Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Terminy wypłat zasiłków rodzinnych kindergeld 2015/01/21 11:54 #21388

  • Hans71
  • Hans71 Avatar
  • Gość
  • Gość

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

kindergeld 2015/01/21 15:13 #21395

  • Hans71
  • Hans71 Avatar
  • Gość
  • Gość
Jeżeli papiery trafily do bautzen to można czekac nawet kilka lat. I nie ma tu znaczenia czy dziecko jest tu czy w pl. Czy obcokrajowe czy niemieckie bo i niemcy czekaja. Adwokat to zbedny wydatek i wydzwanianie lub jedzenie do nich. Tym co dostali w kocu kasę po interwencji adwokata lub zjebce telefonicznej to akurat przypadek, po prostu w końcu nadszedł ich czas. Tylko cierpliwość


PO OTRZYMANIU ODMOWY WTEDY TRZEBA WZIASC ADWOKATA Z DZIEDZINY FAMILIENRECHT

JEZELI SIE MALO ZARABIA MOZNA ISC DO NIEMIECKIEGO SADU O ADWOKATA WTEDY ZA WIZYTE PLACISZ TYLKO 15 EURO RESZTE POKRYWA SAD NAZYWA SIE TO beratanungshilfeschein ..... TRZEBA WYKAZAC WYDATKI I ZAROBEK Z OSTATNISCH 3 MC A jak dojdzie do procesu to Prozesskostenbeihilfe TO DLA OSOB PRACUJACYCH W NIEMCZECH
osoby bedace na zasilku ALG II adwokata maj za ktorego nie placa wystarczy pokazac u adwokata to co pisze ze zasilek przyznany od do i ile i dla kogo on to kseruje i dajesz mu volmacht i resztesprawa musi za ciebie zalatwiac nie ma prawa brac od ciebie jakich kolwiek doplat oplac bo to oszust
wzuce pismo o ponaglenie wzor .. prosze wysylac poleconym za potwierdzeniem odbioru .... bo gina zalaczniki notorycznie ... Pamietac o zawartych terminach w otrzymanych pismach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: kindergeld 2015/01/21 16:45 #21400

  • viktor78
  • viktor78 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
czy może Pan podać swój adres e-mail ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: kindergeld 2015/01/21 16:57 #21401

  • Hans71
  • Hans71 Avatar
  • Gość
  • Gość

viktor78 napisał: czy może Pan podać swój adres e-mail ?


kto potzrbuje pismo o ponaglenie wysle w formacie jpg trzeba samemu sobie przepisac urzywajac niemieckie znaki pod warunkiem ze po przepisaniu wzuci sie tu na tablice dla ogolu .... do utzytku

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

KINDERGELD WZOR PISMA PONAGLAJACY FAMILIENKASE 2015/01/23 08:38 #21427

  • Hans71
  • Hans71 Avatar
  • Gość
  • Gość
Familienkase pismo ponaglajace


CZASAMI NIE WYSYLAJCIE PO MIESIACU NIE ROBTA JAJ MIN PO 6 MC LISTEM POLECONYM ZA POTWIERDZENIEM ODBIORU

Dane i adres

Kindergeld-Nr:
................................................................................................................... ...... Gajec , 22. Januar 2015
Familienkasse ………

Antrag auf Kindergeld vom ……………

Sehr geehrte Damen Und Herren,
in der vorbezeichneten Angelegenheit wird nach dem Bearbeitungsstand gefragt.
Der Unterzeichner hat den Antrag nebst Anlagen am …………………. gestellt und alle erforderlichen Nachweise eingereicht. Bis heute ist jedoch die Bescheidung des Antrags nicht erfolgt. Ein zureichender Grund, der für die Verzögerung der Bearbeitung ursächlich sein könnte, ist nicht ersichtlich.

Es wird dächer mitgeteilt, dass der Unterzeichner beim zuständigen Gericht eine Untätigkeitsklage gem. §46 I FGO erheben wird.

Mit freundlichen Grüßen


Jeżeli papiery trafily do bautzen to można czekac nawet kilka lat. I nie ma tu znaczenia czy dziecko jest tu czy w pl. Czy obcokrajowe czy niemieckie bo i niemcy czekaja. Adwokat to zbedny wydatek i wydzwanianie lub jedzenie do nich. Tym co dostali w kocu kasę po interwencji adwokata lub zjebce telefonicznej to akurat przypadek, po prostu w końcu nadszedł ich czas. Tylko cierpliwość


PO OTRZYMANIU ODMOWY WTEDY TRZEBA WZIASC ADWOKATA Z DZIEDZINY FAMILIENRECHT

JEZELI SIE MALO ZARABIA MOZNA ISC DO NIEMIECKIEGO SADU O ADWOKATA WTEDY ZA WIZYTE PLACISZ TYLKO 15 EURO RESZTE POKRYWA SAD NAZYWA SIE TO beratanungshilfeschein ..... TRZEBA WYKAZAC WYDATKI I ZAROBEK Z OSTATNISCH 3 MC A jak dojdzie do procesu to Prozesskostenbeihilfe TO DLA OSOB PRACUJACYCH W NIEMCZECH
osoby bedace na zasilku ALG II adwokata maj za ktorego nie placa wystarczy pokazac u adwokata to co pisze ze zasilek przyznany od do i ile i dla kogo on to kseruje i dajesz mu volmacht i resztesprawa musi za ciebie zalatwiac nie ma prawa brac od ciebie jakich kolwiek doplat oplac bo to oszust bEDAC NA ALG II KINDERGELD JEST DOCHODEM I W MOMENCIE WYPLATA TRZEBA TO ZWROCIC DO JIOBCENTER BO W OTRZYMYWANYM ZASILKU KG BYL WLICZONY

PROSZE SOBIE TEGO NIE LICZYC JAKO DODATKOWE PIENIADZE

wzuce pismo o ponaglenie wzor .. prosze wysylac poleconym za potwierdzeniem odbioru .... bo gina zalaczniki notorycznie ... Pamietac o zawartych terminach w otrzymanych pismach

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Hans71.

Odp: KINDERGELD 2015/01/28 09:32 #21523

  • maryla33
  • maryla33 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ja załatwiałam sobie w tamtym roku ten www.fenixtax.pl/zasilek_rodzinny_z _niemiec i poszło dość sprawnie także możesz się z nimi skonsultować jak to wygląda teraz czasowo....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KINDERGELD 2015/02/07 22:39 #21649

  • Oliver
  • Oliver Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam i polecam Panią Monikę Mazurek z firmy TransWeb, która ogłasza się na tej stronie. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Szybko i niedrogo pomoże załatwić takie sprawy, jak problemy z uzyskaniem Kindergeld (i inne) bez zbędnego jeżdżenia do Bautzen i wydawania kasy na dojazd tam i s powrotem. Swoją drogą, to ci co tam jeżdżą jako tłumacze wstydziliby się naciągać rodaków znając ich kiepską sytuację finansową. Osobiście gadałem z urzędniczką stamtąd i ona sama potwierdziła, że takie jeżdżenie jest zbędne i przez nich nie zrozumiałe bo wcale nie przyspiesza sprawy.
Dlatego też zmieniłem dotychczasową tłumaczkę na Panią Monikę, która załatwiła mi wszystkie formalności związane z Kindergeld w kilka dni bez ponoszenia większych kosztów z tytułu jej pomocy w tej sprawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KINDERGELD 2015/02/08 08:50 #21654

  • monika mazurek
  • monika mazurek Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam,
trzeba się udać do urzędu Familienkasse i wyjaśnić sytuację.
służę pomocą.

pozdrawiam
Monika Mazurek
510 336 423

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KINDERGELD 2015/04/22 14:12 #22153

  • monika300379
  • monika300379 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam
Mam pytanko czy ktos z was wysyłał pisemko do Familienkasse o udzielenie informacji kiedy zostanie przywrocona wyplata Kindergeld?Mi wstrzymano wypłate w listopadzie 2013 i do tej pory zero odzewu niestety nie za bardzo znam niemiecki takze byłabym wdzieczna za wzór pisma lub jakakolwiek pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KINDERGELD 2015/05/26 18:34 #22360

  • isabel22
  • isabel22 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam Ja również czekam na kindergeld zostałam przeniesiona do Chemnitz w tym roku od stycznia wcześniej otrzymywałam zasiłek z Cottbus i było wszystko ok.Problem jednak jest w tym,iż nie wiem do którego miasta zostałam przydzielona najprawdopodobniej do Bautzen.Napisałam dzisiaj e-mail do nich może się odezwą.Większość z Nas ma teraz takie problemy,aby się jak najszybciej skończyły bo to nie podobne do Niemców.Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KINDERGELD 2015/06/12 09:43 #22463

  • Baśka
  • Baśka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, ja czekałam na Kindergeld aż dwa lata, tak długo opracowywali mój wniosek, ale skorzystałam z usługi innego biura niż te w którym składałam wniosek. Biuro to powiedziało mi, ze pisma już nic nie pomagają. Zrobiłam u nich usługę skargi i po miesiącu jak gdyby nigdy nic otrzymałam pieniadze na konto i decyzje. Bylam w szoku, że miesiąc wystarczył, a ja czekałam 2 lata :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KINDERGELD 2015/06/12 09:47 #22464

  • Baśka
  • Baśka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam, wiem z własnego doświadczenia, że pisma i telefony nic nie pomogą. Mi napisano skargę, ale jako biuro (w moim imieniu), że tak długo czekam, i po tak szybkim czasie dostałam pieniadze, ze nie mogłam w to uwierzyć. Bez różnicy gdzie jest wniosek, skarga działa i wniosek jest natychmiast opracowywany :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KINDERGELD 2015/06/15 09:27 #22485

  • Baśka
  • Baśka Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
W razie potrzeby służę pomocą i mogę podać namiar na biuro, które mi pomogło :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KINDERGELD 2015/06/22 07:01 #22540

  • misia105566
  • misia105566 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
WITAM!!!
Czy ,aby dostać KINDERGELD w Niemczech potrzebny jest meldunek ,czy fakt ,że tam pracuje i odprowadzam podatki ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: KINDERGELD 2015/06/23 18:09 #22554

  • ciekawski georg
  • ciekawski georg Avatar
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 68
  • Otrzymane podziękowania: 5
Nie musisz mieć meldunku,musisz pracować i odprowadzać podatki.to jest podstawa wypłacania Kindergeld.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.