Sozialgeld ma tylko i wyłącznie charakter świadczenia, które polega na zapewnieniu środkówdo życia osobie naprawdę tego potrzebującej. Status osoby będącej na socjalnym nie zwalniajej z obowiązku szukania pracy. Na ten aspekt urzędnicy kładą wyjątkowy nacisk i poszukiwaniepracy stawiają bezrobotnemu jako sprawę priorytetową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/20 15:37 #21366

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Kończąc pracę w Niemczech warto zadbać o źródło utrzymania, które będzie pracownikowi gwarantowało pieniądze po ustaniu stosunku pracy. Dlatego w przypadku braku bieżących dochodów warto pozostać nadal zameldowanym w Niemczech, a nie wracać od razu bez środków do życia do Polski. Bogaty pakiet świadczeń socjalnych zapewnia egzystencję na odpowiednim finansowym poziomie. Pracownikowi posiadającemu przynajmniej jedno dziecko przysługuje zasiłek dla bezrobotnych w wysokości 67% dotychczasowego wynagrodzenia, a pracownikowi nieposiadającemu dzieci przysługuje 60% dotychczasowej pensji. Są to środki finansowe zapewniające życie na godziwym poziomie.

Warunkiem niezbędnym do otrzymania zasiłku dla bezrobotnych jest przynależenie pracownika do niemieckiego systemu zabezpieczenia społecznego, a więc odprowadzanie obowiązkowych składek ubezpieczeniowych w Niemczech (Sozialversicherung in Deutschland). W Niemczech płaci się 4 rodzaje składek ubezpieczenia społecznego: Krankenversicherung (ubezpieczenie zdrowotne), Pflegeversicherung (ubezpieczenie pielęgnacyjne), Rentenversicherung (ubezpieczenie emerytalne) oraz Arbeitslosenversicherung (ubezpieczenie na wypadek bezrobocia). Z tej ostatniej składki finansuje się wypłatę zasiłku dla bezrobotnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/20 15:38 #21367

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
ZGLOSZENIE BEZROBOTNEGO


Zgłoszenie bezrobotnego polega na osobistym stawieniu się w Urzędzie Pracy. Nie wystarczywysłanie formularza zgłoszeniowego lub pisemnego podania o rozpatrzenie sprawy. W każdymprzypadku należy udać się osobiście do urzędu.Wypełnione wnioski można ewentualnie dostarczyć w terminie późniejszym drogą pocztową,ale pierwszy kontakt z Urzędem Pracy musi być bezwzględnie osobisty. Oto lista dokumentów, które należy ze sobą zabrać do Urzędu Pracy

:a) dowód osobisty lub paszport,

b) dokumenty potwierdzające pracę i wynagrodzenie,

c) wypowiedzenie umowy o pracę,

d) pisemne wyjaśnienie przyczyn rozwiązania umowy,

e) zaświadczenia o pobieraniu Krankengeld (chorobowego), o ile się je pobierało,

f) wcześniejsze dokumenty z Urzędu Pracy, gdy było się już kiedyś zarejestrowanym.

Zasiłek dla bezrobotnych jest naliczany od dnia zgłoszenie faktu bezrobocia do właściwegomiejscem zamieszkania w Niemczech Urzędu Pracy.Osobiste stawienie się jest traktowane jako zgłoszenie faktu bezrobocia.Zgłoszenie należy dokonać najpóźniej 3 miesiące od momentu utraty pracy.Ustawa nie dopuszcza telefonicznego bądź pisemnego wniosku o przesunięcie ostatecznegoterminu na zgłoszenie faktu bezrobocia. Nie można zatem napisać listu, że jest siębezrobotnym i poprosić o przedłużenie terminu na zgłoszenie z 3 do przykładowo 5 miesięcy.Termin można tylko i wyłącznie przesunąć wtedy, gdy w ciągu 3 miesięcy od ustania stosunkupracy nastąpi ustalenie osobistego terminu stawienia się w Urzędzie Pracy. Ale na takąokoliczność potrzebna jest zgoda Urzędu Pracy. Zgoda taka powinna być wydana w formiepisemnej, aby bezrobotny miał potwierdzenie przesunięcia terminu.Jeżeli bezrobotny nie stawi się w wyznaczonym mu terminie, to wszelkie świadczenia zostanąmu zablokowane. Przepisy niemieckie określają taki stan rzeczy jako Sperrzeiten (okresyblokady).Gdyby nie można było zachować terminu z powodu choroby, to wtedy należy niezwłocznieprzedłożyć w Urzędzie Pracy stosowne zaświadczenie lekarskie. W takim przypadkuobowiązuje zasada przedstawienia dowodu.Przepisy niemieckie regulują kwestię zgłoszenie bezrobotnego bardzo precyzyjnie i niedopuszczają dużego pola manewru. Ma to na celu przyspieszenie procesu znalezienia nowejpracy bezrobotnemu.Dlatego też nie dopuszcza się, poza wyjątkowymi sytuacjami wyrażenia zgody na przedłużenieterminu, aby bezrobotny czekał z rejestracją dłużej niż 3 miesiące od momentu zakończeniastosunku pracy.Przy tej okazji należy rozróżnić dwa rodzaje rejestracji jako bezrobotnego, które są ujęte wniemieckich przepisach. Są to dwa różne zgłoszenia o innym statusie bezrobotnego.
Lubię to! ·

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/20 15:39 #21368

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
PRZENIESIENIE ZASILKU DO POLSKI


Niemiecki zasiłek dla bezrobotnych można na 3 miesiące przenieść z Niemiec do innego krajuUnii Europejskiej, w tym do Polski.Aby przenieść wypłatę świadczenia z Niemiec do Polski należy zgłosić zamiar wyjazdu doPolski do Agentur für Arbeit w Niemczech. Urząd ten wydaje formularz E303.Z wydanym w Niemczech formularzem należy udać się w Polsce do Urzędu Pracy.Wypłata zasiłku dla bezrobotnych nastąpi w polskiej walucie, ale w tej samej kwocie co wNiemczech (przeliczając na EUR).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/20 15:40 #21369

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Bezrobotny Alg1 (Arbeitslosengeld 1) w Niemczech ma prawo do pracy w ograniczonej liczbie godzin.Dopuszczalne jest pobierać zasiłek dla bezrobotnych 1 i w tym samym czasie pracować do 15godzin tygodniowo.

W przypadku pracowania powyżej tego tygodniowego limitu traci się automatycznie prawo do pobierania Arbeitslosengeld 1.

Kwota zarobku do 165 Euro nie powoduje żadnych zmian w kwocie i formie wypłaty pieniędzy z tytułu zasiłku dla bezrobotnych. Gdy jednak kwota ta zostałaby przekroczona, towtedy zarobek zmniejsza zasiłek.Niezależnie od tego, czy praca będzie wynagradzana kwotą poniżej 165 Euro lub też powyżej,to i tak zawsze obowiązuje bezrobotnego zgłoszenie faktu podjęcia zatrudnienia w UrzędziePracy(Arbeits Amt ) w którym to jest zarejestrowany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/22 15:26 #21418

  • Ing_a
  • Ing_a Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, może ktoś pomoże rozwiązać mi problem.
Mianowicie : jak wygląda sprawa z dostaniem zasiłku dla bezrobotnych jeżeli pracowała w Polsce, została zwolniona i wyjechalam do Niemiec. Obecnie jestem zameldowana w Niemczech oraz zarejestrowana w urzędzie dla bezrobotnych. Nie mam przepracowanego ani jednego dnia w Niemczech. Czy należy mi się zasiłek? Ponoć jezeli przepracowalo się choć 1 dzien w Niemczech lub po upływie 3 miesięcy od z zameldowania powinien przysługiwać. Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/23 08:36 #21426

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Ing_a napisał: Witam, może ktoś pomoże rozwiązać mi problem.
Mianowicie : jak wygląda sprawa z dostaniem zasiłku dla bezrobotnych jeżeli pracowała w Polsce, została zwolniona i wyjechalam do Niemiec. Obecnie jestem zameldowana w Niemczech oraz zarejestrowana w urzędzie dla bezrobotnych. Nie mam przepracowanego ani jednego dnia w Niemczech. Czy należy mi się zasiłek? Ponoć jezeli przepracowalo się choć 1 dzien w Niemczech lub po upływie 3 miesięcy od z zameldowania powinien przysługiwać. Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam :)


w niemczech nic sie nie nalezy jedyne co to stosowac sie do niemieckiego prawodastwa ... A PRZYSLUGUJE . muzisz sie zatrudniec na minijob po trzech miesiac isc do jcTYLKO WTEDY JESLEI NA ZYCIE POZOSYAJE MNIEJ JAK 400 EURO NA OSOBE SAMOTAN to co musi zostac na zycie po oplacenie warmite beze produ prod zawsze placi sie sam lub w czesci ..nap ogrzewanie i podgrzewacz do wody prad placi jc a tv i zarowki i reszte palci sie samemu obliczja to procentowo musisz mec meldunek bez meldunku nic nie przysluguje ..............

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/23 19:12 #21434

  • Ing_a
  • Ing_a Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tak, rozumiem o czym piszesz. Może źle sprecyzowalam swój problem. Mianowicie przepracowałam 2 lata w Polsce, zwolnili mnie wiec wyjechałam do Niemiec. Zameldowałam się, a potem zarejestrowałam w urzędzie dla bezrobotnych. Pani w Bundesagentur fur arbeit stwierdziła ze jeżeli się zarejestruje jako bezrobotna, posiadam meldunek i nie znajdę pracy to po 3 miesiącach dostane odpowiednik polskiego Kuronia. Wygląda mi to zbyt kolorowo żeby było prawdziwe, staram się znaleźć jakieś informacje na ten temat ale nigdzie niczego nie ma :(

I jeszcze te cuda które wypisuje się na innych forach ze po 3 miesiącach trzeba się wymeldowac bo cos tam... Gdzie to ma ręce i nogi?!.. Każdy mówi co innego i juz nie wiem co jest prawdą, a co nie.

P.S Hans71 dziękuje za zainteresowanie sprawą :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Ing_a.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/24 08:49 #21437

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Ing_a napisał: Tak, rozumiem o czym piszesz. Może źle sprecyzowalam swój problem. Mianowicie przepracowałam 2 lata w Polsce, zwolnili mnie wiec wyjechałam do Niemiec. Zameldowałam się, a potem zarejestrowałam w urzędzie dla bezrobotnych. Pani w Bundesagentur fur arbeit stwierdziła ze jeżeli się zarejestruje jako bezrobotna, posiadam meldunek i nie znajdę pracy to po 3 miesiącach dostane odpowiednik polskiego Kuronia. Wygląda mi to zbyt kolorowo żeby było prawdziwe, staram się znaleźć jakieś informacje na ten temat ale nigdzie niczego nie ma :(

I jeszcze te cuda które wypisuje się na innych forach ze po 3 miesiącach trzeba się wymeldowac bo cos tam... Gdzie to ma ręce i nogi?!.. Każdy mówi co innego i juz nie wiem co jest prawdą, a co nie.

P.S Hans71 dziękuje za zainteresowanie sprawą :)


Masz prawo do pobytu tylko 6mc po tym musisz uzyskac pozwolenia na pobyta tak jest i tak bylao , w landkreis jest wydzial dla obcokrajowcow aslanderamt i tam musisz udowodnic ze posiadasz z legalnego zrudla dochod z ktorego jestes w stanie sie utrzymac po trzech miesiac mozesz dostac w momencie jezeli twoje zarobki nie zapewnoajja tobie socjalnego minimum cczyli po oplacenia warmmite z nebenkosten bez pradu 399 euro na samota osoba iinnej mozliwosci nie ma idz wez prace nawet za 160 e mc bo jc jest dla osob sz\ukajcych pracy lub nieposiadjacych minimum socjalnego praca w polsce nie nic wspolneg z zasilkiem w niemczech poczytaj moje inne posty

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/24 12:07 #21439

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Hans71 napisał:

Ing_a napisał: Tak, rozumiem o czym piszesz. Może źle sprecyzowalam swój problem. Mianowicie przepracowałam 2 lata w Polsce, zwolnili mnie wiec wyjechałam do Niemiec. Zameldowałam się, a potem zarejestrowałam w urzędzie dla bezrobotnych. Pani w Bundesagentur fur arbeit stwierdziła ze jeżeli się zarejestruje jako bezrobotna, posiadam meldunek i nie znajdę pracy to po 3 miesiącach dostane odpowiednik polskiego Kuronia. Wygląda mi to zbyt kolorowo żeby było prawdziwe, staram się znaleźć jakieś informacje na ten temat ale nigdzie niczego nie ma :(

I jeszcze te cuda które wypisuje się na innych forach ze po 3 miesiącach trzeba się wymeldowac bo cos tam... Gdzie to ma ręce i nogi?!.. Każdy mówi co innego i juz nie wiem co jest prawdą, a co nie.

P.S Hans71 dziękuje za zainteresowanie sprawą :)


Masz prawo do pobytu tylko 6mc po tym musisz uzyskac pozwolenia na pobyta tak jest i tak bylao , w landkreis jest wydzial dla obcokrajowcow aslanderamt i tam musisz udowodnic ze posiadasz z legalnego zrudla dochod z ktorego jestes w stanie sie utrzymac po trzech miesiac mozesz dostac w momencie jezeli twoje zarobki nie zapewnoajja tobie socjalnego minimum cczyli po oplacenia warmmite z nebenkosten bez pradu 399 euro na samota osoba iinnej mozliwosci nie ma idz wez prace nawet za 160 e mc bo jc jest dla osob sz\ukajcych pracy lub nieposiadjacych minimum socjalnego praca w polsce nie nic wspolneg z zasilkiem w niemczech poczytaj moje inne posty

jezeli nie posiadasz ubezpieczenia niemieckiego a jestes w niemczech zameldowana bo od pierwszego dnia meldunku polskie ubezpieczenie traci swoja moc i obowiazek jest posiadania niemieckiego ubezpieczenia zdrowotnego koszt freivilige wersicherung to q aok 160 ruro w przeciwnym razie rosnie tobie dlug .... drugi obowiazek to oplata rtv ard koszt mioesiecznie to 17.80 € kazdy ma obowiazek ma czy niema telewizora oglada czy nie odglada niemickiej tv . no to tak w skrucie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/24 23:49 #21451

  • Ing_a
  • Ing_a Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Yhm.... w takim razie ktoś naopowiadał mi bajki. Mieszkam u znajomych, u ktorych mam meldunek. Za mieszkanie nie płace nic, a pieniedze które miałam ze sobą kończą się, pracy szukam cały czas i to obojętne jakiej, nie wybrzydzam. Tylko jak na złość nic nie mogę znaleźć, dostalam oferty z agentury fur arbeit konkretnej pracy adres itd. Zgłosiłam się ale nie chcieli mnie przyjąć, taka dalej wegetacja, jak się rejestrowalam to pani w urzędzie nie kazała mi żadnych ubezpieczeń płacić..... Teraz to juz nie wiem co robić :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/25 09:59 #21453

  • Hans71
  • Hans71 Avatar Autor
  • Gość
  • Gość

Ing_a napisał: Yhm.... w takim razie ktoś naopowiadał mi bajki. Mieszkam u znajomych, u ktorych mam meldunek. Za mieszkanie nie płace nic, a pieniedze które miałam ze sobą kończą się, pracy szukam cały czas i to obojętne jakiej, nie wybrzydzam. Tylko jak na złość nic nie mogę znaleźć, dostalam oferty z agentury fur arbeit konkretnej pracy adres itd. Zgłosiłam się ale nie chcieli mnie przyjąć, taka dalej wegetacja, jak się rejestrowalam to pani w urzędzie nie kazała mi żadnych ubezpieczeń płacić..... Teraz to juz nie wiem co robić :(


informowanie to tylko wola dobra urzednika czego niestety brakuje .. po prostu to nie jego dzialka ubezpieczenia ................ gdzie mieszkasz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/01/25 21:45 #21462

  • Ing_a
  • Ing_a Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 4
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dziękuje za pomoc i informacje :) pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/04/01 06:23 #22009

  • maryla33
  • maryla33 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
A orientujecie się czy łatwo sobie załatwić ten www.fenixtax.pl/zasilek-rodzinny-z-niemiec ? warto w ogóle się o to ubiegać?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Niemieckie zasiłki ALG I I ALG II 2015/11/11 06:21 #23336

  • wojtekdz
  • wojtekdz Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
Chciałbym powrócić do tego tematu ponieważ nikt nie napisał o meldunku , w moim przypadku jest tak ze posiadam meldunek w Niemczech w Görlitz oraz na stale jestem zameldowany w Bolesławcu (50 km oddalona miejscowość) . Czy dostane w takim wypadku
Arbeitslohngeld ? Czy musze się wymeldowac z Polski ? W zeznaniu rocznym wskazuje ze w Görlitz mam drugie gospodarstwo i wracam na weekend do domu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2