Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

SZKOŁA RODZENIA 2009/07/20 12:26 #2949

  • madziaer
  • madziaer Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Witam!
Mam pytanie do mam, które będąc w ciąży korzystały ze szkoły rodzenia. Czy w Słubicach jest taka szkoła, jaki jest poziom "edukacji" i zainteresowanie kobiet w ciąży taką placówką?
Pozdrawiam i dziękuję za opinie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/20 12:56 #2950

  • aguś
  • aguś Avatar
  • Gość
  • Gość
W szpitalu w słubicach przy oddziale GINEKOLOGICZNO-POŁOŻNICZO-NOWORODKOWY funkcjonuje Szkoła Rodzenia (kontakt: tel. 0-510 101 488, 0-793 001 211) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/20 20:36 #2958

  • home
  • home Avatar
  • Gość
  • Gość
Ja polecam Pania Barbare Godawska, powie co i jak, jakie cwiczenia, wszystko wyjasni, a dodatkowo mozna sie domowic co do porodu - moze byc obecna, co ulatwia porod.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/27 12:30 #3038

  • mamusiakajusia
  • mamusiakajusia Avatar
  • Gość
  • Gość
witam
szkoła rodzienia działa w słubicach przy szpitau, nie wiem w którym miejscu obecnie sie znajduje ze względu na remonty,
na zajęcia można chodzić od 30 tyg ciąży, zajęcia odbywają sie raz w tygodniu popołudniami przez pierwsze 5 tyg zajęcia prowadzi p. Gabrysia Ceranowicz - temetyka:dziecko, pielęgnajcja, wyprawka, kąpiel noworadka ogólnie pogadanki na temat opieki nad dzieciatkiem chorób dziecięcych oddychanie podczas porodu, ćwiczenia ruchowe itd bardzo ciekawe a co najważniejsze przydatne!!!! :) kolejne 5 zajęc prowadzi p. Basia tematyka związana już tylko i wyłącznie z porodem oddychanie parcie itd
Ja akurat byłam na wszystkich zajęciach z p. Gabrysi i jestem baaaardzo zadowolona tym bardziej że wybrałam ja równiez na położną środowiskową i przychodziła do mnie przez 6 tyg a dziś była ostatni raz :( serdecznie poleam:) bardzo fajna pani. na wszystkie pytania które mnie nurtowały (a było ich sporo) i na zajęciach i na wizytach domowych potrafiła odpowiedzieć wyczerpująco i konkretnie. jest bardzo miła i nie czułam sie przy niej skrepowana i nie wstydziłam zapytać o np. sprawy intymne. bardzo polecam
pozdrawiam wszystkie mamy i zachęcam do uczestniczenia w tych zajęciach
pozdrowionka dla Gabrysi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/27 15:20 #3040

  • Maja
  • Maja Avatar
  • Gość
  • Gość
A ja osobiście nie polecam G.Ceranowicz, kobieta ta zapomniała, ze obowiązuje ją tajemnica z uwagi na zawód, nie będę tu opisywała tej sytuacji, bo jest dla mnie bardzo bolesna, ale wiem jedno, że nie chciałabym jej mieć przy swoim porodzie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/27 22:18 #3042

  • Mania
  • Mania Avatar
  • Gość
  • Gość
Na dniach musiałam położyć się do szpitala z powodu cukru:( Akurat natrafiłam na nocny dyżur pani Gabrysi i jestem przekonana, że takiej położnej tylko ze świecą szukać. Traktuje pacjentki jak ludzi, a nie ja przedmioty przez które musi zarywać noc. Zawsze jest uśmiechnięta i ma miłe podejście. Zapyta, czy w czymś pomóc, porozmawia i wyjaśni wszystko. A to na prawdę rzadko spotykane. Po za tym z panią Gabrysią mam przyjemność spotykać się na zajęciach w Szkole Rodzenia. Tu zgadzam się w 100% z MAMUSIAKAJUSIA. Każde zadane pytanie, nawet te banalnie jest traktowane poważnie i odpowiedz na nie jest wyczerpująca i zrozumiała. Uważam że jest to osoba godna zaufania i położnictwa nie traktuje tylko jako swojego zawodu, lecz robi to jeszcze z powołania. Kobieta ta jest godna zaufania, dlatego też wybrałam ją na swoją położną.
A co do pani Basi nie mogę się wypowiedzieć ponieważ nie miałam jeszcze okazji jej poznać.
Polecam i zachęcam do korzystania ze SZKOŁY RODZENIA. Przy okazji chciałam w imieniu swoim, oraz innych uczestniczek zajęć podziękować za cierpliwość i wyrozumiałość i pozdrowić nasze PANIE PROWADZĄCE.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/27 22:27 #3043

  • amelia
  • amelia Avatar
  • Gość
  • Gość
Witam
Ja chodziłam do Gabrysi do szkoły rodzenia i jestem bardzo zadowolona, że się zdecydowałam, polecam innym, a jeśli partner ma być przy porodzie to polecem zajęcia wspólnie z partnerem.
Co mi dała szkoła rodzenia? Brdzo wiele
1. Mój partner doskonale wiedział jak zachować się przy porodzie i spisał się rewelacyjne
2. Wiedział, że powinien mnie obserwować po porodzie żebym nie wpadła w depresję
3. Poznałam pielęgnacje noworodka
4. Zrobiłysmy wspólnie liste rzeczy niezbędnych do porodu i po porodzie (głównie dotyczące pielęgnacji noworodka no i oczywiście siebie)
5. Dużo rozmawiałyśmy o karmieniu piersią i związanych z tym problemach
6. Gabrysia pokazała mi ćwiczenia, które zdecydowanie zmniejszały ból pleców, pomagały się zrelaksować
7. Dzieki poznanym technikom oddychania wiedziałam jak mam się zachować, a najważniejsze w moim odczuciu było to jak się powinno przeć, dzięki temu poród idzie łatwiej
8. Gabrysia uśiwadomiła mi, że na dziecku swiat się nie kończy i mam dbać o swoje samopoczuscie, bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko ( polecała wizyty u fryzjera, kosmetyczki, aromatyczne kąpiele, podrzucanie dzidziusia tatusiowi i dziadkom) to ma wielkie znaczenie
Dla przeciwwagi tego okropnego komentarza, który źle mówi o Gabrysi napisze, że jest to złota kobieta z pasją wykonująca swoją pracę, kocha dzieci, jest szczera (czasem szczerość boli ale tak musi być), odpowiada na wszystkie pytania i jest dostepna w dzień i w nocy . Mój telefon odebrała około 5 rano (dzieki). Wiele dziewczyn zwracało się do Gabrysi z problemami a ona pomagała je rozwiązywać zupełnie bezinteresownie. Jestem 2,5 roku po porodzie i nadal mamy kontakt.
Gabrysia głowa do góry – w naszych pięknych Słubicach jest cała masa kobietek które Cię uwielbiają i wiedzą, że zajęcia u Ciebie były super a przede wszystkim potrzebne.
„Błąd łatwiej dostrzec niż prawdę, bo błąd leży na wierzchu, a prawda w głębi.” Johann Wolfgang Goethe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/27 22:32 #3044

  • amelia
  • amelia Avatar
  • Gość
  • Gość
Gabrysiu zapomniałam napisać to co było dla mnie najważniejsze: JAKO PIERWSZA ZAUWAŻYŁAŚ, ŻE Z DAMIANKIEM JEST COŚ NIE TAK I ŻE NALEŻY GO DOKŁADNIEJ ZBADAĆ, POWIEDZIAŁAŚ MI TO I OKAZAŁO SIĘ, ŻE TO PRAWDA, DZIEKI TOBIE MOGŁAM REAGOWAĆ - to chyba powinnam napisać, że przyczyniłaś się do tego, że uratowano mu ŻYCIE - za to będę dozgonnie wdzięczna, pozdrawiam, buziaki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/28 11:52 #3049

  • Maja Panek
  • Maja Panek Avatar
  • Gość
  • Gość
Witam,

kilka tygodni temu uczestniczyłam jeszcze w zajęciach szkoły rodzenia, która funkcjonuje przy naszym słubickim szpitalu. Jestem do dzisiaj pod wielkim wrażeniem profesjonalizmu, cierpliwości i wiedzy jaką prezentują prowadzące Pani Gabrysia i Pani Basia. Cieszę się, że mądra osoba wpadła na pomysł, aby coś takiego stworzyć dla kobiet w Słubicach. Mi te zajęcia bardzo dużo pomogły!!! Dzięki Pani Basi umiałam wytrzymać na porodówce! Gdyby nie jej nauka ćwiczeń i oddychania chyba bym umarła:) Dzięki Gabrysi moja córeczka jest karmiona piersią, bo po zajęciach z Gabrysią postanowiłam, że będę walczyć aby moje dziecko mogło jeść moje mleczko. Nie było łatwo, płakałam razem z moim dzieckiem, ale wywalczyłam. Zawdzięczam to wyłącznie Gabrysi, bo te zajęcia tak mnie do tego nastawiły.
Poza tym nikt nie ma tyle cierpliwości, jak te Panie, aby odpowiadać na wszelkie pytania, nawet te najgłupsze i najbardziej idiotyczne. Ich wiedza jest z pewnością ogromna, bo zawsze potrafiły doradzić, podpowiedzieć.
Uważam, że każda przyszła mama powinna skorzystać z możliwości uczestnictwa w takich zajęciach. Ja osobiście wszystkim gorąco polecam, bo naprawdę WARTO, zwłaszcza że prowadzą je osoby, które pracują w tym zawodzie z powołania, a to się czuje już na samym początku.

Jeszcze jedna rada dla "Mai", która napisała nieprzychylny komentarz:
Takie pretensje i żale załatwia się w 4 oczy lub należy podpisać się imieniem i nazwiskiem. Jeśli nie chcesz, to nie powinnaś pisać takich rzeczy. Bardzo łatwo jest komuś niepotrzebnie popsuć bardzo dobrą opinię czymś, co jest nieprawdą lub nieporozumieniem, zwłaszcza jeśli pisze się krytykę na ogólnodostępnym forum. Poznałam Gabrysię zaledwie kilka miesięcy temu właśnie w szkole rodzenia, ale jestem w 100% przekonana, że nikomu specjalnie krzywdy nie zrobiła i nie zrobi, a jeśli byś się do niej zgłosiła ze swoimi pretensjami osobiście, to na pewno spokojnie by wszystko wyjaśniła.
Pozdrawiam:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/28 19:43 #3063

  • Maja
  • Maja Avatar
  • Gość
  • Gość
Zasady forum są takie, ze każdy może tu wyrazić swoją opinię.Moja opinia jest taka i jej nie zmienię...Moim celem nie było wywoływanie polemiki na temat, czy Pani C. jest dobrą położną, czy też nie...Nikt nie jest kryształowy i o każdym można powiedzieć coś dobrego i coś złego.Nie zamierzam przepraszać, ani posypywać głowy popiołem:P A żeby nie było, ze jestem taką zołzą, to dodam, ,ze reszta położnych pracująca na oddziale gin-poł, to świetne kobiety, pełen profesjonalizm, takt i wyczucie sytuacji:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/31 15:27 #3082

  • Olga
  • Olga Avatar
  • Gość
  • Gość
Witam wszystkie mamy

Po tych wszystkich pochwałach jakie tu przeczytalam, chyba sama sie wybiore do tej szkoly ... wczesniej o tym myslalam ale jakos nie bylam przekonana.
Mam tylko jedno małe pytanie w jaiej cenie jest ten "kurs"
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/07/31 16:05 #3083

  • Ola
  • Ola Avatar
  • Gość
  • Gość
Szkoła Rodzenia godna polecenia.Jeszcze kilka miesięcy temu był bezpłatna i chyba tak zostało.Wiedzę jaką nabyłam przydała się w 100% podczas skurczów, porodu i opieki nad maleństwem.Pani Gabrysia i Pani Basia to babki konkretne i bardzo sympatyczne.Jeszcze raz wszystkie przyszłe mamy zachęcam do korzystania z zajęć,ponieważ naprawdę warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/08/03 20:31 #3106

  • D
  • D Avatar
  • Gość
  • Gość
Zgodnie z sumieniem mogę polecić naszą słubicką szkołę rodzenia. Profesjonalność i rzetelność, duża wiedza, fachowa pomoc i dodatowo (co jest barrrdzo ważne) ludzkie i miłe podejście do kobiety ciężarnej. Ja chodziłam na zajęcia i nie żałuję bo wszytsko czego się tam dowiedziałam przekładam teraz na praktykę :) pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/08/09 17:05 #3183

  • magpie36
  • magpie36 Avatar
  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 1
Dziewczyny te które mają to już za sobą,chciałabym żebyście napisały swoje pierwsze objawy porodu?Po czym poznałyście,że już się zbliża ten moment?:kiss:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:SZKOŁA RODZENIA 2009/08/17 14:11 #3291

  • Ja
  • Ja Avatar
  • Gość
  • Gość
magpie36 napisał:

Dziewczyny te które mają to już za sobą,chciałabym żebyście napisały swoje pierwsze objawy porodu?Po czym poznałyście,że już się zbliża ten moment?:kiss:


O 5:00 rano moje łóżko zamieniło się w wodne łóżko :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2