Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

III migdał 2010/11/04 21:28 #6879

  • yju
  • yju Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
Proszę o pomoc gdzie można usunąć(bez stresu) trzeci migdał czterolatkowi? Wiem, że u doktora Weryszki, ale to spore koszty... Może jest jednak jakaś alternatywa o której nie wiem? Sprawa jest dość pilna. Znacie jakieś przypadki dobrze wykonanego zbiegu w ramach NFZ? A może oczekuje cudów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:III migdał 2010/11/04 22:55 #6881

  • jurand
  • jurand Avatar
  • Wylogowany
  • Premium Member
  • Premium Member
  • Posty: 102
  • Otrzymane podziękowania: 3
Ja bym jednak został przy opcji z wizytą u Weryszki, naprawdę fach w ręku, a koszt zabiegu jest inny dla polaków i inny dla niemców. Ogólnie mówiąc czy to u weryszki w niemczech czy u nas prywatnie- cena ta sama. jeśli chodzi o NFZ, to polecam wojewódzki szpital w zielonej górze. ale w sumie to prawie 90 km w jedną strone a to generuje juz jakies koszta wiec myslę ze warto zastanowic się nad wykonaniem zabiegu "tu" u weryszki. Mój znajomi robił dzieciom tam zabieg usuwania III migdałka, naprawde godne polecenia..A jeśli chodzi o zieloną sprawdź jeszcze przychodnie/klinikę Alde-med na deptaku- oni tez robią na NFZ zadzwon i zapytaj, ja jeżdziłem tam do kardiologa, tez na NFZ, nic nie płaciłem mimo ze w prywatnej klinice!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O: III migdał 2010/11/04 23:09 #6882

  • zelatynka26
  • zelatynka26 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
osobiscie polecam doktora kamila sarne z gorzowa.
konsultacja koszt 100 zł a na zabieg usuniecia mozna sie umowic w ramach nfz, my czekalismy z synkiem ok 2 tyg na zabieg, jestesmy bardzo zadowoleni.
www.znanylekarz.pl/kamil-sarna/laryngolog/gorzow-wlkp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:III migdał 2010/11/05 09:14 #6883

  • yju
  • yju Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
Super wielkie dzięki za podpowiedzi. Podzwonie i popytam.
Zabieg u Weryszki to 500 euro. No niestety nie wszystkich na taki wydatek stać. Mi będzie ciężko tym bardziej, że to pilna sprawa! Chciałabym tylko jeszcze wiedzieć w jakim znieczuleniu, w Gorzowie i w Zielonej, wykonują zabieg? Jeśli w miejscowym to odpada. Mój mały nie dał się nawet zbadać Weryszce, a co dopiero gdyby mu mieli coś w gardle robić i by to miał widzieć. :S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:III migdał 2010/11/05 09:43 #6884

  • KasMa1988
  • KasMa1988 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 1
Witam,
Ja miałam usuwany 3 migdał w Gorzowie Wlkp. jako dziecko. Nie polecam tego szpitala, przywiązali mnie bandażami do krzesła, nie wpuszczono mojej mamy na oddział (lezałam w szpitalu), nie pozowolono jej nawet przyjechac w dniu zabiegu, znieczulono mnie specjalna pompka przez nos (dluga metalowa rurka wsadzona w nos siegala az do gardla). Czly czas bylam przytomna, a znieczulenia mogli mi nie dawac bo nie dzialało. Ogolnie sie nie cackali, jedyne co moge doradzic to nie zgadzaj sie na zabieg tam gdzie nie masz kontroli nad tym co robia Twojemu dziecku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:III migdał 2010/11/05 10:16 #6885

  • yju
  • yju Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
No właśnie tego chcę uniknąć!!! i o dziwo wierzcie lub nie takie sytuacje zdarzają się nadal!!!!! Dlatego szukam opinii na forum. Piszcie dalej. To taki temat, który dotyczy wielu rodziców.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:III migdał 2010/11/05 13:30 #6888

  • KasMa1988
  • KasMa1988 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 17
  • Otrzymane podziękowania: 1
Moja kuzynka tez miała usuwany 3 migdał, mniej wiecej w tym samym czasie co ja. Jednak ona byla pod znieczuleniem ogólnym (czyli sobie spała). Rozważ z lekarzem czy nie lepsze będzie dla dziecka wlasnie takie rozwiazanie, mniej stresu i traumy na przyszlosc, a maluszka uspia na parenascie minut :). Najwyzej doplacisz za znieczulenie. Ja miałam 8 lat jak przeszlam zabieg i dlugo balam sie lekarzy po tym wszystim, balam sie nawet piekarza bo mial bialy fartuch... juz nie wspomne o koszmarach nocnych. Moja mama zalowala ze pozwolila na zabieg. A czemu chcesz usunac dziecku migdalki? Czesto choruje czy nie slyszy? Moze warto poczekac do chwili kiedy bedzie starszy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:III migdał 2010/11/05 15:39 #6890

  • zelatynka26
  • zelatynka26 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
zabieg przeprowadzany jest w klinice jednego dnia w gorzowie,panuja tam naprawde super warunki i mila atmosfera.
pokoj dla dziecka jest dwuosobowy czekacie tam do chwili zabiegu, dziecko ubiera sie w pizamke, mozna wziasc ze soba jakies zabawki, w miedzyczasie przychodzi anestezjolog ktory robi wywiad z rodzicami i wszystko dokladnie omawia.
na sale gdzie robiony jest zabieg wchodzi sie z rodzicem dziecko moze siedziec u rodzica na kolanach w tym czasie dostaje maseczke ze znieczuleniem do wdychania ( synek mowil ze pachnialo truskawkami) po czym usypia i rodzic juz musi wyjsc i czeka ok 30 min, pozniej po zabiegu odczekaxc trezba jeszcze ok 2 godz w klinice i mozna ruszac do mc donalda na duzzaaaaa ilosc lodooow i szejkow!!!!! polecam naprawde doktora sarne jesli chodzi i wyciecie migdalkow tymbardziej ze mozna to zrobic na kase chorych, polecam sie umowic na konsultacje i na miejscu sie wszytkiego dowiedziec
my dlugo nie czekalismy na termin , dodam ze dziecko musi byc zupelnie zdrowe do zabiegu i wczesniej trezba wykonac morfologie z krzepnieciem krwi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:III migdał 2010/11/05 16:12 #6891

  • yju
  • yju Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • Posty: 43
  • Otrzymane podziękowania: 0
już obdzwoniłam i tak: w mediksie w Gorzowie wizyta 100 zł zabieg prywatnie 1900 zł i do zrobienia w przyszłym tyg. Na kase chorych termin na styczeń. mi styczń pasuje bo muszę jeszcze przeleczyć brzdąca.
Zielona to 3 dni szpitala i tez takie termnny. W obu przypadkach znieczulenie ogólne :laugh:
Czyli nie jest tak źle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1